Суспільство
Здавалося, що ми королі світу. Пілот ЗСУ розповів про прорив до «Азовсталі» (ВІДЕО)
Пілот ЗСУ, який доставляв їжу й боєприпаси на завод «Азовсталь» та евакуював поранених бійців, розповів про деталі героїчних рейсів української авіації.
Відео з пілотом опублікували на сторінці Сухопутних військ Збройних сил України.
За його словами, екіпаж не завжди мав багато часу на з’ясування всіх нюансів. Кожен політ був індивідуальним випадком, але щоразу пілотам доводилося ризикувати. Адже сили ППО противника були напоготові.
«У когось була доба на підготовку, у когось тиждень. А в когось були лічені години. Основна складність полягала в тому, що необхідно було доправити вантаж вглиб противника на території понад 100 кілометрів. Саме через це вся ця відстань щільно охоронялася протиповітряною обороною противника.
Згідно з тактикою і всіма математичними розрахунками, це було майже неможливо виконати. Але практика показала, що це можливо. І ми виконували. Головне для нас – це знати всі природні та штучні перешкоди. Щоб вони нам допомагали, а не заважали», – розповідає військовий.
«Найбільше хвилювання було, коли йдеш до вертольота перед запуском. Але в процесі вже всі розуміли, що це просто робота. Ми працювали, робили, те що мали. І в той момент, коли ми вже опинилися в Маріуполі й тривала висадка – це було відчуття ейфорії.
Нам здавалося, якщо ми прийшли сюди, зараз перебуваємо в зоні поразки, але стоїмо й вивантажуємося. Було відчуття, що ми королі світу. Ми вже перемогли й усе буде добре», – згадує пілот.
Читайте також: Тьотя Суп із «Азовсталі». Як мешканка Маріуполя два місяці годувала людей у підвалах заводу-фортеці
Військовий запевнив, що кожен член екіпажу розумів, ризики польоту в заблоковане місто. І слова про те, що «90% імовірності, що вони могли не повернутися», не були перебільшенням.
«Але командувач, коли ставив це завдання, сказав: у скільки життів цивільних, інших людей ви оцінюєте своє життя, екіпажу? От скільки людей мають загинути, щоб ви розуміли, що ваше життя цього варте?. І ми дійсно розуміли, що там коїться. У людей не було навіть ліків, щоб надати якусь елементарну допомогу. Саме тому всі йшли на цей ризик. Розумівши, задля кого це роблять», – підсумував він.
Нагадаємо, раніше в мережі з’явилися унікальні кадри прориву українських вертольотів до заводу «Азовсталь» у Маріуполі. Загалом наші пілоти, попри надскладні умови, здійснили сім рейсів, аби передати бійцям їжу, питну воду, медикаменти та боєприпаси.
Фото: скріншот з відео.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі