Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод за 12 млн євро

Опубліковано

Полянській громаді на Закарпатті вдалося підписати договори із 16-ма довколишніми громадами щодо створення сміттєсортувального заводу на 80 робочих місць.

Про це пише decentralization.gov.ua.

Обсяг інвестицій у будівництво становить 12 млн євро, 9 із яких мають вкласти німецькі інвестори, а ще 3 млн євро мають надійти через субвенцію на соціально-економічний розвиток.

Читайте такожВ Україні запустили мапу екологічних проблем Донбасу

Усі громади, що підписали договори, виділили свою частку грошей відповідно до кількості жителів на створення проєктної документації майбутнього заводу, яка вже повністю готова. Також вони взяли на себе зобов’язання регулярно доправляти за власний рахунок сміття зі своїх громад до селища Поляни, що є відомим водолікувальним курортом.

Як виникла ідея?

Головний ідеолог проєкту – голова Полянської громади Івана Дрогобецького вважає, що завдяки новому підприємству вдасться звільнити від сміття не тільки його громаду, але й третину цілого Закарпаття.

Він впевнений, що сміттєсортувальний завод не шкодить природі. Навпаки, шкодять сотні тонн сміття, якими захаращені береги всіх без винятку закарпатських річок, переповнені сміттєзвалища.

Голова Полянської громади Іван Дрогобецький

Саме ці меседжі він озвучив на кількох екофорумах. Однак жодні докази спікерів не переконали голів сусідніх до Поляни громад. Вони й далі продовжували говорити про те, що «возити сміття за 50 км – це нонсенс». Тоді Іван Дрогобецький вирішив вдатися до нестандартного кроку. Він за гроші своєї родини організував відвідини головами громад Закарпаття дев’ятьох європейських заводів.

Візит української делегації на сміттєпереробний завод міста Пуцонці

Полянська громада доволі швидко знайшла німецьких інвесторів через один зі сміттєпереробних заводів Європи. Найважче було підписання договорів міжмуніципального співробітництва ― на це пішло чотири роки і це було найважчим етапом у створенні заводу.

Читайте такожСтильні речі від українських бабусь. Як проєкт «Творча Ба» об’єднав літніх майстринь та просуває їхню творчість серед молоді

«Голови сусідніх громад відмовлялися слухати аргументи. Дехто звинувачував мене у бажанні нажитися на цьому заводі, хоч я і показував всі необхідні папери, за якими співвласниками заводу є виключно німецькі інвестори та Полянська селищна рада», ― розповідає Іван Дрогобецький.

Після відвідин дев’ятого заводу крига скресла, і голови шістнадцятьох громад, остаточно зрозуміли, що краще безпечний завод, ніж сміттєзвалища. А після цього уклали договори міжмуніципального співробітництва з Поляною.

Майбутній завод

За попередніми розрахунками, майбутній завод повинен переробляти близько 60 тис. тонн відходів на рік. Переробка планується стовідсоткова, тобто на полігони не мають вивозити жодного сміття. З пластмаси та пластика завод повинен виготовляти щороку близько 3 тис. тонн пального для промислових печей, і паливні брикети одразу ж купуватимуть німецькі компанії, сплачуючи при цьому на українській митниці всі необхідні платежі.

Читайте такожВрятувати стародавню традицію. Як бренд Vereta перетворює ганчір’я на стильні килими та наповнює життям село на Вінниччині

Після будівництва заводу також планується вилучити для переробки весь пластик зі сміттєзвалищ Полянського кластеру, а самі сміттєзвалища рекультивувати і закрити. На це заплановано близько 4 млн євро. Ці гроші мають надійти від продажу СО2-сертифікатів, які планується реалізовувати на суму близько 600 тис. євро щороку.

Біологічні відходи будуть використовуватися для виробництва біогазу. Таким чином Полянський завод не тільки не шкодитиме екології, але й навіть захищатиме її.

Сортування відходів

Майбутнє підприємство не вимагає від населення сортування відходів. За словами Івана Дрогобецького, на всіх аналогічних європейських заводах все одно відбувається процес сортування сміття, що надходить від населення, і дуже важливо, щоб ресурсно цінні складові (скло, кольоровий папір, той же пластик) не вилучали і не здавали окремо.

Будівництво заводу повинні розпочати 1 травня і закінчити його за 8 місяців. Повноцінно запрацювати нове підприємство має вже на початку наступного року.

Нагадаємо, на Вінниччині запустили сміттєсортувальний комплекс.

Фото: decentralization.gov.ua.

Економіка

Картка NovaPay відтепер може стати зарплатною

Опубліковано

Власники картки NovaPay тепер можуть отримувати заробітну плату від будь-якого українського роботодавця. Це можна легко оформити через застосунок, створивши паперову або електронну заяву на отримання зарплати на картку NovaPay та передавши її бухгалтеру підприємства.

Власники картки NovaPay тепер можуть легко отримувати заробітну плату від будь-якого українського роботодавця. Оформити це можна просто у застосунку, створивши паперову або електронну заяву на отримання зарплати на картку NovaPay та передавши її бухгалтеру підприємства.

Щоб оформити заяву для бухгалтера, необхідно:

 1. У застосунку NovaPay перейти у налаштування картки.
 2. Обрати розділ “Виписки та довідки” та вид заяви для отримання заробітної плати у NovaPay: електронна або паперова.
 3. Заповнити поле “Роботодавець” (інші особисті дані підтягуються в заяву автоматично).
 4. Сформувати електронну заяву і підписати її за допомогою Дія.Підпис або отримати паперову заяву в форматі PDF та роздрукувати.

Читати також: Мінцифра розповіла про державну систему “Трембіта”: як працює та що забезпечує

Головні переваги додатка, які відзначають користувачі:

 • 20% вигоди, які можна використати для оплати послуг доставки Нової пошти та комісії з післяплати.
 • Вигідні тарифи:
  • Перекази з картки NovaPay на інші українські банки — без комісій: за реквізитами — без обмежень, за номером картки — до 50 000 грн.
 • Зняття готівки:
  • У відділенні Нової пошти за штрихкодом із додатка NovaPay.
  • У будь-якому банкоматі в Україні (до 50 000 грн) — без комісії.
 • Можливості для інвестицій — у додатку можна придбати власні облігації NovaPay із вигідною ставкою й самостійним вибором терміну.

Для клієнтів NovaPay, що вже користуються перевагами фіолетового додатка, переведення заробітної плати означає зникнення потреби у поповненні картки для розрахунків і плати за посилки.

Оформити картку NovaPay можна за кілька кліків, пройшовши швидкий онбординг у застосунку або відділенні. Пластикову версію картки можна замовити в будь-який зручний час: доставка Новою поштою в межах України буде безплатною.

Нагадаємо, що на Work.ua додали розділ з вакансіями із бронюванням.

Фото: NovaPay

Читати далі

Економіка

“Укртелеком” хоче інвестувати 1 млрд грн в 2024 році

Опубліковано

За два роки повномасштабної війни “Укртелеком” вклав понад 1 мільярд гривень у розвиток та модернізацію своєї телекомунікаційної мережі й IT-інфраструктури.

Про це повідомляє Dev.ua.

Основні напрями інвестицій:

 • Удосконалення транспортної інфраструктури та ядра мережі для підвищення пропускної здатності, гнучкості та захищеності від атак.
 • Заміна мідної інфраструктури на сучасну оптичну.
 • Розбудова нових оптичних мереж для доступу до сучасних телекомунікаційних послуг.
 • Інвестиції у кібербезпеку для підтримки стійкості та захищеності IT та технологічної інфраструктури.

Читати також: Мінцифри відкриває літню школу для студентів, щоб створити ШІ-рішення для боротьби з фейками

За цей період прокладено майже 11 000 км волоконно-оптичного кабелю. Також були зроблені значні вкладення у придбання обладнання для автономного енергопостачання, щоб забезпечити безперебійний енергонезалежний інтернет.

У 2024 році “Укртелеком” планує збільшити обсяги будівництва нових волоконно-оптичних ліній на 55%, проклавши 8300 км оптичних мереж. Це дозволить ще більшій кількості підприємств та українців користуватися сучасними телекомунікаційними послугами. Загальний обсяг інвестицій у 2024 році складе 1 мільярд гривень.

Нагадаємо, що у Міноборони створили Раду донорів інституційних реформ.

Також ми повідомляли, що в Україні пройде наймасовіший молодіжний конгрес: що варто знати.

Фото: Укртелеком

Читати далі

Економіка

ПриватБанк тимчасово запустив нульовий тариф на інтернет-еквайринг LiqРay

Опубліковано

ПриватБанк разом з Visa запустили програму для підтримки бізнесу, в рамках якої з 15 травня до 15 липня 2024 року для всіх нових користувачів сервісу LiqРay діятиме вільний тариф з 0% комісії на прийом платежів з карток.

Про це повідомляє пресслужба банку. 

“Вільний тариф для нових клієнтів сервісу діятиме протягом терміну програми, якщо обіг за картками не перебільшує 50 000 грн”, – зазначили в пресслужбі. 

LiqРay є українським сервісом для здійснення інтернет-платежів на українському ринку, щодня українці оплачують через LiqPay понад 2 млн онлайн-покупок. 

Читайте також: Дія нагадує про безоплатний доступ до мовної платформи Promova

 За допомогою LiqРay підприємці та юридичні особи можуть зручно приймати платежі онлайн через web-сайти та мобільні додатки, та керувати своїм бізнесом. Для здійснення оплат LiqPay надає безліч платіжних методів: PrivatPay, Apple Pay, Google Pay, QR-код, токени та інше. 

 Всім користувачам LiqРay доступна можливість фіскалізації операцій за допомогою банківського власного сервісу ПРРО без додаткової оплати сервісу.

Нагадаємо, в ПриватБанку зʼявилася система персональних знижок та кешбеків.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Мріє, щоб про Складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство1 тиждень тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство2 тижні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: