Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

5 локацій в Україні для зимового відпочинку

Опубліковано

Плануєте зимовий відпочинок в Україні, але вагаєтеся щодо вибору локацій? Пропонуємо добірку казкових місць, які не залишать вас байдужими. Впевнені, серед них знайдеться фаворит, якого ви внесете у плани на січень або лютий.

Кантрі-клуб «NA TRAVE»

Сімейний бізнес, власники якого кардинально змінили своє життя: переїхали зі столиці і почали розвивати зелений туризм на Закарпатті.  

Локація знаходиться на межі курортів Ізки та Пилипець (найближча станція за 20 км — Воловець). Комплекс у скандинавському стилі включає два котеджі та міні-готель на чотири номери. Максимальна кількість осіб, які можуть заселитися, — 17, а мінімальний строк бронювання — 2 дні. Заселитися можуть особи з 18 років, адже власники тестують формат  «тихий відпочинок». 

Ціни 

Номер «стандарт» — 2000 грн, апартаменти з двома спальнями — 2600 грн, котеджі від 2600 до 2800 грн.

Важливо: у вартість входять обід та вечеря (з напоями), безкоштовний Wi-Fi та гарний настрій. 

Рекомендуємо відвідати поблизу кантрі-клубу такі локації: гірськолижний курорт Пилипець, водоспад Шипіт та озеро Синевир.

Безумовно, «NA TRAVE» підійде для тих, хто любить активний відпочинок удень і затишний спокійний вечір у сімейному колі з видом на Карпати.

Драгобрат

Найвищий гірськолижний курорт України, розташований в 10 км від смт Ясіня (звідти можна добратися до локації лише на місцевому таксі). Його оцінять зимові екстремали, адже локація височить на 1400 метрів і розташована у підніжжі гір Стіг і Близниця.

Особливості відпочинку

Курорт налічує  10 підіймачів, висота яких від 200 метрів — до 1500 метрів. Перевагою є розділені спуски для різних категорій лижників (експерти, досвідчені, новачки). Тож, якщо ви не практикували катання на лижах, заплануйте дебютне катання тут!

Ціни

Є 4 гірськолижні комплекси для катання: «Вершина Карпат», «Драгобрат», «Карпатська чайка» і «Оаза», ціни на які коливаються в залежності від того, чи проживають туристи на території комплексу. 

Наприклад: для жильців г/к «Драгобрат» ціна на 10 підйомів становить 130 грн, а для інших — 180 грн. Щодо крісельних підіймачів, то «Карпатська чайка» надає туристичну пропозицію за 600 грн (сума безліміту на день), або ж 1 підйом за 100 грн.

Проживання 

На Драгобраті налічується 56 готелів та садиб, ось одна з найпопулярніших пропозицій.

Садиба «Трембіта» знаходиться в центрі Драгобрату, біля підіймача «Карпатська Чайка» та у 200 метрів від г. Стіг. Цінова політика: економ-номер коштує 300 грн, люкс — 700 грн за добу. Дворазове харчування входить у всі послуги номерів, окрім економа. 

Візьміть до уваги цю локацію, адже на висоті 1500 метрів ви 100% отримаєте новий досвід та незабутні враження.

Читайте також: Гірськолижні курорти України: 6 альтернатив Буковелю

Верховина 

Столиця Карпат, яка знаходиться за 150 км від Івано-Франківська та розташована на березі річки Чорний Черемош. До цієї локації їдуть з усього Світу задля максимального конекту з горами та гуцульським життям.

Особливості відпочинку та ціни

Катання на конях. Місцеві з радістю покажуть вам околиці Верховини, навіть, якщо ви будете верхи на коні. Ціни: верхи — 150 грн за годину, варіант для групи людей з підчіпною бричкою на 5 місць — 400 грн на 1 годину. Гуцули називають катання на конях антистресовою терапією.

Перегони на квадроциклах. Екскурсійний тур триває 5 годин, оренда квадроцикла коштує 850 грн на 1 годину катання. Локації залежать від ваших побажань, а точніше від того, біля якої саме гори ви хочете зробити селфі. 

Риболовля по-верховинськи. У вас також є можливість потрапити на «карпатський» корабель та самостійно зловити гірську форель для свого обіду. Їдьте в с. Ільці, що у Верховинському районі і потрапите в казку. Не забудьте взяти друзів, адже максимальна кількість людей на кораблі — 40. Навіть взимку це місце люблять туристи, бо риба не боїться морозу.

Проживання у Верховині

Рекомендуємо забронювати готельно-ресторанний комплекс «Верховель», що у центрі міста. Особливість готелю — мальовничий вид  на Чорногірський Хребет і річку Чорний Черемош. Ціни на житло: економ — за 650 грн, люкс — за 1 700 грн в день. 

При готелі є ресторан з європейською та гуцульською кухнею. Обов’язково скуштуйте гуцульські сети. Наприклад, сніданок за 135 грн з яєшнею, кропивою та бринзою, який стане гарним початком дня.

Канікули по-верховинськи сподобаються шукачам пригод, яким набридли банальні посиденьки біля басейну та “all inclusive”.  

Термальні води “Косино”

Оздоровчий комплекс для любителів поєднувати корисне з приємним. Розташовані в  с. Косонь Закарпатської області.

Сюди їдуть задля купання в басейнах з термальною водою, шлях мінералів проходить через Францію, Італію, Іспанію, Сербію, Хорватію, Австрію, Швейцарію та Балкани. Вода має лікувальні властивості від захворювань опорно–рухового апарату, серцево–судинної системи, нервової системи та судин.

Особливості комплексу

На території є п’ять лікувальних басейнів, три термальні: великий (+41°C) та басейни близнюки (+41°C), один прісний з «Аква-баром» (+25°C)  і дитячий (+32°C).

Не забудьте також відвідати унікальні сауни Косино: Евкаліптова (для покращення імунітету), Соляна лисяча нора (для передачі активних речовин), Трав’яна (покращення кровообігу), Римська (позитивний вплив на серцево-судинну і ендокринну системи), Хамам (нормалізація нервової системи), Угорська (релаксація) та Крижана печера (для тих, хто практикує загартовування).

Проживання  

На території є готельний комплекс «Iváncsó Birtok», де і живуть любителі «Косино». Ціни коливаються за добу від 4200 грн за стандартний номер і до 6500 грн — за люкс із урахуванням купання в басейнах та харчуванням.

Тож, якщо ви любитель максимального релаксу та хочете оздоровитися — гайда до Косина.

Яремче

Містечко на Івано-Франківщині, розташоване за 33 км від Буковеля. Незважаючи на зручну розв’язку та атмосферні місця ціни тут дешевші, ніж у Буковелі.

Особливості місця

Рекомендуємо відвідати водоспад Пробій та 12 метровий міст, який простягається над водою. Також біля водоспаду є ринок з гуцульськими сувенірами (знайдете все: від бринзи до овечих шкарпеток) і не пропустіть Карпатський національний парк, де можна побачити диких оленів та кабанів (огляд безкоштовний).

Відвідайте комплекс “Багрівець”, якщо любите катання на лижах. Курорт  розрахований для початківців та дітей. Налічує 2 траси: 200 та 300 метрів, бугельний підіймач та є перепад висот до 105 м. Ідеальне місце для дебюту на лижах!

Проживання 

Житло у Яремчі бюджетне, але європейського стандарту, це ще одна перевага локації. До прикладу, у “Yaremcha Club Hotel” стандартний номер коштує 765 грн зі сніданком, а можете забронювати і найпопулярніший готель міста — «Романтік Спа Готель». Його обирають зірки, тож обслуговування найвищого рівня. Ціни за номер-стандарт від 2 690 грн за добу з урахування добового харчування та Spa процедур. Якщо мрієте поплавати у відкритому басейні серед зими — цей готель точно для вас! Найближчі туристичні міста поблизу: Коломия – 47 км, Ворохта – 30 км, Драгобрат – 50 км, Поляниця – 33 км. Сплануйте зимову подорож і відвідайте декілька локацій одразу.

Читайте також: Працюєте на свята? Ось вам 7 способів розслабитись

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Що кажуть глядачі?

Фільм вирізняється атмосферою, яка тримає у напрузі до останньої хвилини, та вражає глибоким розкриттям теми тоталітарного гніту.

Стрічка стала важливим внеском у популяризацію українського кіно і розкриття тем, які довгий час залишалися табу.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі