Суспільство
Завершується будівництво аеропорту Запоріжжя
Запорізький аеропорт на фінальній стадії будівництва, повідомляють у прес-службі Запорізької міської ради.
Роботи виконуються як на самому терміналі, так і допоміжних спорудах, прилеглій території.
Будівля нового терміналу майже готова
Сама будівля терміналу фактично закінчена. Йдуть внутрішні роботи – встановлення вентиляції, необхідного обладнання. Ще прокладуть кілометри кабелів, для того щоб обладнання, яке тут буде знаходитися, працювало без збоїв.
Читайте також: У аеропорту Запоріжжя з’явиться 15 нових авіамаршрутів
Термінал вже обладнаний всіма ліфтами – всього їх встановлено 9. Йдуть внутрішні та оздоблювальні роботи, зокрема у багажному відділенні.
Роботи виконуються і на допоміжних спорудах, прилеглій території
Щодо комплексу допоміжних споруд, то будівельні роботи також на завершальному етапі, перейшли до встановлення та налагодження обладнання.
На прилеглій території практично завершили готувати основу під дорожнє покриття. На трансформаторній підстанції готуються до пусконалагоджувальних робіт обладнання та мереж.
Нагадаємо, 3 квітня запустили новий автобусний рейс, який з’єднає Дніпро із Міжнародним аеропортом “Запоріжжя”.
Суспільство
Будиночок у парку «Перемога» створили працівники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району. Це перший подібний об’єкт на території парку.
Про це повідомили представники підприємства.
Об’єкт встановили для того, аби допомагати комахам в умовах міста. У будиночку вони зможуть зимувати та гніздувати, аби влітку запилювати рослини і вберігати їх від шкідників.
Для захисту від птахів будинок закрили сіткою.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка КП по УЗН Дніпровського району
Суспільство
Французька компанія Saarstahl Rail SAS передала «Укрзалізниці» понад тисячу тонн рейок. У межах міжурядової угоди УЗ отримає загалом 19 тисяч тонн рейок, які планують передати до початку осені.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Де залучать нові рейки
Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський зазначив, що рейками з першої партії капітально відремонтують колії на дільницях Війтівці – Волочиськ та Фастів-2 – Устинівка. Цими коліями їздять зокрема швидкісні потяги до Львова та Дніпра. Роботи над відновленням планують виконати у березні-квітні цього року.
Завдяки усім 19 тонам рейок залізничники зможуть збудувати та відремонтувати близько 145 кілометрів колій. Капітальні ремонти проведуть на таких напрямках:
- Львів – Ужгород;
- Київ – Львів – кордон ЄС;
- Київ – Одеса;
- Київ – Дніпро;
- Київ – Харків.
«Після окупації Маріуполя ми втратили єдиного українського виробника рейок – металургійний комбінат “Азовсталь”. І саме завдяки нашим міжнародним партнерам ми отримуємо цю дефіцитну продукцію та продовжуємо відновлювати та підтримувати залізничну інфраструктуру», — сказав Олександр Перцовський.
Читайте також: Українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме
Угода між Україною та Францією
Проєкт із відновлення залізничих колій УЗ реалізує разом із Кабінетом міністрів України, Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством фінансів спільно з французькими партнерами.
У межах угоди компанія отримала пільговий кредит на суму 37,6 мільйона євро на 35 років під 0,0161% річних. Перші 14 років УЗ не сплачуватиме це кредит. Для компанії це перший досвід такого кредитування.
«Завдяки постачанню рейок широкої колії ми зможемо швидко відновлювати пошкодження залізничних шляхів внаслідок бойових дій, забезпечувати безпеку руху, сталу логістику та життєво важливі зв’язки між регіонами в умовах війни», — сказала заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство
В Україну повернули військових, які обороняли Харківський, Запорізький, Донецький напрямки та Маріуполь, зокрема завод «Азовсталь». Наймолодшому звільненому 24 роки, найстаршому — 60 років.
Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Що відомо про обмін
Наразі лікування та реабілітацію проходитимуть бійці Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил та Державної прикордонної служби України. Усі військовослужбовці — солдати, матроси та сержанти.
У межах обміну повернули також і поранених із Курщини та одного цивільного, якого захопили на Київщині.
«Їх повернуто на вільну землю України внаслідок взаємної репатріації. Координаційний штаб за дорученням Президента України продовжує роботу з повернення важкопоранених, важкохворих, жінок. Також триває активний пошук та повернення цивільних, усіх наших військовополонених»‚ — написали в штабі.
Читайте також: Український пілот F-16 вперше в історії збив шість крилатих ракет за один виліт
Поранені мають втрату зору, ампутації кінцівок, кульові поранення тощо. Серед хвороб українці мають туберкульоз, онкологію та гангрени, що «промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям».
За допомогу у поверненні полонених у штабі подякували Об’єднаним Арабським Еміратам.
Нагадаємо, що з полону повернули 189 українців, зокрема оборонців «Азовсталі» та Маріуполя (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Володимира Зеленського