Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

5 локацій в Україні для зимового відпочинку

Опубліковано

Плануєте зимовий відпочинок в Україні, але вагаєтеся щодо вибору локацій? Пропонуємо добірку казкових місць, які не залишать вас байдужими. Впевнені, серед них знайдеться фаворит, якого ви внесете у плани на січень або лютий.

Кантрі-клуб «NA TRAVE»

Сімейний бізнес, власники якого кардинально змінили своє життя: переїхали зі столиці і почали розвивати зелений туризм на Закарпатті.  

Локація знаходиться на межі курортів Ізки та Пилипець (найближча станція за 20 км — Воловець). Комплекс у скандинавському стилі включає два котеджі та міні-готель на чотири номери. Максимальна кількість осіб, які можуть заселитися, — 17, а мінімальний строк бронювання — 2 дні. Заселитися можуть особи з 18 років, адже власники тестують формат  «тихий відпочинок». 

Ціни 

Номер «стандарт» — 2000 грн, апартаменти з двома спальнями — 2600 грн, котеджі від 2600 до 2800 грн.

Важливо: у вартість входять обід та вечеря (з напоями), безкоштовний Wi-Fi та гарний настрій. 

Рекомендуємо відвідати поблизу кантрі-клубу такі локації: гірськолижний курорт Пилипець, водоспад Шипіт та озеро Синевир.

Безумовно, «NA TRAVE» підійде для тих, хто любить активний відпочинок удень і затишний спокійний вечір у сімейному колі з видом на Карпати.

Драгобрат

Найвищий гірськолижний курорт України, розташований в 10 км від смт Ясіня (звідти можна добратися до локації лише на місцевому таксі). Його оцінять зимові екстремали, адже локація височить на 1400 метрів і розташована у підніжжі гір Стіг і Близниця.

Особливості відпочинку

Курорт налічує  10 підіймачів, висота яких від 200 метрів — до 1500 метрів. Перевагою є розділені спуски для різних категорій лижників (експерти, досвідчені, новачки). Тож, якщо ви не практикували катання на лижах, заплануйте дебютне катання тут!

Ціни

Є 4 гірськолижні комплекси для катання: «Вершина Карпат», «Драгобрат», «Карпатська чайка» і «Оаза», ціни на які коливаються в залежності від того, чи проживають туристи на території комплексу. 

Наприклад: для жильців г/к «Драгобрат» ціна на 10 підйомів становить 130 грн, а для інших — 180 грн. Щодо крісельних підіймачів, то «Карпатська чайка» надає туристичну пропозицію за 600 грн (сума безліміту на день), або ж 1 підйом за 100 грн.

Проживання 

На Драгобраті налічується 56 готелів та садиб, ось одна з найпопулярніших пропозицій.

Садиба «Трембіта» знаходиться в центрі Драгобрату, біля підіймача «Карпатська Чайка» та у 200 метрів від г. Стіг. Цінова політика: економ-номер коштує 300 грн, люкс — 700 грн за добу. Дворазове харчування входить у всі послуги номерів, окрім економа. 

Візьміть до уваги цю локацію, адже на висоті 1500 метрів ви 100% отримаєте новий досвід та незабутні враження.

Читайте також: Гірськолижні курорти України: 6 альтернатив Буковелю

Верховина 

Столиця Карпат, яка знаходиться за 150 км від Івано-Франківська та розташована на березі річки Чорний Черемош. До цієї локації їдуть з усього Світу задля максимального конекту з горами та гуцульським життям.

Особливості відпочинку та ціни

Катання на конях. Місцеві з радістю покажуть вам околиці Верховини, навіть, якщо ви будете верхи на коні. Ціни: верхи — 150 грн за годину, варіант для групи людей з підчіпною бричкою на 5 місць — 400 грн на 1 годину. Гуцули називають катання на конях антистресовою терапією.

Перегони на квадроциклах. Екскурсійний тур триває 5 годин, оренда квадроцикла коштує 850 грн на 1 годину катання. Локації залежать від ваших побажань, а точніше від того, біля якої саме гори ви хочете зробити селфі. 

Риболовля по-верховинськи. У вас також є можливість потрапити на «карпатський» корабель та самостійно зловити гірську форель для свого обіду. Їдьте в с. Ільці, що у Верховинському районі і потрапите в казку. Не забудьте взяти друзів, адже максимальна кількість людей на кораблі — 40. Навіть взимку це місце люблять туристи, бо риба не боїться морозу.

Проживання у Верховині

Рекомендуємо забронювати готельно-ресторанний комплекс «Верховель», що у центрі міста. Особливість готелю — мальовничий вид  на Чорногірський Хребет і річку Чорний Черемош. Ціни на житло: економ — за 650 грн, люкс — за 1 700 грн в день. 

При готелі є ресторан з європейською та гуцульською кухнею. Обов’язково скуштуйте гуцульські сети. Наприклад, сніданок за 135 грн з яєшнею, кропивою та бринзою, який стане гарним початком дня.

Канікули по-верховинськи сподобаються шукачам пригод, яким набридли банальні посиденьки біля басейну та “all inclusive”.  

Термальні води “Косино”

Оздоровчий комплекс для любителів поєднувати корисне з приємним. Розташовані в  с. Косонь Закарпатської області.

Сюди їдуть задля купання в басейнах з термальною водою, шлях мінералів проходить через Францію, Італію, Іспанію, Сербію, Хорватію, Австрію, Швейцарію та Балкани. Вода має лікувальні властивості від захворювань опорно–рухового апарату, серцево–судинної системи, нервової системи та судин.

Особливості комплексу

На території є п’ять лікувальних басейнів, три термальні: великий (+41°C) та басейни близнюки (+41°C), один прісний з «Аква-баром» (+25°C)  і дитячий (+32°C).

Не забудьте також відвідати унікальні сауни Косино: Евкаліптова (для покращення імунітету), Соляна лисяча нора (для передачі активних речовин), Трав’яна (покращення кровообігу), Римська (позитивний вплив на серцево-судинну і ендокринну системи), Хамам (нормалізація нервової системи), Угорська (релаксація) та Крижана печера (для тих, хто практикує загартовування).

Проживання  

На території є готельний комплекс «Iváncsó Birtok», де і живуть любителі «Косино». Ціни коливаються за добу від 4200 грн за стандартний номер і до 6500 грн — за люкс із урахуванням купання в басейнах та харчуванням.

Тож, якщо ви любитель максимального релаксу та хочете оздоровитися — гайда до Косина.

Яремче

Містечко на Івано-Франківщині, розташоване за 33 км від Буковеля. Незважаючи на зручну розв’язку та атмосферні місця ціни тут дешевші, ніж у Буковелі.

Особливості місця

Рекомендуємо відвідати водоспад Пробій та 12 метровий міст, який простягається над водою. Також біля водоспаду є ринок з гуцульськими сувенірами (знайдете все: від бринзи до овечих шкарпеток) і не пропустіть Карпатський національний парк, де можна побачити диких оленів та кабанів (огляд безкоштовний).

Відвідайте комплекс “Багрівець”, якщо любите катання на лижах. Курорт  розрахований для початківців та дітей. Налічує 2 траси: 200 та 300 метрів, бугельний підіймач та є перепад висот до 105 м. Ідеальне місце для дебюту на лижах!

Проживання 

Житло у Яремчі бюджетне, але європейського стандарту, це ще одна перевага локації. До прикладу, у “Yaremcha Club Hotel” стандартний номер коштує 765 грн зі сніданком, а можете забронювати і найпопулярніший готель міста — «Романтік Спа Готель». Його обирають зірки, тож обслуговування найвищого рівня. Ціни за номер-стандарт від 2 690 грн за добу з урахування добового харчування та Spa процедур. Якщо мрієте поплавати у відкритому басейні серед зими — цей готель точно для вас! Найближчі туристичні міста поблизу: Коломия – 47 км, Ворохта – 30 км, Драгобрат – 50 км, Поляниця – 33 км. Сплануйте зимову подорож і відвідайте декілька локацій одразу.

Читайте також: Працюєте на свята? Ось вам 7 способів розслабитись

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі