Суспільство
Запускають всеукраїнський громадський бюджет
В рамках Державного фонду регіонального розвитку з’явиться всеукраїнський громадський бюджет для проектів жителів територіальних громад та громадських організацій.
Про це повідомили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, передають Українські Новини.
В поточному році в рамках Фонду регіонального розвитку передбачено виділення 500 млн гривень на фінансування проектів громадського бюджету. Ці кошти будуть пропорційно розподілені по регіонах. Проекти зможуть подавати жителі регіонів і громадські організації.
Читайте також: Кияни подали рекордну кількість проектів для участі в Громадському бюджеті
Всі проекти повинні відповідати державної стратегії розвитку регіонів до 2020 року та відповідних стратегіях розвитку регіонів.
Відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів порядку відбору, проекти будуть змагатися на конкурсній основі.
Для переможців передбачено співфінансування з Фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів у розмірі 10%.
Читайте також: Українці можуть самі обирати, як розподілити кошти місцевого бюджету
Зазначимо, що раніше Кабінет Міністрів збільшив фінансування державної цільової програми відновлення і розвитку миру в східних регіонах України, розрахованої на 2017-2020 роки, на 5,5 млрд гривень до 10,3 млрд гривень.
Що потрібно знати про Громадський бюджет?
Громадський бюджет – інструмент активних громадян для зміни Міста, району на краще. На цій платформі мешканці міст можуть пропонувати свої проекти, долучайтися до команд та голосувати за інші цікаві ідеї або об’єднуватись у спільноти. Проекти, які найбільше підтримають шляхом е-голосування, будуть реалізовані Містом під контролем Команд та громадськості.
“Нашою метою є підсилення компетенції всіх учасників ГБ, створення незалежного майданчику діалогу та взаємодопомоги – зокрема тим командам, яким здобути підтримку може здаватись перепоною, але які опікуються інноваційністю, соціальним напрямком, громадянським суспільством, екологією, енергоефективністю, транспортною інфраструктурою, освітою”, – повідомляють у ЦПКІ.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі