Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

6 етичних способів провести День закоханих

Даруйте [,це – ] любов!

Опубліковано

Наближається День Святого Валентина (хоча нам Ламантина подобається більше), в магазинах очікується нашестя плюшевих ведмедиків, все навколо червоніє і набуває форми сердечок, всюди акції на цукерки, шампанське і презервативи. Така тотальна комерціалізація зовсім не сприяє романтичному настрою, еге-ж? Але якщо ти таки хочеш провести цей день особливо, так, щоб він приніс посмішки, спогади й нетривіальні інстаграмні фотки, маємо кілька ідей!  

Влаштуйте спільний сніданок. Навіть якщо ви не живете разом – не біда! Влаштуй ранній візит до своєї половинки. Наприклад, з апельсинами, аби вичавити соку, зі свіжим французьким багетом, баночкою хумусу, в’яленими томатами і мікрогріном та зроби бутерброди з усього перерахованого. З кокосовим молоком до кави і малиновою пастилою, бо ж так хочеться солоденького. Працювати чи вчитися в очікуванні вечора після такого сніданку буде значно веселіше!

А більше варіантів корисного і швидкого сніданку тут.

Відвідайте притулок для тварин. Дізнайся де знаходиться у твоєму місті притулок для собак чи інших тварин і як їм можна допомогти. Врахуй час роботи притулку, чи потрібні документи, чи брати з собою змінний одяг, корм, інструменти. Продумай як добратись та уточни чи в партнера немає алергії на тварин. Спільна хороша справа зробить вас значно ближчими, аніж будь-які вечірки. 

Заведіть спільну рослину. Ми не рекомендуємо заводити тварин імпульсивно і дарувати їх на свята, але це аж ніяк не поширюється на рослини. Посадіть кісточку авокадо або цибулину, що вже проростає під столом на кухні, чи спробуйте проростити злакові зернята. Чи посійте руколу або кріп. Не важливо, що саме у вас ростиме. Головне, що ви зробите це разом та зможете спостерігати як з’являються маленькі листочки у спільно вирощеної рослинки.

Подивіться добре кіно. Так багато прекрасних стрічок знято і намальовано про любов, і зовсім необов’язково, що це банальна романтична комедія. Є багато цікавих та корисних фільмів, які ми рекомендуємо для спільного перегляду. Наприклад, фантастично-пригодницька стрічка “Окча” з магічною Тільдою Свінтон в одній з головних ролей, емоційна “Принцеса Мононоке” від Хаяо Міядзакі, надихаючий на спортивні подвиги та правильне харчування “Змінюючи гру” від Джеймса Камерона та Арнольда Шварцнеггера. Безкоштовний показ останнього відбудеться 15 лютого у Львові та Києві. Обирайте фільм під настрій і не забудьте поділитись враженнями один з одним.

Приготуйте вечерю разом. Спершу треба визначитись зі стравою. Вона має бути проста і швидко готуватись, бо ж не для того ви зібрались, щоб біля плити стояти. А також обов’язково вона має бути смачна, корисна і не звична. Обирай свій ідеальний рецепт за посиланням і мерщій в магазин за продуктами. 20 хвилин на приготування – це ідеальний таймінг. Тільки не забувай про музику і танці у фартушку, щоб було по-святковому. Насолоджуйтеся і процесом приготування, і результатом.

І останній спільний, виважений, вагомий крок, який ви можете зробити вдвох – зареєстуватися на Веган Челендж . Любити – це також піклуватися про здоров’я один одного, ставитись відповідальніше до Планети, на якій ви живете та цінувати живих істот, котрі вас оточують. І Веган Челендж навчить вас саме цьому! Це безкоштовно і не боляче. Зате смачно, корисно і пізнавально. Триває 22 дні –  саме той час, за який ви встигнете виробити корисні спільні звички:)  

І ще одне – якщо у тебе немає партнера на Валентина – не біда. Просто проведи цей день з тим, кого ти любиш: друзями, родиною, зі своїм собакою чи просто наодинці з собою. І не забувай – любов дарувати приємно незалежно від того, який там день у календарі.

Авторка статті: 

представниця кампанії Веган Челендж Олена Баран

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: