

Економіка і бізнес
Зерно, льон і коноплі: які органічні продукти експортує Україна?
В Україні вирощується досить велика номенклатура органічної продукції. Окрім плодів та овочів, це зернові, олійні та бобові культури – кукурудза, пшениця, соя, ріпак, соняшник. Про це пише AgroGuide.
“Площа під органічним виробництвом зараз продовжує зростати. Не тільки тому, що є попит в Україні, але і на експортних ринках. Другий фактор навіть більш вагомий”, – зазначають у повідомленні.
Навіщо розвивати галузь органічних продуктів?
Стимулює розвиток ринку наявність попиту на таку продукцію. Адже щоб вести органічне господарство потрібні чималі інвестиції – значно більші, ніж у традиційному виробництві. Досить складно фермеру-початківцю зайти в цей бізнес без наявності державної підтримки або кредитування, міжнародних інвестицій.
У країнах, націлених на органічне виробництво, ринок регулює відповідне законодавство. Поступово воно розвивається і в Україні. Наприклад, торік прийнято закон, який передбачає обов’язкове маркування органічної продукції. Він же встановлює штрафи для тих, хто безпідставно вказує на упаковці приставки «еко», «біо».
Читайте також: В Україні з’явився перший органічний сертифікований цукор
Контролюють це все органи сертифікації, які є в кожній державі. В Україні це компанія «Органік Стандарт». Вона займається всіма перевірками, видає сертифікати на вирощування органічної продукції. Крім цього є міжнародні компанії, які знаходяться в інших країнах, але так само можуть сертифікувати українських виробників.
Що і куди експортуємо?
На експорт з України найбільше йде продукція рослинництва: пшениця, кукурудза, соя, ріпак, насіння соняшнику. Серед продукції тваринництва – в основному молоко і мед.
Читайте також: В Україні відкрили завод, що вироблятиме мед на експорт
Звичайно, органічна молочна продукція представлена набагато більше за рахунок того, що її виробники в Україні більш сильні. Проте основою експорту все-таки залишається рослинництво. Окрім вказаних вище культур експортується навіть льон, гірчиця, насіння конопель.
Переважно експорт здійснюється в країни Центральної та Західної Європи – в Данію, Нідерланди, Німеччину. Вони були покупцями української органічної продукції протягом багатьох років. З ними добре налагоджені партнерські зв’язки. Крім того, ці країни зацікавлені в інвестиційних проектах, пов’язаних з органічним сільським господарством. Та ж Німеччина, Швейцарія фінансує кілька органічних проектів в Україні.
Було кілька незначних поставок і на Близький Схід. Частково цей ринок також закривають українські постачальники, але основним напрямком збуту все-таки є Європа і потенціал поставок в європейські країни все ще не закритий.
Читайте також: Як учителька біології зайнялася прибутковим бджолярським бізнесом
Нагадаємо, що на Чернігівщині, у фермерському господарстві “Агро-люкс”, виготовляють кілька десятків видів органічної продукції, зокрема, 15 видів вершкового масла.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay