Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Звели тунель і будують дворівневу розв’язку: як створюють сучасний автобан на Дніпропетровщині

Опубліковано

На Дніпропетровщині у розпалі роботи на будівельному майданчику нової траси національного значення Н-31 роботи. На 9-кілометровій ділянці решетилівської траси звели тунель, зараз будують дворівневу розв’язку та новий міст, повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

Як зазначається, тут створюють «з нуля» сучасний автобан, що з’єднає Дніпро зі столицею – в обхід населених пунктів Петриківського та Царичанського районів. Підрядники працюють одночасно на декількох локаціях 9-кілометрової ділянки.

“Тільки-но завершили облаштування тунельного шляхопроводу. Наразі будують дорогу із дворівневою розв’язкою та зводять новий міст через канал Дніпро-Західний Донбас”, – повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Читайте також: Стартувало будівництво нової ділянки Південного обходу міста Дніпро

«Будівництво решетилівської траси має бути завершене у найкоротший термін. На це держава виділила майже 4 млрд грн. Все – згідно з програмою «Велике будівництво». Нова чотирисмугова траса дозволить швидко та безпечно діставатися Києва. А ще – розвантажить від транзитного великогабаритного транспорту сільські дороги Петриківського та Царичанського районів», – зазначив голова  Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Як триває будівництво?

На сьогодні в Дніпропетровській області побудували 19,4 км траси Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка.

Нині техніка зосереджена на наступних 9,2 км. Роботи – відразу на декількох локаціях. На різних ділянках укладають різномасті шари дорожнього «пирога». Їх буде шість – загальною товщиною 64 см. На двох відрізках у понад 6 км залишилося укласти верхній, захисний пласт.

Поблизу села Гречане облаштували тунель для проходу сільгосптехніки та худоби. Зараз там з’єднують вже побудовану з двох боків шляхопроводу дорогу, роблять основу.

Неподалік зводять дворівневу транспортну розв’язку. Дорожники улаштували фундаменти під опори і почали монтувати стойки. Загалом їх буде десять.

Магістраль перетинатиме канал Дніпро-Західний Донбас. Зараз там почали будувати міст. Підрядники улаштовують буро-набивні палі.

Загалом на Дніпропетровщині побудують понад 58 км траси: від села Любимівка до межі Дніпропетровської області з Полтавською.

Фото: adm.dp.gov.ua

Коментарі

Суспільство

Швеція відновлює село на Херсонщині, яке в 1782 році заснували шведи

Опубліковано

Швеція допомагає Україні відновлювати будинки в деокупованому селі Зміївка на Херсонщині. У 1782 році його заснували шведські поселенці, а у 2008 році село відвідали король та королева цієї держави.

Про це повідомив посол Швеції в Україні Мартін Оберг, передає Укрінформ.

Підтримка від Швеції

Як вказує посол, Швеція започаткувала проєкт підтримки цього села у вересні 2024 року. У його межах профінансують відновлення будинків у Зміївці, а також організують літній відпочинок дітей у Швеції та відновлення культурної спадщини села.

Читайте також: Євген Клопотенко запускає бренд 100РОКІВ для популяризації українських продуктів

Шведська лютеранська церква у Зміївці. Фото: Дзюбак Володимир

«Звичайно, це лише маленька частина, як Швеція підтримує Україну. Ця допомога — від гуманітарної і до озброєння. І ми це робимо не лише тому, що ми любимо Херсон, але й тому, що Україна бореться за ті ж цінності, які в нас є», — сказав Мартін Оберг.

Село знаходиться практично на лінії фронту — на правобережжі Дніпра. Тому воно потерпає від російських атак.

Нагадаємо, що український баяніст зібрав у Нідерландах на п’ятий реанімобіль для Сил оборони (ФОТО).

Фото обкладинки: Linus Sundahl-Djerf

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Дніпрі відкрили перший діагональний пішохідний перехід

Опубліковано

У Дніпрі на перехресті вулиць Королеви Єлизавети та Харківської, біля ТРК «Міст-Сіті», облаштували перший діагональний пішохідний перехід. Цей нововведений перехід ще не оснащений світлофором, проте в планах міської влади його встановлення у майбутньому.

Активісти з спільноти NE: Urban підкреслюють важливість таких переходів для безпеки пішоходів, зазначаючи, що багато міст потребують подібних рішень. Однак, на їхню думку, чиновники часто не розуміють, як правильно облаштувати такі зони або ж остерігаються їх впроваджувати.

Міська влада Дніпра розглядала можливість створення цього переходу ще у 2022 році, і ось тепер ініціатива стала реальністю.

Нагадаємо, що у Києві почали добудовувати метро на Виноградар (ФОТО).

Також ми повідомляли, що в Тернополі оновлюють громадський транспорт на енергоефективний.

Фото: NE: Urban.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні відбулися інклюзивні покази фільму «Залізна сотня» для глядачів з порушеннями зору та слуху

Опубліковано

У жовтні-листопаді 2024 року в кількох містах України, зокрема Львові, Житомирі, Хмельницькому та Калуші, відбулися ексклюзивні спецпокази робочих матеріалів документального фільму «Залізна сотня». Ці покази були адаптовані для глядачів з порушеннями зору та слуху, що дозволило незрячим та нечуючим людям поринути у світ кіно.

Про це повідомляє продюсерка фільму, Іванна Хіцінська.

Режисерка фільму Юлія Гонтарук підкреслила важливість інклюзії та доступності мистецтва для всіх, зазначивши, що адаптація фільму дозволяє кожному глядачеві, незалежно від фізичних обмежень, отримати рівний доступ до культурних продуктів.

Фото: Іванна Хіцінська

Цей проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду та місцевих організацій, зокрема УТОГ і УТОС. Покази проходять за участі творчої групи, що дає можливість аудиторії спілкуватися з кінематографістами після перегляду.

Читати також: У Києві відкрили Центр ментального здоров’я для жінок і дівчат

Окрім Львова, Житомира, Хмельницького, Калуша та Одеси, матеріали «Залізної Сотні» покажуть також в Києві в Культурному центрі УТОГ в м.Києві (вул. Генерала Генадія Воробйова, 6).

    Проєкт «Залізна сотня» також став важливою платформою для обговорення теми співіснування військових і цивільних після війни.

    Нагадаємо, що в Україні створили документальний фільм про фестивалі для дітей з прифронтових сіл.

    Фото: Іванна Хіцінська.

    Коментарі

    Читати далі

    Шопочитати

    Культура1 день тому

    Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

    У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

    Суспільство1 тиждень тому

    Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

    Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

    Суспільство2 тижні тому

    «Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

    Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

    Економіка і бізнес2 тижні тому

    Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

    Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...