Технології
126 будівель в Україні отримали сертифікати енергоефективності
В Україні видали сертифікати енергетичної ефективності вже для 126 будівель, передає saee.gov.ua.
З вересня 2018 року по квітень 2019 року було сертифіковано 42 житлові будинки, 34 навчальні заклади, 31 громадська будівля, 17 закладів охорони здоров’я, 2 дитячі садочки.
У квітні цього року енергоаудитори надали до Держенергоефективності 72 енергетичні сертифікати, що удвічі більше, ніж у березні цього року (32 сертифікати).
Сертифікація дозволяє власникам будинків чи установ дізнатися про клас енергоефективності будівлі, обсяг енерговитрат, необхідні заходи із підвищення енергоефективності.
Читайте також: На українському заводі провели перший енергоаудит, на черзі – ще 59
До 1 липня 2019 року сертифікація енергоефективності будівель відбувається на добровільних засадах, що передбачено Законом України “Про енергетичну ефективність будівель” від 22.06.2017 No 2118-VIII.
Сертифікація здійснюється лише атестованими енергоаудиторами, з базою яких можна ознайомитися на сайті Держенергоефективності.
Технології
Українська компанія «A3tech-Україна» локалізувало виробництво робочого органа для машин розмінування хорватської фірми DOK-ING. Тепер ремонт після підривів займатиме менше часу.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України.
Діяльність української компанії
Компанія з України є партнером DOK-ING. У 2024 році фахівці зібрали вісім важких машин розмінування MV-10 та відремонтували десять машин після підривів і технічних несправностей.
Як зазначили в міністерстві, найбільш пошкоджену легку машину MV-4 фахівці змогли відремонтувати за 12 днів. За словами заступника міністра економіки України Ігоря Безкаравайного, тепер ремонт триває в рази швидше, ніж якби довелося чекати фахівців та компоненти з Хорватії.
Читайте також: Українці створили мобільний застосунок для допомоги у критичних ситуаціях
Переваги від локалізації
«Виготовлення в Україні деталей до машин розмінування дозволяє здешевити вартість такої техніки. Наприклад, молоток для робочого валу майже у два рази дешевший за хорватський аналог. А їх для однієї машини потрібно майже 50. Завдяки цьому ДСНС, яке провело тендери на закупівлю запчастин для машин розмінування фірми DOK-ING, заплатило на 30% менше, ніж якби ці послуги замовляли безпосередньо у хорватської фірми-виробника. А це п’ять мільйонів економії для державного бюджету», — сказав директор компанії «A3tech-Україна» Марат Мінц.
Нагадаємо, що амбасадори UNITED24 зібрали понад 480 тисяч доларів на розмінування України.
Фото обкладинки: сайт Національної платформи протимінної діяльності
Коментарі
Технології
Що відомо про підтримку від Microsoft
Коментарі
Технології
Читайте також: В Україні зареєстрували перші ліки на основі медичного канабісу
Коментарі