Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Проєкт «ВАРТА» випустить другу новелу документального циклу «Приборкувачі бурі»

Опубліковано

16 травня о 17:00 проєкт «ВАРТА», народжений повномасштабним вторгненням, випустить другу новелу свого документального циклу – «ПРИБОРКУВАЧІ БУРІ»

У 2022 році продюсерка та фотографиня Мар’яна Шафро разом із режисером  Євгеном Матвієнко вирішили змінити акценти в українському інфопросторі й показати війну не через події, а обличчя та персони, які стоять за ними. Дебютний фільм проєкту було презентовано минулої осені. У першій серії «ХЕРУВИМИ» показані історії героїв 11-ї окремої бригади армійської авіації «Херсон». Вони стояли на обороні Києва, вели запеклі бої в Ірпені, виконували місії на Азовсталь, брали участь в операції зі звільнення острова Зміїний.

«Я втомився дізнаватися про героїв посмертно, мені боляче чути їхні історії, коли їх вже немає. Я більше не маю можливості з ними спілкуватися та віддячити. Тільки помолитись в небо. Тому для себе я вирішив, що буду документувати історії наших захисників і показати їх спогади, їх образи, їх портрети. Вони завжди закарбуються в наших стрічках як молоді, мужні герої»,  –  Євген Матвієнко, режисер проєкту ВАРТ.

Читайте також: Естонія дозволила використати заморожені російські активи для компенсації збитків Україні внаслідок війни

Героями другої документальної новели стали бійці 25-ї окремої повітряно-десантної бригади, яка веде запеклі танкові бої використовуючи стару радянську техніку на ключових фронтових напрямах України. В минулому – репери, фермери, водії – відтепер бійці танкового батальйону. Фільм портретизує війну в обличчях реальних людей, надає змогу побачити образи, та почути голоси тих, хто захищає незалежність України. 

«Найголовніше в танку це три чоловічка, які сидять всередині. Екіпаж — це сім’я. Навіть тоді, коли пропадає зв’язок, і ми повинні розуміти один одного з півслова. Не боятися це неправильно. Боятись треба. Страх допомагає зберегти життя своє і своїх побратимів. Тим більше у нас в одній коробочці три», – Бурий — капітан, командир роти, герой фільму “ПРИБОРКУВАЧІ БУРІ”.

Нагадаємо, Генштаб ЗСУ показав, як українські військові тренуються в Британії.

Фото: Скріншот із тизеру

Суспільство

Здоров’я в епоху діджиталу: як знайти сімейного лікаря онлайн

Опубліковано

Українці можуть знайти сімейного лікаря не виходячи з дому. Для цього потрібно скористатися дашбордом Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги на сайті НСЗУ.

Про це повідомляє  пресслужба Національної служби здоровʼя України.

Знайти фахівця можна онлайн. На сайті НСЗУ є дашборд Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги. Там побачите перелік медичних закладів, які укладають декларації з пацієнтами. А також список лікарів і кількість укладених декларацій.

Як користуватися дашбордом

Щоб знайти медзаклад, у полі фільтрів оберіть область, населений пункт і форму власності закладу. В результаті побачите адреси й телефони закладів.

У полі фільтрів оберіть спеціалізацію лікаря (сімейний, педіатр, терапевт) або впишіть прізвище та ім’я фахівця, якого шукаєте. Відобразяться лікарі, кількість укладених декларацій та їх ліміт.

Читайте також: В Україні стартував конкурс учнівських есе «Я тебе чую»: лист однолітку в окупації»

Якщо лікар не набрав ліміт, то не має права відмовити в укладенні декларації. Якщо ліміт досягнутий, то він самостійно вирішує, чи брати більше пацієнтів.

При зміні сімейного лікаря не потрібно розривати декларацію з попереднім – вона анулюється автоматично.

Якщо ви не маєте змоги скористатися дашбордом, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ. Номер 16-77 є безкоштовним. Оператор контакт-центру допоможе знайти необхідну інформацію.

Нагадаємо, у Чернівцях організують благодійний вечір народної пісні.

Фото: МОЗ

Читати далі

Суспільство

У Києві відбувся «Марш рівності» після двох років перерви: яскраві фото

Опубліковано

У Києві відбувся «Марш рівності» — вулицями міста з прапорами та плакатами пройшли понад пів тисячі людей.

У ході були колони з військових ЗСУ та з дипломатів різних країн. А серед гасел, які вигукували учасники, були такі: «Права людини завжди на часі», «Free Azovstal defenders» та «Arm Ukraine now».

Головна мета маршу, за словами організаторів, – боротьба за рівні права для громадян України, незалежно від гендерної ідентифікації та ухвалення законодавства для можливості цивільного партнерства одностатевих пар.

Читайте також: Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Акція тривала не довше 20 хвилин однією з центральних вулиць Києва, після цього, на прохання поліцейських, учасники вирушили до найближчої станції метро. Подія завершилася без провокацій.

Нагадаємо, «Чому я живий» увійшов у топову десятку фільмів на Netflix.

Фото: Yan Dobronosov

Читати далі

Суспільство

«Чому я живий» увійшов у топову десятку фільмів на Netflix

Опубліковано

Історична драма режисера Віллена Новака “Чому я живий” увійшла у топову десятку фільмів на стримінговій платформі Netflix.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

“Фільм, створений за Державної підтримки, увійшов у ТОП-10 фільмів на стримінговій платформі Netflix! Це велике досягнення для нашого кіно, яке свідчить про високу якість вітчизняного кінематографа та його популярність”, – зауважили в агентстві.

Нагадаємо, у Києві з’явився ще один центр ветеранського розвитку.

Фото: Netflix

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

РЕКЛАМА: