Економіка і бізнес
Зерно, льон і коноплі: які органічні продукти експортує Україна?
В Україні вирощується досить велика номенклатура органічної продукції. Окрім плодів та овочів, це зернові, олійні та бобові культури – кукурудза, пшениця, соя, ріпак, соняшник. Про це пише AgroGuide.
“Площа під органічним виробництвом зараз продовжує зростати. Не тільки тому, що є попит в Україні, але і на експортних ринках. Другий фактор навіть більш вагомий”, – зазначають у повідомленні.
Навіщо розвивати галузь органічних продуктів?
Стимулює розвиток ринку наявність попиту на таку продукцію. Адже щоб вести органічне господарство потрібні чималі інвестиції – значно більші, ніж у традиційному виробництві. Досить складно фермеру-початківцю зайти в цей бізнес без наявності державної підтримки або кредитування, міжнародних інвестицій.
У країнах, націлених на органічне виробництво, ринок регулює відповідне законодавство. Поступово воно розвивається і в Україні. Наприклад, торік прийнято закон, який передбачає обов’язкове маркування органічної продукції. Він же встановлює штрафи для тих, хто безпідставно вказує на упаковці приставки «еко», «біо».
Читайте також: В Україні з’явився перший органічний сертифікований цукор
Контролюють це все органи сертифікації, які є в кожній державі. В Україні це компанія «Органік Стандарт». Вона займається всіма перевірками, видає сертифікати на вирощування органічної продукції. Крім цього є міжнародні компанії, які знаходяться в інших країнах, але так само можуть сертифікувати українських виробників.
Що і куди експортуємо?
На експорт з України найбільше йде продукція рослинництва: пшениця, кукурудза, соя, ріпак, насіння соняшнику. Серед продукції тваринництва – в основному молоко і мед.
Читайте також: В Україні відкрили завод, що вироблятиме мед на експорт
Звичайно, органічна молочна продукція представлена набагато більше за рахунок того, що її виробники в Україні більш сильні. Проте основою експорту все-таки залишається рослинництво. Окрім вказаних вище культур експортується навіть льон, гірчиця, насіння конопель.
Переважно експорт здійснюється в країни Центральної та Західної Європи – в Данію, Нідерланди, Німеччину. Вони були покупцями української органічної продукції протягом багатьох років. З ними добре налагоджені партнерські зв’язки. Крім того, ці країни зацікавлені в інвестиційних проектах, пов’язаних з органічним сільським господарством. Та ж Німеччина, Швейцарія фінансує кілька органічних проектів в Україні.
Було кілька незначних поставок і на Близький Схід. Частково цей ринок також закривають українські постачальники, але основним напрямком збуту все-таки є Європа і потенціал поставок в європейські країни все ще не закритий.
Читайте також: Як учителька біології зайнялася прибутковим бджолярським бізнесом
Нагадаємо, що на Чернігівщині, у фермерському господарстві “Агро-люкс”, виготовляють кілька десятків видів органічної продукції, зокрема, 15 видів вершкового масла.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі