Суспільство
Житло для серфера: українська студія показала унікальний скляний будинок над скелею
Українська студія Yakusha Design показала проєкт замовлення — це будиночок для відпочинку активного серфера, власник хоче, щоб з вікон відкривався максимальний огляд на океан.
Про це пише Новое время.
Повідомляється, що мінімалістичний будинок-куб розташують на скелі на міцному бетонному фундаменті. Ідея проєкту полягає у створенні відчуття невагомості архітектури.
Колона посередині є опірною і дозволяє по всьому периметру зробити скляні фасади.
Вона займає невеликий внутрішній простір і, водночас, вміщує більшість інженерних та комунікаційних вузлів, максимізуючи площу і відкриваючи огляд на Атлантичний океан.
А інтегрована система віконних штор-ролетів по всьому периметру будинку дозволить власникам заховатися від сторонніх очей.
Читайте також: З’явилося відео унікального Будинку Шкруба, що виграв архітектурну премію у США
Мінімалістичний будинок виконаний з мінімалістичним інтер’єром. Концепція інтер’єру площею 48 кв. м передбачає лише найнеобхідніші меблі. Функціональні зони — вітальня, кухня, спальня та ванна — непомітно перетікають одна в одну.
Усі меблі — модульний диван, двоспальне ліжко, низькі стільці, дерев’яний журнальний столик та робочий стіл — спроєктовані спеціально для цього проєкту так, щоб не перешкоджати краєвиду назовні.
Освітлення складається з двох незалежних систем:
- світлодіодної стрічки по всьому периметру стелі,
- трьох лаконічних торшерів для нічного читання круглої форми.
Для економії місця ванна кімната розташована навпроти зони для приготування їжі, проте її конфіденційність забезпечується скляною стінкою з ефектом матування. Каналізаційна система прихована в підлозі. Вся сантехніка підібрана у чорному кольорі та виконана в дуже мінімалістичному стилі.
Читайте також: Проєкт української дизайн-студії отримав золото на конкурсі у Лос-Анджелесі
Центральний стовп покритий панелями з органічної соломи, які чудово зберігають тепло, фундамент виготовлений з подрібненого бетону вторинного використання, підлога покрита дерев’яним паркетом з переробленого дерева, а стеля — екологічною глиняною штукатуркою.
Натхненням для проєкту будинку став маяк поблизу міста Назаре в Португалії. Будинок-куб буде збудований у Португалії.
Нагадаємо, українка увійшла до складу журі одного з найавторитетніших конкурсів дизайну та архітектури.
Окрім того, дизайн української студії увійшов до шортлиста найвпливовішого журналу.
Усі фото: designboom.com.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі