

Суспільство
Гірськолижні курорти України: 6 альтернатив Буковелю
Нарешті настав період, коли можна одягнути лижний костюм та вирушити підкорювати засніжені вершини. Але для цього не обов’язково їхати в Буковель. В Україні це не єдине місце для активного зимового відпочинку. Тож, переглядайте нашу підбірку “Гірськолижні курорти України”, збирайте рюкзак та гайда розсікати на лижах і сноубордах.
Гірськолижний спортивний комплекс “Протасів Яр”

Київський учасник підбірки “Гірськолижні курорти України”. Відчути себе неначе у Буковелі можна у Протасовому Яру. У першому гірськолижному комплексі Києва кияни та гості столиці зможуть розважитись на засніжених схилах.
Не переживайте, що сніг ще не випав, тому немає можливості покататись на лижах чи сноуборді. Комплекс обладнаний сніговими гарматами. На території є 4 траси різних рівнів складності для лижників та сноубордистів: навчальна траса — 150 метрів, траса для початківців лижників — 275 метрів, комбінована траса для вдосконалення навичок — 500 метрів, а також траса для спортсменів і досвідчених любителів, сертифікована Міжнародною федерацією гірськолижного спорту, довжиною 320 метрів.
Якщо ви хочете уникнути великої кількості людей на схилах, то комплекс працює і вночі. Всі траси освітлюються.
Де: Київ, вулиця Протасів Яр, 23-А
Ціни: один підйом — від 20 грн, денний абонемент (шість годин перебування у комплексі) — від 80 грн, нічні катання з безлімітним користуванням виходами на сніг та витягами — 300 грн.
Гірськолижний комплекс “Вишгора”

У передмісті Києва знаходиться популярний комплекс “Вишгора”. Всього 18 км від столиці — і ви опиняєтесь у справжній зимовій казці.
Тут для любителів активного зимового відпочинку є три траси: лижна траса протяжністю 220 м, траса для сноубордистів завдовжки 350 м (з різноманітними перешкодами і трамплінами), та схил для сноутюбінгу (катання на так званих надувних санчатах або «ватрушках»). Крім цього, тут є сноупарк, катання на снігоходах, квадроцикли та змагання з джибінгу. Якщо ви ще жодного разу не ставали на лижі, то професійні інструктори вам допоможуть у цьому.
Читайте також: Осінь – теж про відпустки! Топ-5 місць в Україні, де є термальні води
У “Вишгорі” є послуга “нічне катання”. Цей варіант підійде для тих, хто надає перевагу порожнім трасам. Адже тут точно буде менше людей, ніж на столичних схилах. У комплексі регулярно працюють снігові машини, тому покататись на лижах можна буде навіть при температурі 10 градусів вище нуля.
Де: Київська область, Вишгород, вулиця Ватутіна, 102
Ціни: від одного підйому — 30 грн, денний абонемент — від 150 грн, а вечірній — від 200 грн. Нічні катання обійдуться у 300 гривень.
Гірськолижний курорт “Водяники”

Черкащина також не відстає від Буковеля і має свій гірськолижний комплекс у селі Водяники. Це досить молодий курорт, заснований у 2009 році. Гірки тут невисокі, але оснащені сучасним обладнанням. Тут є кілька трас різного рівня складності: траса для новачків — 590 метрів, траса для досвідчених лижників — 450 метрів і складна траса для спортсменів — 800 метрів. Перепад висот становить від 45 до 65 метрів. Загальна протяжність трас становить понад 2000 метрів, вони освітлені та постійно вирівнюються.
Крім цього у “Водяниках” є траса для сноутюбінга довжиною 250 метрів і сноуборд-парк.
Також тут є банні будиночки, де можна чудово провести час після активного дня. Можна взяти напрокат і квадроцикли.
Де: Черкаська область, Звенигородський район, село Водяники
Ціни: один підйом — від 45 гривень, денний абонемент — від 460 гривень
Гірськолижний комплекс “Сорочин Яр”

Щоб перенестись у справжні “Вечори на хуторі біля Диканьки”, варто відвідати гірськолижний комплекс “Сорочин Яр”. Знаходиться лише в 14 кілометрах від Полтави, недалеко від Диканьки.
Комплекс обладнаний новими підіймачами, а асортимент прокату — величезний. У “Сорочиному Яру” є дві траси довжиною по 300 метри кожна, навчальна траса та тюбінг-траса. Також тут працює дитячий підіймач, ескалатор у тюбінг-парку та сноуборд-парк.
Якщо лижі і сноуборд — це не про вас, то тут можна покататись на ковзанах та спуститись з гірки на санчатах. А після — зігрітись гарячим глінтвейном та смачно перекусити.
Де: Полтавська область, Диканський район, село Кам’янка, вулиця Ярова, 1-А
Ціни: один підйом — від 30 грн, денний абонемент (20 підйомів) — від 350 грн
Гірськолижний курорт “Березівка”

В одеській області можна чудово відпочити не тільки влітку, а й взимку. Всього у 5-ти кілометрах від міста Березівка є чудовий спортивно-оздоровчий комплекс, де можна гарно відпочити та провести активні зимові розваги.
На території комплексу є дві лижні траси, довжиною 650 і 700 метрів. Також тут є безпечний схил для новачків, який має довжину всього 150 метрів. Схил з різними рівнями для сноутюбінгу, довжиною 150 метрів.
Читайте також: Подарунок на Новий рік: шість варіантів до 500 гривень
На схили можна піднятись за допомогою двох буксирних канатних доріг, а також бебі-ліфтом. Відпочивальники можуть скористатись послугами професійних інструкторів та пунктом прокату гірськолижного спорядження.
Де: Одеська область, Березівка, урочище Березівське
Ціни: 1 година — від 150 гривень, денний абонемент — від 450 грн.
Гірськолижний курорт “Альпійська долина”

Харківський учасник підбірки – “Гірськолижні курорти України”. Харків’янам не потрібно їхати сотні кілометрів, щоб покататись на лижах. У Харківській області є гірськолижний центр “Альпійська долина”, де можна насолодитись активним зимовим відпочинком. Тут вас чекає два гірськолижних підіймача і траса протяжністю до 500 метрів. Якщо вам потрібні сноуборди чи лижі, то на території розміщений прокат гірськолижного спорядження.
Також на території комплексу є спеціальне місце для катання на санках та сноутюбах. А якщо ви хочете покататись у нічний час, то “Альпійська долина” надає таку можливість, освітлюючі лижні траси.
Де: Харківська область, Зміївський район, поблизу села Борова (заїзд через село Васищеве)
Ціни: один підйом — від 15 грн, денний абонемент (три години) — від 180 грн
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.
Про це повідомили в UNITED24.
Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.
Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:
- Високопільська лікарня (Херсонська область);
- Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
- школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.
Фото обкладинки: сайт Міноборони