Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Жінки та ветерани опановують нові професії завдякі онлайн-навчанню в Кійсервіс

Опубліковано

За останні майже три роки, війна докорінно змінила ринок праці. Тисячі оголошень майорять на сайтах пошуку роботи, а справжніх фахівців з кожним днем бракує все більше. Чимало чоловіків пішли на фронт захищати країну,  велика кількість людей евакуювалися за кордон, ще залишається частина пенсіонерів та дітей. Тож і не дивно, що провідні сфери найбільше страждають. 

Згідно статистичних даних work.ua торік дефіцит кадрів не зазнали лише 3% українських компаній. Найзатребуваніші нині професії водій, сантехнік, електрик, слюсар. Знайти хорошого фахівця цих професій було складно і до війни, адже більшість їхало на заробітки за кордон, так як пропозиції були вище оплачувані, ніж в Україні. А сьогодні – годі говорити.  

Втім, стереотипи щодо «чоловічої» роботи в Україні почали змінюватись. Російське вторгнення змусило українських жінок спустись в шахти, сісти за кермо потягів та ремонтувати побутову техніку. Нині середньостатистичний кандидат на ринку праці – це жінка віком до 35 років із досвідом роботи понад 5 років. Втім, все ще залишаються винятково «чоловічі» професії. Але і це не заважає жінкам здобувати нові знання, перекваліфіковуватися та іти шукати нову роботу. 

В Україні вже є успішні кейси навчання та працевлаштування жінок на посади, притаманні для чоловіків. Аби жінкам було легше опанувати певні професії, було створено чимало різних курсів. Серед них є і безкоштовні. Зокрема, онлайн школа з ремонту побутової техніки від kievservice.school. Ідея такого навчання і виникла саме через брак персоналу. У першу чергу освітні програми передабачені для жінок, військових, ветеранів, осіб з особливими можливостями. Ба більше, отримати знання та опанувати нову професію можна абсолютно безкоштовно! 

Читати також: Резиденція молоді проводить конкурс на найкращий ТікТок до Дня молоді: як взяти участь

«По-перше, ми хочемо допомогти ветеранам, які повернулися з фронту і не можуть реалізувати себе в цивільному житті, освоїти нову професію або покращити свої знання. Жінкам – допомогти отримати потрібні навички, щоб вони могли використовувати їх на практиці і отримувати хороший дохід», – зазначає Юрій Лінник, засновник КІЙСЕРВІС

Навчання відбувається в форматі онлайн, тож долучатись можна із будь-якої точки країни. Кожного дня приходять десятки заявок на запис курсів. До слова, є програми з навчання дрібної побутової техніки та великої, наприклад, пральні, посудомийні машини, кавові автомати. Можна обирати пакет з кількох курсів, аби бути висококваліфікованим фахівцем. 

Незважаючи, що більшість студентів – це жінки, до навчання вже встигли долучитись і чоловіки, які повернулись з передової та шукають своє місце під сонцем у цивільному житті. Олексію 40, в минулому році він звільнився в запас. Він один із перших, хто вже встиг опанувати навчання та тепер має можливість працювати. 

«Моє життя після повернення з війни змінилась на 180 градусів. Коли я повернувся з фронту, мені потрібно було думати: що робити далі, куди рухатись і робити себе знову. Випадково потрапив на безкоштовний курс з ремонту побутової техніки. Я раніше ніколи цього не робив, швидко  навчився ремонтувати техніку і тепер маю нову професію та можливість працювати в будь-якому українському місті», – зазначив Олексій, студент КІЙСЕРВІС, військовослужбовець. 

Тривалість кожного курсу складає 5-8 уроків. Цього достатньо для того, аби отримати базові знання.  Весь час ви залишаєтесь на звʼязку із викладачами, а ремонт першої техніки проходиться  під пильним контролем майстра. Слід зазначити, що після опанування вже в перші кілька місяців можна вийти на дохід понад 20 тисяч гривень, а вже за півроку сума може досягати 50 тисяч гривень. До того ж ремонт побутової техніки можна поєднувати із вашою основою роботою і мати можливість хорошого підробітку. А також це хороша можливість мати завжди можливість дати друге дихання для своєї побутової техніку і не відправляти її на кладовище непотрібних речей. 

«Якщо ми бачимо, що наш студент старанно навчається і йде до своєї цілі, ми надаємо йому вживаний прилад, на якому він може попрактикуватись і отримати додатковий досвід», – говорить Олександра Сторожук, Head of Project Development КІЙСЕРВІС.

У школі немає гендерного розподілу. Жінки так само ремонтують великогабаритну техніку, приймають замовлення на пральні чи кавові машини і не пасуть задніх у навчанні. Найзатребуваніший курс – пральні та посудомийні машини, кажуть організатори ініціативи. 

«Ми розуміємо, що наша місія – підтримати ветеранів, військовослужбовців та жінок, які в пошуку роботи. Після проходження курсів видаємо сертифікати з навчання, рекомендаційний лист, в якому ми розповідаємо, що людина навчалась. І це дасть багатьом людям можливість знайти нову роботу», – запевняє Віталій Матвєєв, співзасновник КІЙСЕРВІС

Ініціатори безоплатного курсу прогнозують, що саме за допомогою курсів можливо, бодай частково, подолати дефіцит кадрів в сфері ремонту побутових приладів, а також скоротити гендерний розрив в оплаті праці хоча б до рівня країн ЄС. 

Тож, КІЙСЕРВІС – це унікальна можливість перекваліфікуватися, отримати нові знання та мати можливість працювати вже у перший місяць безкоштовно, без будь-яких вкладень. 

Нагадаємо, що в Переяславі на базі університету відкрили екопростір для ветеранів та ветеранок.

Фото: kiyservice.

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: