

Суспільство
Завершують реконструкцію однієї з найкращих тренувальних баз України
Оновлений легкоатлетичний манеж у Києві відкриють вже на початку грудня. Як інформують у КМДА, цей спортивний об’єкт стане однією з найкращих тренувальних баз в Україні. На сьогодні роботи з реконструкції виконані на 95%.
Що особливого зробили?
На сьогодні завершуються пуско-налагоджувальні роботи, встановлюється обладнання, проводиться облаштування спортивного покриття та розмітка доріжок.
Читайте також: У Києві планують реконструювати стадіон заводу «Арсенал»
Для манежу закуплено 1310 одиниць спортивного обладнання із сертифікатами відповідності професійного легкоатлетичного обладнання та сертифікатами Міжнародної асоціації легкоатлетичної федерації (IAAF). Обладнання виготовлене на заводах України, Німеччини, Італії, Польщі, США та Франції.
Датчики підраховують кола
Вмонтовані у покриття датчики підраховують кола під час бігу на 3-5 км. Також є система фіксації фальстарту та фотофінішу, яка дозволяє відстежувати результати великої кількості учасників змагань. На інформаційні табло автоматично виводиться результат змагань. Вбудована безпровідна система трансляції відеосигналу Barco.
Читайте також: В Україні зведуть біатлонний спорткомплекс світового рівня
Будівля манежу є енергоощадною та має сучасні системи вентиляції та опалення.
За рівнем оснащення легкоатлетичний манеж на Березняках може претендувати на сертифікацію для проведення національних та міжнародних змагань.
Хто зможе тренуватися?
Уже зараз тут тренуються олімпійці, члени національних збірних, відомі легкоатлети, борці. Водночас доступ до манежу матимуть школярі та кияни, які займаються фітнесом, оздоровчою фізкультурою та любительським спортом. Манеж відкритий із 6 ранку до 22 години.
Середнє навантаження – 400 осіб на годину, а в пікові години після обіду зможуть тренуватися до 2 тисяч осіб.

Суспільство

У Трускавці на Львівщині в санаторії «Женева» ветерани російсько-української війни та чинні військовослужбовці можуть безкоштовно відпочити і пройти психологічну реабілітацію.
Про це пише АрміяІнформ.
За інформацією, путівки в санаторій ветерани АТО/ООС можуть отримати в управліннях соціального захисту населення – за місцем реєстрації пільг особи.

Санаторій «Женева» вже має досвід оздоровлення та реабілітації учасників бойових дій, адже лише торік тут побувало близько 2500 ветеранів і військових з усієї України. Також дружина учасника бойових дій може пройти програму психологічної реабілітації та отримати 18 днів безкоштовного спільного відпочинку.
Читайте також: Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають
Відмінність путівок із психологічною реабілітацією та санаторно-курортним відпочинком для чинних і колишніх військових полягає в тому, що в першому випадку є спеціалізований підхід фахових психологів до відпочивальників.
Курортний відпочинок
У випадку санаторно-курортного відпочинку, кожен захисник проходить медичне обстеження та оздоровлюється відповідно до рекомендацій лікарів у сучасному медичному центрі санаторію.

Серед послуг – лікування органів травлення, серцево-судинної, нервової, сечостатевої та кістково-м’язової систем. Проте в обох варіантах ветеран має можливість постійно відпочивати у SPA-центрі та пити мінеральну воду, котру видобувають безпосередньо у Трускавці та у сусідній Східниці.
У SPA-центрі є 10 критих басейнів і один на чистому повітрі. Також є 18 різних терапевтичних саун і тренажерна зала.
Психологічна реабілітація
Торік у «Женеві» програмою психологічної реабілітації скористалось понад 400 атовців, з них 280 − ветеранів і майже півтори сотні діючих військовиків.

Психологічна реабілітація у санаторії має повний спектр послуг: діагностику, психологічну просвіту, групові зустрічі й індивідуальні консультації з різних питань.
Читайте також: Волонтерський рух ОЗОН: як молодь та пенсіонери контролюють поліцію
Основне наше завдання – встановлення первинного контакту з воїном і поступове зниження рівня стресу, аби якнайшвидше та якісніше дати йому відчуття безпеки.
Нагадаємо, у Києві з’являться нові заклади реабілітації для осіб з інвалідністю.
Як ми повідомляли раніше, вінничанин створив онлайн-сервіс для реабілітації за принципом «фізіологічного дзеркала».
Усі фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Радіолокаційна станція «Дуга» в Чорнобилі занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Про це йдеться у повідомленні міністра культури та інформаційної політики у Телеграмі.
Зазначається, що команда Мінкульту ініціювала внесення «Дуги» до Держреєстру задля подальшого її збереження.
«Із часом об’єкти, що розташовані в Чорнобильській зоні, поступово руйнуються. Якщо не вживати жодних заходів – Зона з роками буде спустошуватися. Цього не можна допустити, адже наша спадщина – не лише місцевість навколо електростанції. А й будівлі на її території», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають
Наголошується, що сама «Дуга» і зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, об’єкт – одна з візитівок Зони та її символ.
Відзначається, що це рішення ще підсилить шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО в цілому.
Довідка
Загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга» – радянська загоризонтна радіолокаційна станція для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет.
Вона випромінювала сигнал, який міг бути почутий короткохвильовими радіоприймачами в усьому світі в період між липнем 1976 і груднем 1989.

Це було схоже на різкий, повторюваний шум на частоті 10 мГц, що призвело до появи назви «Дятел». Випадкова частота стрибків порушувала мовлення радіоаматорів, громадські передачі, і в результаті надходили тисячі скарг з боку багатьох країн світу.
Сигнал приходив з-за обрію, і тривалий час вважалося, що це загоризонтний радар Протиповітряної системи.
Читайте також: Показали коней Пржевальського у Чорнобилі (ФОТО)
Ця теорія була публічно підтверджена після падіння Радянського Союзу, і в наші дні відомо, що станція «Дуга», входила до складу мережі Радянської ПРО раннього попередження про ракетний напад. Це було відомо завдяки військовій розвідці НАТО, яка добре знала це весь час. Станція системи Дуга була сфотографована і отримала ім’я в звітності НАТО — Стіл Ярд.
Нагадаємо, презентували мобільний застосунок про Чорнобиль до 35-х роковин трагедії.
Як ми повідомляли раніше, британський телеканал готує новий документальний фільм про Чорнобиль.
Головне фото: find-way.com.ua.
Суспільство

Компост, що виготовляють із харчових і садових відходів у Львові, вперше продали на аукціоні через систему Prozorro.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Зазначається, що 50 тонн відходів продали за 15 тис. 450 грн. Ці кошти скерують на закупівлю кисню для однієї із львівських лікарень.

Відомо, що 5 квітня ЛКП «Зелене місто» вперше в Україні оголосило про продаж компосту з органічних відходів через відкритий аукціон, встановивши гранично мінімальну ціну 300 грн за 1 тонну продукту.
Читайте також: Як тендітна дівчина навчила верховинців сортувати сміття (ВІДЕО)
Упродовж 15 днів усі охочі мали можливість подати свої цінові пропозиції і прибрати 50 тонн компосту. Подання пропозицій завершилося о 20.00 год. 19 квітня.
Довідка
Компост – органічні добрива, що утворилися внаслідок розкладання органічних речовин мікроорганізмами.

Для виготовлення компосту використовують відходи рослинництва (бур’ян, листя, зіпсовані овочі та фрукти), а також фекалії, деякі види сміття, відходи м’ясного виробництва тощо.
Читайте також: У Києві проведуть антисміттєвий забіг No Waste Run
Використовують як добриво під будь-які види сільськогосподарських рослин у розрахунку 15 — 40 т/га. Компост поліпшує структуру ґрунту, а також сприяє розмноженню дощових червів, діяльність яких дуже корисна для рослин. Утилізація органічних речовин шляхом компостування не забруднює довкілля.
Нагадаємо, у Києві встановлять 212 контейнерів для батарейок і ртутних термометрів.
Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині запустили сміттєсортувальний комплекс.
Усі фото: city-adm.lviv.ua.