Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

40 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

40-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

20:50

98-річний український тенісист Леонід Станіславський, який є рекордсмен Книги рекордів Гіннеса, зустрівся із чемпіонкою WTA Finals-2015 Агнешкою Радванською у польському місті Люблені.

Ще одна мрія Леоніда Станіславського — провести парну зустріч за участю Іги Швьонтек, а також Хуберта Хуркача чи Марека Оратовського, щоб використати отримані кошти від такого заходу для допомоги українцям, які постраждали від війни з російськими окупантами.

19:35

Із Франції в Україну прибули 28 реанімобілів. Це друга партія оснащених авто. Перша із 15 карет надійшла 3 квітня.

18:30

Бійці Збройних сил України звільнили Житомирську область від російських окупантів.

18:00

Воїни 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» поділилися світлинами з розгромленою технікою російських загарбників на півдні Харківської області.

17:30

4 квітня російські війська вивели з Сумської області значну частину своєї техніки, утім воїни Збройних сил України встигли поповнити свій автопарк чималою кількістю трофеїв.

16:55

Упродовж 40 днів повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої країни снайпер 81 окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ліквідував генерала РФ та знищив кілька одиниць російської бронетехніки.

16:00

Бійці Головного управління розвідки Міністерства оборони разом із тероборонівцями Київщини захопили бойову машину десанту російських окупантів.

14:40

Українські артилеристи розгромили ангар, у якому окупанти сховали понад 40 одиниць військової техніки. Про це повідомили на сторінці Оперативно-тактичного угруповання «Схід» у Facebook.

За словами військових, розгромити ворожу техніку нашим захисникам вдалося вчора, 3 квітня. Окупанти вирішили сховати автомобільну техніку в ангарі однієї з ферм, однак воїни ЗСУ розсекретили «стоянку» окупантів.

14:10

Греція планує долучитися до відновлення Одеси після закінчення російсько-української війни. Про таке заявив очільник Міністерства закордонних справ Греції Нікос Дендіас.

«Навіть за димом сьогоднішніх бомб ясно, що Одесу чекає світле майбутнє. Єдине, що я можу сказати зараз, у ці важкі часи, це те, що ми будемо частиною цього майбутнього, допомагаючи вам реконструювати це місто і робити його ще красивішим, ще кращим», – наголосив Дендіас.

13:00

Бійці територіальної оборони ЗСУ захопили російський броньований автомобіль підвищеної захищеності Камаз «Тайфун», який не зміг подолати українське бездоріжжя.

12:10

Станом на ранок 4 квітня втрати російських окупантів у живій силі досягли 18 300 солдатів. Також російська армія втратила 647 танків та понад 280 літаків і гелікоптерів.  Про це повідомили на офіційній сторінці Генерального штабу ЗСУ в Facebook.

12:00

Сили спротиву Сіверщини знищили колону окупантів на ічнянському напрямку на Чернігівщині. Про це повідомляє Оперативне командування «Північ».

11:30

Українським спецпризначенцям вдалося заволодіти однією зі складових російської протиповітряної оборони С-300, а саме радаром 30Н6Е від ракетного комплексу С-300ПМУ. Про це повідомило командування Сил спеціальних операцій Збройних сил України вранці 4 квітня.

11:00

Україна повернула собі контроль над державними рубежами у Сумській області.

10:00

Жительці села Перемога Броварського району на Київщині вдалося забрати в російських загарбників боєприпаси. Коли село було звільнене від окупантів, вона передала їх українським захисникам.

09:30

Компанія Feodal спільно з Міністерством аграрної політики запустила проєкт, що дозволить оперативно реагувати на небезпеку в полях і швидко передавати дані в ДСНС і ЗСУ.

09:00

Збройні Сили України не припиняють знищувати окупантів і їхню техніку. Зокрема 5-тий резервний батальйон 28 омбр імені Лицарів Зимового Походу показав, як влучає джавелін вночі у ворога.

08:30

Футбольний клуб «Колос» із села Ковалівка на Київщині придбав для Збройних Сил України три нові позашляховики.

08:00

3 Третього квітня Повітряні Сили України уразили 6 цілей ворога, серед яких — повітряний пункт управління ІЛ-22.

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: