Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

Starbucks випустив дизайнерські чашки від художника українського походження (ФОТО)

Опубліковано

Художник, ілюстратор та мураліст Міша Тютюнник народився в Україні, а у сім років разом із родиною переїхав у США. У березні 2025 року Starbucks випустив колекцію чашок із дизайнами Тютюнника у межах проєкту Starbucks Artist Collaboration.

Про це повідомили у Starbucks.

Про Тютюнника та його творчість

У межах проєкту Starbucks Artist Collaboration мережа кав’ярень відкриває та популяризує митців з усього світу. Тютюнник розповів, що з дитинства займався мистецтвом та відвідував музеї. Коли його родина переїхала до США, він відкрив для себе попкультуру та сучасне мистецтво.

У колекції художник використав переплетені форми, яскраві кольори та фігурні абстракції — нагадування про зв’язок між усіма живими істотами. Мережа випустила три чашки, кожна з яких представляє різні аспекти людського досвіду:

  • «Міське життя»;
  • «Природний ліс»;
  • «Небо».
Фото: сайт Starbucks

Читайте також: Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter

Зараз він живе у Нью-Йорку та використовує свою творчість для досліджень соціальних та екологічних проблем. Його нова колекція чашок заснована на переконанні про взаємопов’язаність людей та природи.

«Все єдине. Ми є частиною цього. Природа — це частина цього. Місяць, зірки, небо — все це частина життя, яке ми знаємо», — розказав митець.

Фото: фейсбук-сторінка Міші Тютюнника

Нагадаємо, що Skvot запустив безплатний курс із графічного дизайну жестовою мовою.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міші Тютюнника

Культура

Переможниця PinchukArtCentre 2025 передасть 400 тис грн премії на армію

Опубліковано

Леся Васильченко здобула головну премію PinchukArtCentre 2025. Грошовий приз розміром 400 тисяч гривень мисткиня пообіцяла передати на благодійні внески та допомогу армії.

Про це повідомили на сторінці музею та в NV.

Художниця Васильченко також автоматично стала номінанткою на міжнародну нагороду Future Generation Art Prize. Першу спеціальну премію від артцентру здобула Катерина Алійник, а другу — Євген Коршунов.

Читайте також: «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі»

На нагородженні також вручили спеціальну позаконкурсну відзнаку Вероніці Кожушко. Харківська художниця подала заявку на участь у конкурсі, проте загинула 30 серпня 2024 року внаслідок російського бомбового удару по Харкову.

Нагадуємо, що український фонд «Бібліотечна країна» нагородили британською премією.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка PinchukArtCentre

Читати далі

Культура

Український фонд «Бібліотечна країна» нагородили британською премією

Опубліковано

Благодійний фонд «Бібліотечна країна» отримав премію Public Library Champion Award 2025. Цю нагороду щороку вручає британська організація Libraries Connected. Переможцями стають ті, хто активно підтримує публічні бібліотеки на національному й міжнародному рівні.

Про це повідомили на сторінках благодійного фонду.

Церемонію нагородження провели10 червня у Кенілворті (графство Уорвікшир, Велика Британія). На заході виконавча директорка «Бібліотечної країни» Люсьєна Шум виголосила: «Ця нагорода — визнання стійкості та здатності діяти в найважчі часи всієї бібліотечної спільноти України, символ спільної боротьби за свободу, людяність і знання. Щиро дякуємо британському народові за підтримку, солідарність і віру в силу культури».

На сторінці балгодійного фонду підкреслили, що ця премія стосується всієї бібліотечної спільноти України, яка щодня працює попри виклики, зберігаючи силу культури, знання й людяності.

Читайте також: Бойовий медик передасть увесь прибуток від продажу власної книги на «Русоріз» (ФОТО)

Про фонд та організаторів

Фонд «Бібліотечна країна» — ініціатор міжнародної програми «Бібліотеки-посестри», у межах якої вже 45 пар бібліотек з України та Великої Британії співпрацюють у галузі культури, освіти, сталого розвитку та підтримки громад. У 2025 році Libraries Connected також подарували Україні бібліобус для обслуговування постраждалих і деокупованих територій.

Libraries Connected — національна мережа публічних бібліотек Англії, Вельсу, Північної Ірландії та територій під британським суверенітетом. Організація працює з 1996 року і підтримує розвиток бібліотек як відкритих культурних, освітніх і громадських просторів.

Нагадуємо, що під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук сторінка «Бібліотечної країни»

Читати далі

Культура

«Правічні»: на Google Arts & Culture створили виставку про дерева в українській культурі

Опубліковано

Музей Івана Гончара та WWF-Україна презентували нову онлайн-виставку «Правічні», яка досліджує образ дерев у традиційному українському мистецтві. Вона доступна на платформі Google Arts & Culture в межах міжнародного проєкту World Wide Wood.

Про це повідомили у музеї.

У виставці поєднали фотографії експонатів 18-20 століть зі збірки музею з інформаційними матеріалами WWF про праліси — старовікові ліси, які є унікальною частиною природної спадщини України. Мета проєкту — показати тісний зв’язок між людиною, природою та культурою, а також привернути увагу до збереження довкілля як важливої частини національної ідентичності.

«Коли ми порушуємо питання збереження лісів, ми говоримо і про збереження себе. Старовікові ліси — природний спадок, який, як і культурна спадщина, наразі критично потребує охорони. Цією виставкою ми розповідаємо про ліси не через сухі факти та цифри, а через емоцію, памʼять і мистецтво. Сподіваюсь, це дасть глядачам відчуття глибшого зв’язку з природою», розповіла кураторка проєкту й комунікаційниця WWF-Україна Юлія Новосельцева.

Нагадаємо, що у Києві вперше виставлять експонати, які безпосередньо пов’язані з Пилипом Орликом (ФОТО).

Раніше ми писали, що музей Івана Гончара зацифрував 100 вишитих сорочок з усієї України: де переглянути (ФОТО).

Фото обкладинки: Яна Толмачова

Читати далі

Шопочитати

Військо15 години тому

Повернув зв’язок і держпослуги. Історія львів’янина, який відновлював Херсонщину під обстрілами

Креативник, який оживляв старі депо у Львові, а згодом мобілізувався та поїхав служити прикордонником. Михайло...

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство2 тижні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...