Суспільство
Жмеринка по-дружньому підтримує громади, що пережили окупацію (ВІДЕО)
Жмеринська міська рада виділила гроші громадам на Чернігівщині, які найбільше постраждали від російської окупації.
Зокрема, допомогу отримала Городнянська громада, яка межує одразу і з Росією, і з Білоруссю.
Як дружня підтримка допомагає відновитися після окупації та чому Городнянська громада стала відомою на всю Європу, розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
Трьом громадам виділили по чверть мільйона
Жмеринська громада виділила гроші на відновлення для громад на Чернігівщині та закликає інші громади допомагати, адже тільки так можна перемогти ворога.
Жмеринська громада сама постраждала від ракетних ударів, тож знає, що це таке. Керівництво познайомилося з трьома громадами Чернігівщини.
Новгород-Сіверській, Городнянській та Куликівській громадам виділили по 250 000 гривень на відновлення та підготовку до опалювального сезону.
«Це вони зустріли ворога, це вони не дали йому просунутися далі по нашій Україні, тому ми їм забов’язані. І фінансово, і морально ми забов’язані їх підтримувати», — Костянтин Тимунь, заступник Жмеринського міського голови.
Городнянська громада єдина в Україні має російський та білоруський кордони. З першого дня вторгнення Городню зайняли російські військові. Не вистачало продуктів і ліків, були проблеми з електрикою.
«Під керівництвом мого заступника виїхали в сусідню громаду через блокпости з інструментами. На полі, де лежали ще не зірвані снаряди, їм вдалось з’єднати цей провід надзусиллями. На відстані 3 метри від землі, але це дало змогу отримати нам електроенергію і тепло», — Андрій Богдан, голова Городнянської громади.
Читайте також: Починаємо все з нуля. Як маріупольська фабрика іграшок «Марі і Поль» відновлює роботу в Дніпрі
Тепер громада починає нове життя після окупації.
«Я дуже вдячний Жмеринській громаді за таку допомогу. На ті гроші ми купили і дизельні генератори, і шифер, і будівельні матеріали для ремонту постраждалих будинків», — Андрій Богдан, голова Городнянської громади.
А Жмеринська громада закликає не бути байдужими й допомагати.
«Громади України, де не було таких бойових дій, як на півночі, і на сході України, і на півдні, якщо ви маєте таку фінансову можливість, будь ласка, зв’язуйтесь із тими громадами, які пережили окупацію, говоріть із ними, щоб їм допомагати. Ми всі — об’єднані і разом. І всі, головне — до Перемоги», — Костянтин Тимунь, заступник Жмеринського міського голови.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, Новопразька громада підтримала ініціативу з виготовлення яблучного соку для захисників.
Окрім того, Матеївецька громада не залежить від газу, бо перейшла на альтернативні системи опалення.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі