Суспільство
11-річний хлопчик озвучує книжки і донатить на ЗСУ (ВІДЕО)
Вдруге втративши свою домівку через окупантів, 11-річний Захар з Донецька знайшов втіху в поширенні та підтримці української мови. Щодня він записує аудіокниги, аби діти могли не лише читати, а й слухати українською.
Про талановитого підлітка розповідає ШоТам.
Любов до літератури батьки прищепляли Захарові ще до початку війни у 2014. Коли через окупацію його родина покинула Донецьк, хлопчику було лише два роки. Та у 2022 росіяни атакували і його другий дім — Нікополь.
Родина Черникових знайшла прихисток в Івано-Франківську, де Захар і розпочав творчий шлях. Через проблеми із зором хлопчик не міг приділяти книжкам стільки часу, скільки хотілося б.
«Що робити, коли книжка, ґаджети недоступні? Почали шукати джерела аудіокнижок саме українською мовою. Виявилося, що українською мовою книжок, на жаль, було дуже мало», — Захар Черников, школяр, який озвучує аудіокниги.
Так з’явилося нове хобі — створювати власні аудіокниги. У цьому хлопчика підтримала мама.
«”Давай спробуємо записати, і якось я викладу це в мережу. І подивимось, який буде відгук”». Я виклала, і це прямо шквал відгуків прийшов», — Тетяна Черникова, мама.
Читайте також: Як це — бути мамою чотирьох дітей під час війни. Історія переселенки з Луганщини, що знайшла новий дім на Львівщині
Надихнувшись, Захар начитував книжку за книжкою та викладав у соцмережах. Одна з улюблених у Захара — книга українського поета та військового Андрія Максимчука. Після того, як хлопчик отримав дозвіл від автора, ця книга у виконанні Захара є в аудіоформаті. Наразі він пише вже тринадцяту книжку, щовечора працюючи по пів години.
Її, як і інші, обрали підписники хлопчика, з якими він підтримує зв’язок у соцмережах.
«Ми робили в телеграм-каналі, можна сказати, такі опитування, де наші слухачі самі обирали, яка їм подобається книжка. І за яку книжку було найбільше голосів, ту ми й читали», — Захар Черников, школяр, озвучує аудіокниги.
Підписники за бажанням донатять на рахунок Захара. Більшість грошей хлопчик віддає на ЗСУ. Саме війна, каже Захар, вплинула на його світогляд. Найбільше він хоче, аби діти читали та слухали українською. А його особиста мрія — стати актором чи актором дубляжу.
Нагадаємо, 10-річний волонтер із Вінниччини придбав дрон для ЗСУ.
Також ШоТам розповідав, донька загиблого воїна зібрала для ЗСУ 100 тис. грн.
Суспільство

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення навчальних курсів і розвиток нових функцій.
Про це повідомили у виданні Forbes за пресрелізом компанії.
Як використають інвестиції
У компанії розповіли, що інвесторами виступили бізнес-ангели та ветерани. Залучене фінансування команда планує спрямувати на створення курсів з FPV-дронів, модуля з міжнародного гуманітарного права, програми психологічної стабілізації та B2B-платформи для оборонного навчання.
«Drill — це платформа, яка дає змогу кожному інструктору чи ветерану в будь-якій точці світу масштабувати свої знання, створювати курси й монетизувати досвід», — зазначив офіцер спецпідрозділу «Азов» та співзасновник DrillApp Олександр Гусаров.
Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва
Що відомо про застосунок
Drill створили Олександр Гусаров, колишній керівник продуктового департаменту OLX і технічний директор українського Forbes, разом із ветераном спецпідрозділу Ігорем. Перший прототип зʼявився у 2021 році, а повноцінний запуск відклали через початок повномасштабного вторгнення.
Наразі застосунок має понад 200 тисяч користувачів, серед яких 50 тисяч — чинні військовослужбовці. DrillApp тестують у структурах НАТО, а також інструктори з Канади, Польщі та Естонії. Компанія отримує запити на локалізацію з Ізраїлю та США.
До цього команда вже вклала 110 тисяч доларів власних коштів та двічі отримувала гранти від Українського фонду стартапів.
Нагадаємо, що в Україні створили броньовану платформу-амфібію для ЗСУ (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Drill
Суспільство

На території ВДНГ у Києві з’явиться терапевтичний сад — простір для зцілення, реабілітації та соціалізації людей, які постраждали від війни. Над проєктом працюють команди Big City Lab та PUPA.
Про це повідомила CEO Big City Lab Вікторія Тітова.
Для чого створюють сад
Сад стане місцем для внутрішнього відновлення через взаємодію з природою, адаптивний спорт, творчість і спільні практики. Простір створюють насамперед для ветеранів, людей із ПТСР, пацієнтів реабілітаційних центрів та їхніх родин.
Команда розробляла концепцію саду протягом п’яти місяців за участі психологів, психотерапевтів, ботаніків, ландшафтних архітекторів з ЄС і Великобританії, працівників шпиталів, волонтерів, ветеранів і членів їхніх сімей.
Читайте також: У Києво-Печерській лаврі встановили останній відреставрований хрест (ФОТО)

Новий сад складатиметься з:
- майданчика для тілесних практик, ерготерапії та адаптивного спорту;
- зони садівничої терапії;
- простору для арттерапії, лекцій, майстер-класів і групової роботи;
- індивідуальних зон відпочинку;
- окремої зони для дітей.
Проєкт реалізує ВДНГ спільно з Міністерством у справах ветеранів у межах Національної стратегії створення безбар’єрного простору за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Нагадаємо, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Вікторії Тітової
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка