Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ЗСУ отримають 11 безпілотників PUMA-LE

Опубліковано

Збройні Сили отримають 11 потужних комплексів безпілотних апаратів PUMA-LE.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у телеграм.

Дрони PUMA-LE для ЗСУ закуплять на гроші, які збирали завдяки ініціативі UNITED24. 11 комплексів PUMA-LE коштуватимуть понад 540 млн грн.

Зазначається, що дрони оснащені звичайною та тепловізійною камерою з 6-кратним зумом. Це дозволяє виявляти противника вдень, вночі та за будь-якої погоди.

Завдяки антенам дрони долають відстань до 60 км, що допоможе воїнам пробиратися в тил російських окупантів.

Безпілотники можуть перебувати у польоті близько 6 годин і підійматися у повітря до 3 кілометрів, що робить їх непомітними для ворога.

«PUMA-LE на озброєнні у 18 країнах світу: США, Великій Британії, Німеччині, Франції. Тепер поповнюємо такими пташками і наш фронт», — написав Федоров.

Читайте також«Для вас – сміття, для мене – скарб». Як волонтер на візку створює окопні свічки для бійців ЗСУ

Дивіться відеоВ Україні створили дронарню, де звичайні БПЛА переробляють на бойові

Довідка

Армія дронів – це комплексна програма, у межах якої закуповуються дрони, проводиться ремонт БПЛА та навчання операторів. Наразі військові системно навчаються пілотувати дронами в двох школах – «Дронаріум» та «Боривітер», незабаром до них долучаться ще 10 шкіл для операторів.

Нагадаємо, у липні стартувало навчання перших 150 операторів «Армії дронів».

Фото: pixebay.com.

Суспільство

Боєць 3-ї Штурмової опанував протез за 3 тижні (ВІДЕО)

Опубліковано

Боєць 3-ї штурмової Вадим Бартащук шокував навіть свого фізичного терапевта з реабілітаційного центру UNBROKEN Втративши ногу під час операції з відходу з Авдіївки, він, попри все, хотів знову ходити. Вадим настільки опанував новий протез всього за 3 тижні, що підіймається та спускається сходами, може ходити задки та вже знову рветься в бій! Детальніше у відео ШоТам!

Вадим Бартащук з Вінниці воював у складі 3-тої ОШМБр майже 3 роки. А під час операції відходу з Авдіївки отримав тяжке кульове поранення в ногу.

Читайте також: «Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Вадим наклав собі турнікет, але через щільний бій побратими довго не могли його евакуювати. Турнікет тримався на нозі аж 11 годин… Заряди порятунку життя лікарі були змушені її ампутувати. Далі на Вадима чекала низка лікарень та операцій. Більше за все він хотів знову стати на ноги.

Тому до реабілітаційного центру UNBROKEN воїн поїхав з твердою метою – повернутися до звичного життя. Своєю жагою опанувати новий протез Вадим здивував навіть свого фізичного терапевта. Й вже за 3 тижні навчився ходити без милиць і спритно пересуватися на своїх двох.

Одна мрія воїна здійснилася – він знову на ногах! Та є ще інша! Незламний боєць хоче повернутися до своїх 3-тьої штурмової бригади.

Нагадаємо, в застосунку «Резерв+» готуються нові сервіси.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Київському музеї в Пирогові відтворять традиційну садибу кримських татар

Опубліковано

Національний музей народної архітектури та побуту України оголосив про початок проєкту «Кримськотатарська садиба». У рамках цього проєкту на території музею буде відтворено традиційну садибу кримських татар.

Про це повідомляють на сторінці музею у Facebook.

Проєкт передбачає реконструкцію житлової споруди, яка була типовою для міської забудови Бахчисараю XVIII століття. Прототип належав Аджи Осману, і його відновлення стане важливим кроком у збереженні культурної спадщини кримських татар.

Генеральна директорка музею Оксана Повякель підкреслила, що створення автентичної будівлі Криму на території музею є реалізацією мрії про повернення кримського півострова до його автохтонного населення.

«Крим — це Україна, і це надважливо», — зазначила вона.

Читати також: Як створити електронний кабінет для магістратури: стартувала реєстація

Заступниця постійного представника президента України в АР Крим Ольга Куришко додала, що культурна спадщина є важливою складовою ідентичності народу. Реалізація проєкту «Кримськотатарської садиби» в музеї просто неба демонструє невід’ємний зв’язок історії та культури Криму з Україною.

Проєкт стає особливо важливим на тлі зусиль рф зі знищення ідентичності кримськотатарського й українського народів шляхом руйнування об’єктів культурної та історичної спадщини в Криму та на інших тимчасово окупованих територіях. Україна об’єднується та розвиває свої здобутки, розширюючи культурні зв’язки, щоб увесь світ знав про український Крим та його багату історію.

Нагадаємо, що почалася вступна компанія в профтехи на 400 професій.

Фото: Національний музей народної архітектури та побуту України.

Читати далі

Суспільство

Як створити електронний кабінет для магістратури: стартувала реєстація

Опубліковано

З 1 липня розпочинається важлива стадія для тих, хто мріє про навчання у магістратурі — реєстрація електронних кабінетів та завантаження необхідних документів. Процес реєстрації вимагає від вступників уважності та певних дій.

Про це повідомляє «Освіта».

Для початку, вступник повинен увійти на відповідну сторінку системи подання заяв у електронній формі та створити свій електронний кабінет. Важливо врахувати, що при реєстрації не можна використовувати електронні адреси, які належать заблокованим сервісам, наприклад, mail.ru чи yandex.ru.

Під час реєстрації вступник має вказати:

  • Адресу електронної пошти, яка стане логіном для входу.
  • Пароль для входу до особистого електронного кабінету.
  • Номер, пін-код і рік отримання екзаменаційного листка, який був використаний під час реєстрації на єдиний вступний іспит (ЄВІ) або єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).
  • Серію та номер документа про здобутий ступінь вищої освіти або освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста.

Якщо відсутній екзаменаційний листок, необхідно вказати дані документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків для додаткової ідентифікації.

Читати також: McDonald’s відкрив перший ресторан в Чернівцях

Після реєстрації на вказану електронну адресу прийде лист для активації доступу до електронного кабінету, який треба активувати протягом 15 хвилин. Після активації вступник повинен завантажити наступну інформацію:

  • Контактний номер телефону у форматі +380 або телефон у форматі країни, де знаходиться вступник.
  • Кольорову фотокартку розміром 3х4 см у форматі JPG (JPEG) з максимальним розміром файлу 1 Мб.
  • Інформацію про сертифікати ЄФІ/ЄФВВ або їх відсутність.
  • Документи про освіту з відображенням серії, номера та дати видачі.

Зверніть увагу, що після подання першої заяви будь-які зміни до електронного кабінету вже буде неможливо внести. Прийом заяв та документів триватиме з 1 серпня до 18:00 22 серпня 2024 року. Особисті електронні кабінети вступників будуть активними протягом всієї вступної кампанії до 31 жовтня 2024 року.

Нагадаємо, що в Київському зоопарку побудували нову домівку для врятованих фазанів та папуг: фото.

Фото: Київський інститут бізнесу та технологій.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство3 дні тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство2 тижні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

РЕКЛАМА: