Суспільство
Збираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження
Сезон морських курортів добігає кінця, й багато туристів вже планують мандрівки на гори та скелі. Готуватися до такої поїздки точно варто заздалегідь, щоб нічого не забути. Намети, спальники, рюкзаки, а також теплий одяг – все це можна знайти й в українських виробників. Сьогодні на ринку чимало брендів, якості яких позаздрять конкуренти в будь-якому куточку світу. Пропонуємо вам шість компаній, які допоможуть вам зібратись у гірську подорож.
За наметом – до Terra Incognita
У колі туристів важко знайти людину, яка б не чула про Terra Incognita. Однак мало хто знає, що це український бренд. Компанія зуміла стати найбільшим виробником туристичного спорядження в Україні з більш як сотнею дилерів, власною мережею фірмових магазинів та дистрибуцією в Молдові. Спеціалізується бренд на виробництві туристичного спорядження, зокрема наметів, рюкзаків, спальних мішків, термобілизні та навіть «килимках-самонадувайках». Їхні намети покупці брали в базові табори Евересту на висоту в 7300 метрів, а в «спальниках» перебували й на висотах у 8000 м. Продукція компанії орієнтована на людей, які ведуть активний спосіб життя: туристів, лижників і велосипедистів.
Офіційно Terra Incognita почала працювати у 2005 році, в Києві. Її засновники раніше керували швейним виробництвом фірми Adventure – не менш славетної серед українських туристів 90-х років, у першу чергу, завдяки своїм рюкзакам.
Намети вартують від 2500 гривень і до 12 тисяч, рюкзаки – від 600 до 3800 гривень. Спальні мішки вам обійдуться у щонайменше 1000 гривень, а можна підібрати й за майже 3 тисячі.
Зі спальником VsimGir ви точно не замерзнете
Якщо плануєте похід осінніми та зимними вечорами, варто подбати про теплий одяг та спальне спорядження. Таке ви точно знайдете в асортименті українського бренду VsimGir. Компанія, яку створили понад шість років тому, розташована у Волочиську Хмельницької області. Там конструюють та шиють туристичний одяг та виготовляють спорядження на замовлення. Для своїх виробів бренд використовує матеріали та фурнітуру зі США.
Родзинка бренду – пухові вироби – саме те, що потрібно у холодну пору. У своїй продукції використовують український пух з показником FillPower 750 – він характеризується високою якістю теплоізоляції. Ціни на куртки коливаються від тисячі й до 2500 гривень. Пухові чуни (щось схоже на «уги») можна придбати за 650 грн. За «спальник» доведеться віддати приблизно 5000 гривень. Продукцію цього бренду вже випробували туристи, які підіймалися на найвищі вершини – так звані восьмитисячники.
Де придбати: соцмережі
Легкість шукайте в Fram Equipment
Якщо ж ви навпаки у пошуках легкого і зручного туристичного одягу та спорядження, але водночас надійного – придивіться до Fram Equipment. Ця українська компанія розробляє і створює туристичне спорядження для альпінізму, трекінгу та пішого туризму. Наголос якраз роблять на легкості, що є досить важливим для туриста. У компанії запевняють, що їхнє туристичне спорядження мандрівники вже протестували скрізь: від Антарктиди до Евересту.
Бренд працює на ринку вже понад сім років, виробництво зосереджене у столиці. Fram у назві бренду в перекладі з норвезької означає «Вперед». Крім того, так названий легендарний корабель, на якому мандрівник-дослідник Руаль Амундсен побачив береги Антарктиди й першим у світі досягнув Південного полюса. У компанії обіцяють, що їхні зручні й легкі рюкзаки та одяг стануть вам гарною підмогою в подорожі. Придбати рюкзак можна щонайменше за 785 гривень, мембранну куртку або штормівку – за 2295, а штани-самоскиди – за 2298 грн.
Читайте також: Відомі й не дуже: 10 українських вершин, які варто підкорити цього літа в Карпатах
Дизайнерські намети чекають на вас у Red Point
Ще один український виробник професійного спорядження для альпінізму та туризму – компанія Red Point. У них ви можете пригледіти для себе рюкзаки, намети та спальні мішки. Компанія багато уваги приділяє сучасним тенденціям дизайну спорядження. Але не забуває і про якість: у розробці асортименту Red Point беруть участь спеціалісти у галузі туризму та альпінізму, зокрема Сергій Бублик та Борис Шульман. Разом вони обирають та тестують матеріали й фурнітуру, продумуючи кожну деталь.
Бренд, місце розташування якого у Києві, з’явився на українському ринку у 2012 році. У виробництві товарів Red Point використовує фірмову фурнітуру та блискавки найбільшого світового виробника YKK. Намети виготовляють з алюмінієвими каркасами, а всі «спальники» пройшли тестування за європейським стандартом EN 13537 (перевірка температурним режимом у спеціальній лабораторії). Вартість намету стартує від 3500 гривень і до 11 тисяч, залежно від розміру та наповнення. Туристичний рюкзак можна придбати за 1500 грн і вище, приблизно стільки ж вартують і найдешевші «спальники».
Де придбати: список магазинів
First Ascent підготує вас до зустрічі зі скелями
Запланували підійматися на скелю? Вам точно знадобляться страхувальні системи, шолом та карабіни. З цим може допомогти асортимент української компанії First Ascent. Виробник пропонує різноманітні товари для скелелазіння, альпінізму спелеології (дослідження печер), гірського туризму, а також робіт на висоті. В каталозі ви також знайдете петлі, відтяжки, блок-ролики, каски тощо.
Компанія гарантує надійність своїх товарів, адже має досвід у виробництві страхувального спорядження з 1995 року. Також при виготовленні беруть до уваги досвід та поради відомих альпіністів, скелелазів та спелеологів. Вироби цього бренду повністю відповідають сучасним стандартам безпеки та новітнім технологіям. Стосовно цін, страхувальна система вам обійдеться від 490 до 1300 гривень, карабін у 30 – 560 гривень, а шолом можна купити за 950 – 1900 грн.
Де придбати: сайт
З Тurbat відчуйте карпатське тепло навіть взимку
Львівська фірма Тurbat пропонує різноманітні туристичні речі для зимових мандрівок. Це невеличка крафтова майстерня, де виготовляють тепле спорядження з гусячого пуху, зібраного в центрі країни та на центральному заході. Пух беруть від птиці, яка живе у максимально природних умовах. Потім його додатково обробляють хімічним репелентом, аби він був гідрофобним (тобто, відштовхував воду).
Бренд назвали на честь карпатської річки, яка протікає у межах Тячівського району Закарпатської області. Продукцію позиціюють як ту, що «зроблена мандрівниками», її вже відправляли у різні куточки світу. Придбати пухову куртку тут можна від 3655 гривень, спальник – від 1895 грн, намет – від 3495. А ще можна обрати для себе термобілизну, кожен елемент якої по вартості не перевищує тисячу гривень.
Суспільство
Особливості маршруту
- купе (4 місця);
- люкс (2 місця).
Графік руху
- Київ – Будапешт:
Відправлення о 10:16, прибуття о 06:00 наступного дня. - Будапешт – Київ:
Відправлення о 22:40, прибуття о 19:11 наступного дня.
- Відня (подорож триватиме менше трьох годин);
- Зальцбурга, Мюнхена, Інсбрука, Цюріха, Румунії, Словенії та інших країн.
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі