Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Колонки

Зняти рожеві окуляри. Як ми евакуюємо людей з інвалідністю 

Опубліковано

Організація людей з інвалідністю Fight For Right з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну евакуює людей з інвалідністю разом із їхніми домашніми улюбленцями та надає іншу життєво необхідну допомогу. Про історії, які найбільше зачепили, та як реагувати, коли люди відмовляються їхати з дуже небезпечних точок, розповідає кейс-менеджерка організації Христя Стиранець.

За півтора місяці роботи кейс-менеджеркою у Fight for Right я побачила реальне становище людей з інвалідністю в Україні. І свої рожеві окуляри щодо цього становища зняла точно. А ще я навчилася приймати вибір людини, навіть якщо мені він здається нелогічним, бо насправді немає правильного чи неправильного рішення. 

Наприклад тоді, коли пропонуєш евакуацію з Донецької області людині, яка користується кріслом колісним і у якої зовсім нещодавно від вибухової хвилі повилітали шибки у будинку, а у відповідь чуєш: «Ні, дякую, я буду зустрічати перемогу у своєму рідному селі». На цих словах просто стискається серце. Але ти приймаєш цей вибір. І продовжуєш далі робити свою роботу. 

Читайте також: «Евакуація – це двосторонній процес». Як Fight for Right допомагають людям з інвалідністю під час війни

І одного дня тобі телефонує жінка, яку ми разом з її котиком евакуйовували з Краматорського району, і каже: «Доброго дня! Ми вже у Києві, доїхали добре й комфортно, і котик теж. Тепер звикаємо до тиші. Дякуємо!»

Або історія із Сум, яка зачепила мене за живе. Владислав звернувся до нас по допомогу саме у той момент, коли ми сфокусували свої зусилля на гарячих точках та селищах. Чоловік просив допомогти йому з електроплитою. 

У нього перша група інвалідності, порушення зору, він проживає у гуртожитку і там йому забороняли користуватися газовою плитою! Тобто людині забороняють приготувати собі їжу через інвалідність! Жодних пропозицій допомоги, просто заборона! Я щаслива, що ми змогли допомогти пану Владиславу відчути себе хоч трохи незалежним від допомоги інших. І що тепер у нього на столі буде завжди гаряча їжа.

Є люди, з якими ти проживаєш наче маленьке життя, супроводжуючи їх із проєкта в проєкт. Пані Ірина зі своїм чоловіком – саме така родина. В Ірини 1 група інвалідності. У чоловіка пані Ірини – 3 група інвалідності, порушення зору. Проживають вони у Слов’янську, від евакуації, на жаль, відмовились. 

У межах проєкту «Тепло» ми допомогли їм з електроплитою, також відправили продукти. Станом на зараз вони очікують на фінансову допомогу для утеплення житла від нашого спільного проєкту з благодійною організацією HIAS. І ось таких «маленьких життів» я проживаю багато і це прекрасно.

У Fight For Right також нагадують про свій перелік допомоги українцям та українкам з інвалідністю в умовах повномасштабної війни росії проти України:

  • евакуація людей з інвалідністю в більш безпечні місця в Україні та за кордон; медична евакуація (каретами швидкої допомоги);
  • допомога з медикаментами для тих, хто не може евакуюватися; допомога з допоміжними технологіями в регіонах, де неможливо отримати їх від держави;
  • юридичні консультації;
  • психологічна підтримка;
  • гуманітарна допомога (у регіонах, де немає доступу до продовольчих товарів).

Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся за номером гарячої лінії: 0 800 306 633, або за електронною адресою: [email protected]

«Ці канали є пріоритетними й обробляються якнайшвидше. Запити у соціальних мережах ми теж розглядаємо, але вони можуть загубитися серед інших повідомлень. Усі отримані запити опрацьовуються і ми обов’язково розглянемо кожен. Також закликаємо вас не залишати своїх чотирилапих у небезпеці, адже кожне життя цінне», – наголошують в організації.

Колонки

Видавництво «Основи» перевидає фотокнигу про українські балкони (ФОТО)

Опубліковано

Видавництво «Основи» готує до випуску оновлене видання фотокниги Олександра Бурлаки Balcony Chic, присвячене українським балконам. Книга, яка стала культовою для поціновувачів архітектури, отримає новий вигляд із доповненнями про реалії воєнного часу.

Про це повідомляє видавництво.

Що нового у Balcony Chic

Перевидання включатиме фотографії 2022–2024 років, які відображають трансформацію балконів під час війни. Серед знімків — зруйновані конструкції, встановлені сонячні панелі та системи Starlink, що стали символами адаптації та відновлення.

Коли чекати на книгу

Оновлене видання Balcony Chic зʼявиться у травні 2025 року. Вартість книги на етапі передзамовлення — 1190 гривень зі знижкою. Оформити замовлення можна вже зараз на сайті видавництва.

Читати також: Кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися

Балкон як дзеркало часу

Олександр Бурлака за допомогою фотографій та текстів досліджує феномен балконів — від їхньої архітектурної функції до культурного та соціального значення. Видання, доповнене реаліями воєнного часу, відкриває нові грані сприйняття української архітектури.

Нагадаємо, що оскароносний режисер Мішель Азанавічус пише книжку про війну в Україні.

Фото: видавництво «Основи».

Читати далі

Колонки

Стали відомі девʼять фіналістів Нацвідбору на «Євробачення-2025»

Опубліковано

«Суспільне» назвало дев’ять фіналістів Національного відбору на «Євробачення-2025». Десятого учасника обиратимуть українці через голосування у застосунку «Дія».

Про це повідомляє «Суспільне».

Фіналісти, які вже змагатимуться за участь у «Євробаченні»:

  • Future Culture — Waste My Time;
  • Khayat — Honor;
  • Krylata — Stay true;
  • Molodi — My sea;
  • Ziferblat — Bird of pray;
  • Абіє — Дім;
  • ДК Енергетик — Сіль;
  • Маша Кондратенко — No time to cry;
  • Влад Шериф — Wind of change.

Читати також: Оголосили список учасників нацвідбору на «Євробачення-2025»

Музиканти, які потрапили до лонгліста, але не пройшли до фіналу після прослуховувань, змагатимуться за десяте місце через голосування в «Дії». Паралельно до 23 грудня триває голосування за членів журі фіналу.

Фінал відбору — 8 лютого.

Телевізійний концерт визначить, хто представить Україну на «Євробаченні-2025». Повний список фіналістів оголосять до 17 січня 2025 року.

Нагадаємо, що у Києві покажуть документальний фільм про досвід життя жінок у прифронтовій зоні.

Фото: «Суспільне».

Читати далі

Колонки

У межах проєкту єРобота українські підприємці отримали 10 мільярдів гривень

Опубліковано

За понад два роки дії програми 21 000 підприємців отримали гранти на старт або розвиток бізнесу. За цей час держава інвестувала 10 мільярдів гривень, з яких понад 4 мільярди повернулися в бюджет.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.

«Завдяки грантовій підтримці підприємці відкрили тисячі нових компаній, змогли збільшити виробництво, розширити асортимент продукції та послуг, освоїти нові напрямки діяльності та заявити про себе на нових ринках. А також створити близько 60 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни. Бізнес працює, розвивається, сплачує податки, зміцнює нашу економіку», — зазначила Юлія Свириденко.

Вона повідомила, що понад чотири мільярди гривень повернулися в бюджет завдяки сплаченим податкам та зборам.

Статистика проєкту

Від запуску проєкту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою «Власна справа» — видали 19 000 мікрогрантів на 4,5 мільярда гривень;
  • на розвиток переробних підприємств — видали 779 грантів на 3,9 мільярда гривень;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства — видали 240 грантів на 1,1 мільярда гривень;
  • ветеранам та членам їхніх родин — видали 1036 грантів на 481 мільйонів гривень.
Фото: телеграм-канал Мінекономіки

Читайте також: Творче об’єднання МУР оголосило про створення премії для викладачів: як взяти участь

Як отримати грант

Подати заявку на отримання гранту можуть як підприємці, що вже працюють, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.

Заяви та бізнес-план можна подати через Дію. Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць: від одного-двох при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами.

Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Нагадаємо, що в Україні обрали вчительку року: вона отримала 1 млн грн на свій проєкт.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі