Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
nadine primeau 1117873 unsplash 1 nadine primeau 1117873 unsplash 1

Економіка і бізнес

Зерно, льон і коноплі: які органічні продукти експортує Україна?

Опубліковано

В Україні вирощується досить велика номенклатура органічної продукції. Окрім плодів та овочів, це зернові, олійні та бобові культури – кукурудза, пшениця, соя, ріпак, соняшник. Про це пише AgroGuide.

“Площа під органічним виробництвом зараз продовжує зростати. Не тільки тому, що є попит в Україні, але і на експортних ринках. Другий фактор навіть більш вагомий”, – зазначають у повідомленні.

Навіщо розвивати галузь органічних продуктів?

Стимулює розвиток ринку наявність попиту на таку продукцію. Адже щоб вести органічне господарство потрібні чималі інвестиції – значно більші, ніж у традиційному виробництві. Досить складно фермеру-початківцю зайти в цей бізнес без наявності державної підтримки або кредитування, міжнародних інвестицій.

У країнах, націлених на органічне виробництво, ринок регулює відповідне законодавство. Поступово воно розвивається і в Україні. Наприклад, торік прийнято закон, який передбачає обов’язкове маркування органічної продукції. Він же встановлює штрафи для тих, хто безпідставно вказує на упаковці приставки «еко», «біо».

Читайте також: В Україні з’явився перший органічний сертифікований цукор

Контролюють це все органи сертифікації, які є в кожній державі. В Україні це компанія «Органік Стандарт». Вона займається всіма перевірками, видає сертифікати на вирощування органічної продукції. Крім цього є міжнародні компанії, які знаходяться в інших країнах, але так само можуть сертифікувати українських виробників.

Що і куди експортуємо?

На експорт з України найбільше йде продукція рослинництва: пшениця, кукурудза, соя, ріпак, насіння соняшнику. Серед продукції тваринництва – в основному молоко і мед.

Читайте також: В Україні відкрили завод, що вироблятиме мед на експорт

Звичайно, органічна молочна продукція представлена набагато більше за рахунок того, що її виробники в Україні більш сильні. Проте основою експорту все-таки залишається рослинництво. Окрім вказаних вище культур експортується навіть льон, гірчиця, насіння конопель.

Переважно експорт здійснюється в країни Центральної та Західної Європи – в Данію, Нідерланди, Німеччину. Вони були покупцями української органічної продукції протягом багатьох років. З ними добре налагоджені партнерські зв’язки. Крім того, ці країни зацікавлені в інвестиційних проектах, пов’язаних з органічним сільським господарством. Та ж Німеччина, Швейцарія фінансує кілька органічних проектів в Україні.

Було кілька незначних поставок і на Близький Схід. Частково цей ринок також закривають українські постачальники, але основним напрямком збуту все-таки є Європа і потенціал поставок в європейські країни все ще не закритий.

Читайте також: Як учителька біології зайнялася прибутковим бджолярським бізнесом

Нагадаємо, що на Чернігівщині, у фермерському господарстві “Агро-люкс”, виготовляють кілька десятків видів органічної продукції, зокрема, 15 видів вершкового масла. 

Економіка і бізнес

Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари в ROZETKA

Опубліковано

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Переваги для військових

У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.

Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська

Що відомо про програму

Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.

Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Getty Images

Читати далі

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії

Опубліковано

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.

Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.

Фото: Pixabay

Читати далі

Шопочитати

Суспільство9 хвилин тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради...

Технології4 дні тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології5 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...

Військо6 днів тому

Бар’єри лише в голові: це ветерани з ампутаціями, які знайшли себе в спорті

Троє українських захисників — Андрій, Олександр і Михайло — втратили на війні кінцівки, але не...