Суспільство
Українці можуть самі обирати, як розподілити кошти місцевого бюджету
Хочеш сам вирішувати, як розподілити кошти місцевого бюджету? Опановуй бюджет участі! Це гроші, які щорічно виділяються твоєю громадою під проекти громадян.
Давно хотів оновити сквер поруч або влаштувати тренувальний майданчик? Заходь на сайт міської ради та пиши проект. Бюджет в різних місцях – від 50 тис до 3 млн гривень. Розпиши витрати от і до. Збери підписи сусідів і подай у місцеву раду.
Якщо сусіди проголосують за твій проект – все оплатять з бюджету. В Києві на бюджет участі виділили 160 млн гривень, а у Львові – 38 млн.
Хочеш долучитися? Тисни на посилачку.
Що таке бюджет участі?
Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста/ОТГ та/або голосування за них.
Будь-який житель міста/ОТГ може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті/ОТГ, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету 2017 року.
Платформа «Громадський проект» дозволить вам брати участь в конкурсі, не виходячи з дому: ви можете подати заявку on-line і відслідковувати долю свого проекту прямо на сайті.

Суспільство

В Одесі вранці нечисленні відвідувачі пляжів спостерігали неймовірно барвистий січневий світанок.
Про це пише Культурометр.

Як повідомила одеситка Ольга Богданова, буяння яскравих фарб тривало усього півгодини.

А вже до обіду пішов дощ з сильними поривами вітру.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова

Нагадаємо, у Житомирі відкрили виставку соціального фотопроєкту про родини ветеранів.
Як ми повідомляли раніше, у мережі показали крижаний каньйон у Карпатах.
Також на Хортиці сфотографували найменшу пташку України вагою 5 грамів.
Головне фото: ukrinform.ua.
Суспільство

Режисер із Нової Зеландії Вінсент Ворд, який має у доробку оскароносний фільм “What Dreams May Come” (1998), разом зі знімальною групою нині перебуває на Київщині, де тривають зйомки повнометражного художнього фільму “Штормова школа” про українського тренера.
Про це пише Великий Київ.
Зйомки проходять у Білогородці Київської області. Стрічка створюється в офіційній копродукції України, Австралії, Німеччини, Швейцарії та Китаю. Спортивна драма “Штормова школа” (раніше фільм мав робочу назву “Кремінь”), присвячена життю відомих яхтсменів-олімпійців. В основу фільму лягла біографічна книга Роджера Во «Той, хто робить медалі: життя Віктора Коваленка».
Про сюжет
Картина заснована на реальних подіях у світі вітрильного спорту. Одна з центральних сюжетних ліній – непересічний життєвий і професійний шлях українського тренера Віктора Коваленка, чиє ім’я вже увійшло в історію. У світі його знають за прізвиськом Medal Maker, а у вітчизняному спорті він відомий як «Кремінь».
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
“Коваленко створив олімпійські екіпажі, що завоювали золоті та бронзові медалі на першій для незалежної України літній Олімпіаді в Атланті. Не отримавши можливості для подальшої реалізації в Україні, Віктор прийняв запрошення збірної Австралії, ставши там національним героєм”, – ідеться у повідомленні.
Про українця
Відомо, що завдяки українцю Коваленку і його власній системі, австралійські спортсмени стали непереможною командою, що здобула золото та інші медалі на Олімпіадах у Сіднеї, Пекіні та Лондоні. Створена команда досі перемагає на міжнародних регатах.
Читайте також: Про українського космонавта Каденюка зняли стрічку
З українського боку над картиною працює кінокомпанія “Pronto Film” (стрічки “Поводир”, “Брати. Остання сповідь”, “Фокстер і Макс”, “Переломний момент”) продюсера Максима Асадчого. У головній ролі – Олег Шульга, відомий по фільмам “Червоний”, “Позивний “Бандерас””, “Мати апостолів”.
Зйомки на Київщині триватимуть до 26 січня, зараз завершують знімати раннє дитинство Віктора Коваленка, післявоєнні роки. Після цього знімальна група вирушить до Китаю.
Нагадаємо, раніше, ми писали, що зйомки повнометражного фільму про знаменитого українського тренера стартували на Київщині.
Головне фото: bigkyiv.com.ua.
Суспільство

У львівському Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького встановлять копію диспетчерської вежі Донецького аеропорту.
Про це пише Zaxid.net.
Зазначаэться, що півтораметрову металеву вежу відкриють на центральній алеї парку 30 січня, до шостої річниці трагічних подій оборони Донецького аеропорту.
Вежу спроектував і виготовив працівник Парку культури коваль Михайло Талама. Це вже буде четверта інсталяція «Календаря війни», що присвячений подіям російсько-української війни.
«Донецький аеропорт боронили 242 доби, але ще дві доби хлопці виходили звідти. Хочемо, щоб про ту групу з семи людей, яка вийшла останньою 23 січня, знали. До речі, їх виводив працівник львівського Будинку воїна Максим Бугель», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Полтаві оголосили конкурс на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі
Відкриття заплановане на суботу, 30 січня, о 15:00. До участі запрошують ветеранів, їхні родини, волонтерів і всіх, хто хоче вшанувати пам’ять українських воїнів.

Бої за Донецький аеропорт тривали з травня 2014 року до січня 2015 року і стали одними з найважчими під час війни на сході України. Бійців ЗСУ та добровольців, які обороняли аеропорт, називають «кіборгами» через витривалість і героїзм.
Нагадаємо, на Луганщині відкрили пам’ятник добровольцям АТО.
Як ми повідомляли раніше, у Києві в парку “Перемога” створять меморіал полеглим воїнам АТО.
Усі фото: zaxid.net.