Суспільство
600 км пішки у тилу ворога: у ГУР розповіли про спецоперацію зі знищення трьох бомбардувальників ТУ-22М3
Головне управління розвідки розповіло подробиці спецоперації зі знищення трьох російських бомбардувальників Ту-22M3 у Новгородській області РФ у серпні 2023 року.
Про це йдеться в публікації на сайті ГУР «Галерея героїв. Бабій Олег Іванович, Герой України».
Нагадаємо, 19 серпня 2023 року в Росії заявили про удар по військовому аеродрому «Сольци» в Новгородській області. Авіабазу атакували безпілотники. Тоді вдалося повністю знищити один ракетоносець Ту-22M3 та два – пошкодити. Такі літаки запускають по Україні ракети Х-22.
Як виявилося, щоб провернути цю диверсію, українські розвідники на чолі з командиром Олегом Бабієм подолали пішки понад 600 кілометрів у тилу противника.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
«Пробравшись у глибокий тил противника, завдання розвідники виконали – знищили російський бомбардувальник ТУ-22М3 та ще два вивели з ладу, однак і самі зазнали непоправних втрат. Повертаючись на підконтрольну Україні територію, розвідувальна група полковника Олега Бабія потрапила у засідку та вступила в нерівний бій з російськими загарбниками», — розповіли у ГУР.
Зазначається, що Олег Бабій загинув на 11-й день після проведеної спецоперації.
«У цьому бою, 30 серпня 2023 року, прикриваючи відхід своїх бойових побратимів, український розвідник підполковник Олег Бабій зазнав смертельного поранення та загинув», – ідеться в публікації.
За свій подвиг 33-річний полковник Бабій був нагороджений посмертно званням Герой України із присвоєнням ордена «Золота зірка».
У Героя залишилися дружина та двоє маленьких дітей. Молодшій донечці на час смерті батька виповнився рік.
Про Олега Бабія
Олег Бабій народився 22 жовтня 1990 року в місті Міловіце (Чехія). 2011 року закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
15 липня 2014 року указом президента України № 593/2014 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російської збройної агресії проти України Бабій був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (на той час був старшим лейтенантом).
Станом на лютий 2017-го — командир патрульного взводу на автомобілях 1-го патрульного батальйону, 45-й полк оперативного призначення Нацгвардії. Воював зокрема на Світлодарській дузі.
Олег Бабій був військовослужбовцем ГУР МОУ, який із перших днів широкомасштабного вторгнення росіян організовував і втілював спецоперації на тимчасово окупованих територіях України, а також на території Росії, які насправді змінили хід цієї війни, заявляють у розвідці.
На його рахунку – дев’ять успішних розвідувальних виходів у тил противника, 12 спеціальних заходів з організації та забезпечення руху опору на окупованій території України та в тилу противника. Виявлення до 70 важливих стратегічних об’єктів росіян: командних пунктів, військової техніки, інженерно-фортифікаційного обладнання тощо. Інформація про них використовувалася ЗСУ для планування операцій зі звільнення ТОТ та вогневого ураження по важливих ворожих цілях.
Завдяки успішному виконанню завдань групою полковника Бабія вдалося дезорганізувати логістику окупантів, знищити його важливі об’єкти та елементи критичної інфраструктури. Підрозділи російських окупаційних військ втрачали боєздатність, систему управління військами та зброєю, зазнавали порушення комунікації, а відтак і зазнавали втрат оперативності у взаємодії зі своїм тилом.
Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію
Останнє успішно виконане завдання групи розвідників Олега Бабія – знищення та виведення з ладу трьох російських бомбардувальників Ту-22М3 у Новгородській області – значно порушило плани військово-політичного керівництва РФ щодо завдання ракетних ударів по території України та фактично повністю дестабілізувало роботу аеродромів і пунктів базування дальньої авіації.
Нагадаємо, розвідники ГУР МО уразили російську радіорелейну станцію на бєлгородщині.
Також ми розповідали, як ударні дрони атакували російський авіазавод, де виробляли ракети Х-59.
Фото: ГУР МО, АР.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі