Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю та ВПО: у Бучі пройшов форум “Підприємництво без бар’єрів” від Дія.Бізнес

Опубліковано

Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі провів форум «Підприємництво без бар’єрів: діалог держави, бізнесу та громадськості».

Метою заходу стала синхронізація спільного бачення щодо розвитку безбар’єрного середовища та обговорення проблем, потреб та можливостей у питаннях працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.

«Працевлаштування вразливих верств населення та нестача кадрів  — одні з найгостріших проблем сьогодення над вирішенням яких мають синхронно працювати держава, громадськість та бізнес. Під час форуму були розглянуті наявні можливості для працевлаштування ветеранів, ВПО та людей з інвалідністю. Також подія послугувала майданчиком для обговорення потреб представників бізнесу та ветеранської спільноти щодо облаштування безбар’єрного середовища для праці», — наголосила Ганна Страховська, керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі. 

Учасниками форму стали представники державних органів, громадських організацій, соціально-відповідального бізнесу, ветерани, люди з інвалідністю та ВПО. 

«Ми маємо жити реальністю, розуміти, що в країні триває війна і чимало хлопців і дівчат повертаються як ветерани. Насамперед нам необхідно подумати, яким чином забезпечити їх працевлаштування. Вважаю, що для підприємців — це гарна можливість залучити нових працівників, а для ветеранів шанс знайти нову роботу або навіть спробувати себе в іншій сфері», — підкреслила Руслана Величко-Трифонюк виконуюча обов’язки виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів, радниця заступника Міноборони України.

«Військові захищають українців на фронті, водночас громадянський обов’язок суспільства захищати права ветеранів в тилу, створюючи для них сприятливі умови для комфортного життя, особистісного та кар’єрного розвитку», підкреслив Олександр Терен, військовий, ветеран, ведучий шоу «Відвал ніг або ALL інклюзів», письменник.

Також на форумі представили результати дослідження «Інклюзивність робочих середовищ. Бар’єри та стимули». Згідно з опитуванням роботодавців, близько 30% бізнесу натрапляють на труднощі при працевлаштуванню осіб з інвалідністю. Зокрема, 56% роботодавців зазначають, що головний барʼєр — це недостатня кількість адаптованих робочих місць та інфраструктури.  

«Дослідження показує, що більшість роботодавців і ветеранів не мали проблем під час працевлаштування. Серед стимулів наймати ветеранів людей з інвалідністю та ВПО, можуть бути пільги та фінансова підтримка від держави. Роботодавці активно цікавляться державними програмами перенавчанням ветеранів та психосоціальною підтримкою співробітників. Разом з тим, бачимо, що малий і середній бізнес мало знайомі з вже наявними програмами, тому нам дуже важливо про них говорити», —  зазначила Карина Арушанян, бренд-менеджерка платформи з працевлаштування OLX Робота.

Серед людей з інвалідністю, 40% опитаних визнали, що зіштовхувалися із проблемами при працевлаштуванні на роботу. Так, до основних проблем відносять: 

  • стереотипи та упередження зі сторони роботодавця/колег (59%), 
  • неадаптованість робочого простору (33%) 
  • формальне працевлаштування (19%)
  • відсутність можливостей для навчання та розвитку (11%).

«Безбарʼєрність — це важлива складова облаштування сучасної інфраструктури від маленьких сіл до великих міст. Створення безбар’єрного середовища є не лише необхідністю сьогодення, а й свідомим рішенням толерантного суспільства», — наголосив Марко Савицький провідний український архітектор. 

Крім того, під час заходу представники компаній поділились прикладами впровадження підходів безбар’єрності у своїй роботі. 

«На жаль, більшість людей сприймають інклюзію виключно через інвалідність, переважно через людей на кріслах колісних або ветеранів з ампутаціями, але насправді інклюзія поняття ширше. Саме тому Укрзалізниця працює в напрямі не тільки архітектурних проєктів, а й інформаційних, транспортних та ментальних. 

Наприклад, на інфозонах вокзалів Києва, Львова та Дніпра встановили спеціальні планшети для людей з порушеннями слуху, де можна поспілкуватись із менеджером українською жестовою мовою. Зараз цей проєкт поширили й на вокзали інших міст України», — розповіда Ольга Безпалько, директорка департаменту соціальної політики АТ «Укрзалізниця».

Також працівники UKRSIBBANK BNP Paribas Group розповіли про програму реінтеграції ветеранів We’re Proud та кейси впровадження корпоративної соціальної відповідальності. 

«Інклюзія та повага до людей — частина нашої культури, банк робить все можливе, щоб забезпечити підтримку та безбарʼєрність як для клієнтів та партнерів, так і для працівників. Ми маємо власну програму реінтеграції ветеранів We’re Рroud, мета якої — створити комфортні умови роботи для військовослужбовців: як працівників банку, так і потенційних працівників-кандидатів, які приєднаються до нашої команди. Одним з її фокусів є інклюзивна культура та середовище. Також ми регулярно відкриваємо нові інклюзивні відділення – нещодавно відкрились у Бучі та Вишневому, водночас адаптовуємо наявні відділення до потреб людей з інвалідністю. Зокрема, це встановлення підйомних платформ, облаштування пандусів, наліпок спеціального кольору та меблів: занижені столи та віконця кас тощо», — розповіла Наталія Савчук, заступниця голови правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Гайд з корисними програмами та дослідженнями доступний за посиланням.
Форум «Підприємництво без бар’єрів: діалог держави, бізнесу та громадськості» ініційовано центром підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі та ГО Be City за сприяння ГО «Безбар’єрність», за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Міжнародної організації з міграції в Україні та інформаційної підтримки OLX Робота.

Нагадаємо, що Міша Коллінз приїхав до Києва з гуманітарною місією.

Також ми повідомляли, що Мінцифра розповіла про державну систему “Трембіта”: як працює та що забезпечує.

Суспільство

Здоров’я в епоху діджиталу: як знайти сімейного лікаря онлайн

Опубліковано

Українці можуть знайти сімейного лікаря не виходячи з дому. Для цього потрібно скористатися дашбордом Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги на сайті НСЗУ.

Про це повідомляє  пресслужба Національної служби здоровʼя України.

Знайти фахівця можна онлайн. На сайті НСЗУ є дашборд Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги. Там побачите перелік медичних закладів, які укладають декларації з пацієнтами. А також список лікарів і кількість укладених декларацій.

Як користуватися дашбордом

Щоб знайти медзаклад, у полі фільтрів оберіть область, населений пункт і форму власності закладу. В результаті побачите адреси й телефони закладів.

У полі фільтрів оберіть спеціалізацію лікаря (сімейний, педіатр, терапевт) або впишіть прізвище та ім’я фахівця, якого шукаєте. Відобразяться лікарі, кількість укладених декларацій та їх ліміт.

Читайте також: В Україні стартував конкурс учнівських есе «Я тебе чую»: лист однолітку в окупації»

Якщо лікар не набрав ліміт, то не має права відмовити в укладенні декларації. Якщо ліміт досягнутий, то він самостійно вирішує, чи брати більше пацієнтів.

При зміні сімейного лікаря не потрібно розривати декларацію з попереднім – вона анулюється автоматично.

Якщо ви не маєте змоги скористатися дашбордом, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ. Номер 16-77 є безкоштовним. Оператор контакт-центру допоможе знайти необхідну інформацію.

Нагадаємо, у Чернівцях організують благодійний вечір народної пісні.

Фото: МОЗ

Читати далі

Суспільство

У Києві відбувся «Марш рівності» після двох років перерви: яскраві фото

Опубліковано

У Києві відбувся «Марш рівності» — вулицями міста з прапорами та плакатами пройшли понад пів тисячі людей.

У ході були колони з військових ЗСУ та з дипломатів різних країн. А серед гасел, які вигукували учасники, були такі: «Права людини завжди на часі», «Free Azovstal defenders» та «Arm Ukraine now».

Головна мета маршу, за словами організаторів, – боротьба за рівні права для громадян України, незалежно від гендерної ідентифікації та ухвалення законодавства для можливості цивільного партнерства одностатевих пар.

Читайте також: Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Акція тривала не довше 20 хвилин однією з центральних вулиць Києва, після цього, на прохання поліцейських, учасники вирушили до найближчої станції метро. Подія завершилася без провокацій.

Нагадаємо, «Чому я живий» увійшов у топову десятку фільмів на Netflix.

Фото: Yan Dobronosov

Читати далі

Суспільство

«Чому я живий» увійшов у топову десятку фільмів на Netflix

Опубліковано

Історична драма режисера Віллена Новака “Чому я живий” увійшла у топову десятку фільмів на стримінговій платформі Netflix.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

“Фільм, створений за Державної підтримки, увійшов у ТОП-10 фільмів на стримінговій платформі Netflix! Це велике досягнення для нашого кіно, яке свідчить про високу якість вітчизняного кінематографа та його популярність”, – зауважили в агентстві.

Нагадаємо, у Києві з’явився ще один центр ветеранського розвитку.

Фото: Netflix

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

РЕКЛАМА: