Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

5 локацій в Україні для зимового відпочинку

Опубліковано

Плануєте зимовий відпочинок в Україні, але вагаєтеся щодо вибору локацій? Пропонуємо добірку казкових місць, які не залишать вас байдужими. Впевнені, серед них знайдеться фаворит, якого ви внесете у плани на січень або лютий.

Кантрі-клуб «NA TRAVE»

Сімейний бізнес, власники якого кардинально змінили своє життя: переїхали зі столиці і почали розвивати зелений туризм на Закарпатті.  

Локація знаходиться на межі курортів Ізки та Пилипець (найближча станція за 20 км — Воловець). Комплекс у скандинавському стилі включає два котеджі та міні-готель на чотири номери. Максимальна кількість осіб, які можуть заселитися, — 17, а мінімальний строк бронювання — 2 дні. Заселитися можуть особи з 18 років, адже власники тестують формат  «тихий відпочинок». 

Ціни 

Номер «стандарт» — 2000 грн, апартаменти з двома спальнями — 2600 грн, котеджі від 2600 до 2800 грн.

Важливо: у вартість входять обід та вечеря (з напоями), безкоштовний Wi-Fi та гарний настрій. 

Рекомендуємо відвідати поблизу кантрі-клубу такі локації: гірськолижний курорт Пилипець, водоспад Шипіт та озеро Синевир.

Безумовно, «NA TRAVE» підійде для тих, хто любить активний відпочинок удень і затишний спокійний вечір у сімейному колі з видом на Карпати.

Драгобрат

Найвищий гірськолижний курорт України, розташований в 10 км від смт Ясіня (звідти можна добратися до локації лише на місцевому таксі). Його оцінять зимові екстремали, адже локація височить на 1400 метрів і розташована у підніжжі гір Стіг і Близниця.

Особливості відпочинку

Курорт налічує  10 підіймачів, висота яких від 200 метрів — до 1500 метрів. Перевагою є розділені спуски для різних категорій лижників (експерти, досвідчені, новачки). Тож, якщо ви не практикували катання на лижах, заплануйте дебютне катання тут!

Ціни

Є 4 гірськолижні комплекси для катання: «Вершина Карпат», «Драгобрат», «Карпатська чайка» і «Оаза», ціни на які коливаються в залежності від того, чи проживають туристи на території комплексу. 

Наприклад: для жильців г/к «Драгобрат» ціна на 10 підйомів становить 130 грн, а для інших — 180 грн. Щодо крісельних підіймачів, то «Карпатська чайка» надає туристичну пропозицію за 600 грн (сума безліміту на день), або ж 1 підйом за 100 грн.

Проживання 

На Драгобраті налічується 56 готелів та садиб, ось одна з найпопулярніших пропозицій.

Садиба «Трембіта» знаходиться в центрі Драгобрату, біля підіймача «Карпатська Чайка» та у 200 метрів від г. Стіг. Цінова політика: економ-номер коштує 300 грн, люкс — 700 грн за добу. Дворазове харчування входить у всі послуги номерів, окрім економа. 

Візьміть до уваги цю локацію, адже на висоті 1500 метрів ви 100% отримаєте новий досвід та незабутні враження.

Читайте також: Гірськолижні курорти України: 6 альтернатив Буковелю

Верховина 

Столиця Карпат, яка знаходиться за 150 км від Івано-Франківська та розташована на березі річки Чорний Черемош. До цієї локації їдуть з усього Світу задля максимального конекту з горами та гуцульським життям.

Особливості відпочинку та ціни

Катання на конях. Місцеві з радістю покажуть вам околиці Верховини, навіть, якщо ви будете верхи на коні. Ціни: верхи — 150 грн за годину, варіант для групи людей з підчіпною бричкою на 5 місць — 400 грн на 1 годину. Гуцули називають катання на конях антистресовою терапією.

Перегони на квадроциклах. Екскурсійний тур триває 5 годин, оренда квадроцикла коштує 850 грн на 1 годину катання. Локації залежать від ваших побажань, а точніше від того, біля якої саме гори ви хочете зробити селфі. 

Риболовля по-верховинськи. У вас також є можливість потрапити на «карпатський» корабель та самостійно зловити гірську форель для свого обіду. Їдьте в с. Ільці, що у Верховинському районі і потрапите в казку. Не забудьте взяти друзів, адже максимальна кількість людей на кораблі — 40. Навіть взимку це місце люблять туристи, бо риба не боїться морозу.

Проживання у Верховині

Рекомендуємо забронювати готельно-ресторанний комплекс «Верховель», що у центрі міста. Особливість готелю — мальовничий вид  на Чорногірський Хребет і річку Чорний Черемош. Ціни на житло: економ — за 650 грн, люкс — за 1 700 грн в день. 

При готелі є ресторан з європейською та гуцульською кухнею. Обов’язково скуштуйте гуцульські сети. Наприклад, сніданок за 135 грн з яєшнею, кропивою та бринзою, який стане гарним початком дня.

Канікули по-верховинськи сподобаються шукачам пригод, яким набридли банальні посиденьки біля басейну та “all inclusive”.  

Термальні води “Косино”

Оздоровчий комплекс для любителів поєднувати корисне з приємним. Розташовані в  с. Косонь Закарпатської області.

Сюди їдуть задля купання в басейнах з термальною водою, шлях мінералів проходить через Францію, Італію, Іспанію, Сербію, Хорватію, Австрію, Швейцарію та Балкани. Вода має лікувальні властивості від захворювань опорно–рухового апарату, серцево–судинної системи, нервової системи та судин.

Особливості комплексу

На території є п’ять лікувальних басейнів, три термальні: великий (+41°C) та басейни близнюки (+41°C), один прісний з «Аква-баром» (+25°C)  і дитячий (+32°C).

Не забудьте також відвідати унікальні сауни Косино: Евкаліптова (для покращення імунітету), Соляна лисяча нора (для передачі активних речовин), Трав’яна (покращення кровообігу), Римська (позитивний вплив на серцево-судинну і ендокринну системи), Хамам (нормалізація нервової системи), Угорська (релаксація) та Крижана печера (для тих, хто практикує загартовування).

Проживання  

На території є готельний комплекс «Iváncsó Birtok», де і живуть любителі «Косино». Ціни коливаються за добу від 4200 грн за стандартний номер і до 6500 грн — за люкс із урахуванням купання в басейнах та харчуванням.

Тож, якщо ви любитель максимального релаксу та хочете оздоровитися — гайда до Косина.

Яремче

Містечко на Івано-Франківщині, розташоване за 33 км від Буковеля. Незважаючи на зручну розв’язку та атмосферні місця ціни тут дешевші, ніж у Буковелі.

Особливості місця

Рекомендуємо відвідати водоспад Пробій та 12 метровий міст, який простягається над водою. Також біля водоспаду є ринок з гуцульськими сувенірами (знайдете все: від бринзи до овечих шкарпеток) і не пропустіть Карпатський національний парк, де можна побачити диких оленів та кабанів (огляд безкоштовний).

Відвідайте комплекс “Багрівець”, якщо любите катання на лижах. Курорт  розрахований для початківців та дітей. Налічує 2 траси: 200 та 300 метрів, бугельний підіймач та є перепад висот до 105 м. Ідеальне місце для дебюту на лижах!

Проживання 

Житло у Яремчі бюджетне, але європейського стандарту, це ще одна перевага локації. До прикладу, у “Yaremcha Club Hotel” стандартний номер коштує 765 грн зі сніданком, а можете забронювати і найпопулярніший готель міста — «Романтік Спа Готель». Його обирають зірки, тож обслуговування найвищого рівня. Ціни за номер-стандарт від 2 690 грн за добу з урахування добового харчування та Spa процедур. Якщо мрієте поплавати у відкритому басейні серед зими — цей готель точно для вас! Найближчі туристичні міста поблизу: Коломия – 47 км, Ворохта – 30 км, Драгобрат – 50 км, Поляниця – 33 км. Сплануйте зимову подорож і відвідайте декілька локацій одразу.

Читайте також: Працюєте на свята? Ось вам 7 способів розслабитись

Суспільство

«Укрзалізниця» модернізувала електричку для маршруту Київ – Чернігів (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Як оновили електричку

Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:

  • пандусами;
  • інклюзивними вбиральнями;
  • місцями для людей з інвалідністю;
  • кріпленнями для велосипедів;
  • камерами відеоспостереженням;
  • навігацією шрифтом Брайля;
  • зарядними портами Type-C і USB.

Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг

Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.

Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

До Дня сміху коміки «Підпільного стендапу» зібрали 250 тисяч грн для військових

Опубліковано

Учасники «Підпільного стендапу» 1 квітня провели благодійний стрим, який тривав понад три з половиною години. Під час трансляції коміки збирали гроші на пікапи для спецпідрозділу НГУ «Атей».

Стрим відбувся на ютуб-каналі «Підпільного стендапу».

Як пройшов стрим

На трансляції виступили відомі українські коміки та знаменитості, зокрема Василь Байдак, Дядя Жора, Ницо Потворно, Саша Гонтар, Роман Міщеряков, Ганна Кочегура, Юрій Коломієць та інші. Під час стриму гості жартували, виконували завдання та розігрували мініатюри.

Мета благодійної трансляції

Під час благодійного стриму українці задонатили на пікапи для військових понад 250 тисяч гривень. Загальна мета збору — 500 тисяч гривень. Долучитися до нього можна за посиланням.

Підрозділ спеціального призначення «Атей» сформували два роки тому під командуванням Євгена Безсмертного. Бійці «Атей» брали участь у бойових діях на Донеччині, Харківщині, Запоріжжі та інших ділянках фронту. Наразі підрозділ проходить перепідготовку та комплектування задля розширення до роти спецпризначення.

Читайте також: Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)

Про «Підпільний Стендап»

«Підпільний Стендап» — одне з найбільших об’єднань стендап-коміків в Україні, яке почали формувати у 2015 році. Щомісяця стендапери проводять близько ста концертів. Обʼєднання створює такі проєкти:

  • «Майже Інтелектуальне Шоу»;
  • «Підпільні Розгони»;
  • «Підпільний Кіноклуб»;
  • «Підпільний подскаст» та інші.

Нагадаємо, що «Підпільний Стендап» запустив нове шоу про книжки: першим гостем став Макс Кідрук.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Підпільного стендапу»

Читати далі

Суспільство

У Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО)

Опубліковано

На території Чорнобильського заповідника розквітнув рідкісний білоцвіт весняний. Через знищення природних середовищ квітку внесли до Червоної книги.

Про це повідомили в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

На Київщині цю квітку можна зустрітися хіба що в присадибних ділянках як декоративну рослину. Білоцвіт весняний росте переважно у Карпатах та на Поліссі.

У заповіднику вказали, що в Чорнобилі ці квітки колись висадили господарі однієї з осель міста. Рослина має потужну кореневу систему, а тому вона швидко розростається та розквітає білими дзвіночками із фіалковим ароматом.

Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень

«У народі вважається, що білоцвіт приносить удачу та є символом оновлення, а той факт, що він зберігся в зоні відчуження, надає йому ще більшої значущості: немов природа повертає собі життя у місцях, колись залишених людьми»‚ — написали у заповіднику.

Фото: Віктор Кучинський, фейсбук-сторінка Чорнобильского заповідника

Нагадаємо, що на місці лісової пожежі на Київщині висадили шість тисяч нових дерев.

Фото обкладинки ілюстративне: «Вікімедіа»

Читати далі