Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замовляють з понад 50 країн. Як дві собачниці з Bark&Go створюють одяг для тварин, що розлітається світом

Опубліковано

Бренд Bark&Go заснували завзяті собачниці Олександра та Наталя. Свого часу вони майже втратили надію відшукати для своїх чотирилапих улюбленців одяг, який буде зручним, практичним та водночас стильним. Після знайомства вони зрозуміли: краще створювати речі власноруч, аніж витрачати купу час на пошуки. Вже понад п’ять років дівчата шиють унікальний одяг для собак, серед якого ­­– мембранні комбінезони, які повністю захищають від бруду та вітру. Аналогів української новації у світі досі немає. Речі львівського бренду вже одягнули песики у більш як 50 країнах.

Наталя Пасічник
Наталя Пасічник

Співзасновниця львівської компанії Bark&Go, де створюють одяг для собак

Одягнути песика – завдання не з легких

Я давно люблю собак, але доволі довго не наважувалася завести чотирилапого друга, адже це неабияка відповідальність. Але шість років тому я таки це зробила. Спанієль Брандо став моїм першим собакою. Коли почалася зима, він ще був цуценятком і не мав такої шерсті, як дорослі. Потрібно було його у щось одягати. І я нічого не могла знайти в Україні. Шукала скрізь, щось навіть купила, але мені не подобалася ані якість, ані дизайн. Тоді в магазинах з одягом для тварин все було дуже сумно. Навіть зараз знайти комбінезон, який повністю закриває тіло, – це завдання таке, із зірочкою. Легко відшукати куртку, яка закриває спину, але залишає голі груди. Це не зовсім те, що потрібно собаці.

Фото: www.facebook.com/barkandgoua

Потім якось випадково у київському торговому центрі я зайшла до магазину UAmade, де продають товари від українських виробників. Там висів комбінезон на собаку, у якого не було жодних маркувань, і розмір мені не підходив. Але я почала тероризувати касира: «Скажіть, будь ласка, хто виробник. Я звернуся, може мені пошиють щось таке». Так я дізналася про Сашу, знайшла її сторінку у Facebook, де тоді були 46 підписників. Вона шила одяг у себе вдома, на кухні. І Саша зробила моєму Брандо одну річ, потім другу. Згодом якось так вийшло, що я залишилася без роботи. Я нудьгувала, потрібно було чимось зайнятися. І я запропонувала Саші свою допомогу. Так ми й об’єдналися.

Олександра Вакарова
Олександра Вакарова

Співзасновниця львівської компанії Bark&Go, де створюють одяг для собак

Попри алергію присвятила себе собакам

На собак у мене алергія, як і в усієї родини. У мого тата через них астма, а в мене – алергія на шерсть і виділення. Тому з цими тваринами я взагалі ніколи не перетиналася, навіть у дитинстві. Я до них не підходила, особливо близько. Але вісім років тому я все ж наважилася перебороти свій страх – і завела Стасика. Був довгий шлях звикання до собаки. Приблизно пів року я боролася з проблемами зі здоров’ям, поганим імунітетом тощо. А потім почала потроху звикати. Я зраділа, і завела другого песика, а потім ще одного. Тепер у мене три собаки.

Я зіштовхнулася з такою ж проблемою, що і Наталя. Шукала для своїх улюбленців якийсь цікавий одяг і нічого не знаходила. Але я ще з дитинства люблю створювати щось руками, щось вигадувати. Колись і для себе шила одяг. Тому просто почала шити. Спочатку це були нашийники й бандани. Потім вчилася робити складніший одяг. У 2015 році почала публікувати у соцмережах фото речей, які пошила. Тоді не було жодного бренду, просто ділилася своїми роботами.

Клієнтка стала бізнес-партнеркою 

Я взагалі така людина, що не дуже люблю спілкуватися з іншими. Продавати щось комусь – це для мене взагалі жах чи геройський вчинок. Я важко йду на контакт. Але коли я познайомилася з Наталкою ми якось одразу знайшли спільну мову. Вона живе у Києві, а я – у Львові. Якось вона приїхала до мене, ми фотографували її собаку як модель, і Наталка замовила кілт (зібрана складками спідниця). Це була її мрія, ніхто до цього не шив такі речі для чотирилапих.

Ми довго спілкувалися, вона іноді приїжджала. Якоїсь миті ми вирішили спробувати зробити щось разом. Уявіть, просто ось так захотіли на порожньому місці. Ми не знали одна одну. Просто дві чужі людини з’їхалися і вирішили щось почати з нуля, на якомусь ентузіазмі. Не було бізнес-плану, були лише дві собачниці: я, яка вміє шити, і Наталка, яка підкидала геніальні ідеї.

Фото: barkandgo.com.ua

Назву змінювали через погрози судом

Перша наша назва – Best Friend. Ми перевірили, в Україні з таким логотипом продавали хіба що якусь фурнітуру, та й все. Звучало приємно, тож ми на цьому й зупинилися. І під таким брендом довгий час працювали, наповнювали свої соцмережі. Та одного разу нам на пошту прийшов лист від фірми з Гельсінкі, що в них під такою маркою існує величезна корпорація. Погрожуючи позовом до суду, нам дали 20 днів, аби видалити всі згадки про Best Friend. На той час у нас вже була купа фотографій, брендованих цією назвою. Такий ультиматум трохи вибив нас із колії.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Ми все прибрали й почали вигадувати нову назву. Сперечалися, лаялися. Навіть ходили до нумеролога, який сказав, що все, що ми придумали, – це «хрінь собача». І все ж ми прийшли до спільної назви. Bark&Go означає «гавкни і йди». Це дуже зрозуміло, особливо для іноземного споживача, на якого ми здебільшого й орієнтуємося. До того ж у нас обох дуже гавкітливі собаки, і хотілося, аби назва якось із ними асоціювалася.

Одяг тестуємо на своїх улюбленцях

2016 року у Львові ми орендували офіс та почали конструювали одяг, як кажуть, «методом тику». Найняли кількох працівників. У створення одягу допомогли наші собаки, адже вони дуже відрізняються, як і їхні потреби. Пес породи міні-ксоло – лисий, йому все муляє, він дуже мерзне. А влітку його потрібно захищати від сонця. Ще в нас є біла волохата собака, яка сильно брудниться на вулиці. Є й пес, якого лякає шурхіт одягу. Тому в нас був особистий досвід, ми знали, які проблеми можуть виникати у чотирилапих. На основі цього почали вигадувати універсальні моделі. Зараз наш комбінезон можна одночасно протестувати як на лисому Фініку, так і на волохатому Брандо.

Фото: www.facebook.com/barkandgoua

Викрійки ми розробляємо самостійно. Щодня за фото, які нам надсилають покупці, визначаємо недоліки та покращуємо колекції. Зрозуміло, що для натхнення ми дивимося, що роблять іноземні бренди. Але, що цікаво, за кордоном теж не було комбінезонів, які б закривали тіло собаки повністю. Вони й зараз, наскільки нам відомо, є лише в нас. У світі роблять тільки попони (накидка або плащ) та куртки.

Мембрана рятує від бруду та вітру

Основна позиція у каталозі Bark&Go – мембранний комбінезон, який майже повністю закриває тіло собаки від дощу та бруду. Немає в інших виробників мембранних комбінезонів, які б максимально закривали животик тварини. Є такі, що частково закривають, проте захист там трохи менший. У нашому одязі довгі рукави можна фіксувати на потрібній висоті. І хоча живіт повністю закритий, собака може спокійно сходити в туалет і комфортно гуляти. Усе завдяки тому, що комбінезон створено зі спеціальної тканини, яка називається мембрана. Вона має кілька шарів, які роблять її водонепроникною та не пропускають вітер. Мембрану зазвичай використовують для туристичного одягу чи зимових видів спорту. Ще років п’ять тому українці мало що знали про цю тканину. 

Фото: www.facebook.com/barkandgoua

Цей матеріал прекрасно працює, але за ним потрібен спеціальний догляд. Його не можна прати порошком і при 90 градусах. Потрібен делікатний догляд, і тоді ця річ служитиме довго. У наших улюбленців такі комбінезони вже понад п’ять років. А ще такий одяг не можна сушити на батареї, бо тканина просто зіпсується. Попри потребу добре за ним доглядати, мембрана – це ідеальне рішення. Навіть якщо у вас біла собака, з нею можна буде вийти у бруд, погуляти, прийти додому, зняти комбінезон, і собака буде суха і чиста.

Купальники для собак та фраки на весілля

А ще в Bark&Go є різні смішні костюми. Наприклад, фраки для собак на весілля власників. Також шили подієві костюми, як от для Геловіна. У США влаштовують парад, коли люди йдуть із собаками в костюмах. Для них ми створювали одяг у вигляді моста, який копіювали з реального прототипу. Люди іноді надсилають такі божевільні ідеї, що ми взагалі не уявляємо, як це створити! У нас в каталозі навіть купальники були для собак: це було дуже смішно. Зазвичай це відбувається так. Телефонний дзвінок. «Сашо!». «Що?». «А давай ми ось таке зробимо». «Господи, ні, тільки не це». А потім минає тиждень чи місяць – і річ готова. Виявляється, і таке можна було реалізувати.

Фото: www.facebook.com/barkandgoua

Зараз у нас вже майже немає індивідуальних замовлень, адже наші розмірні сітки ідеально прораховані для кожної породи чи собак без породи. Хоча ще 5-6 років тому люди телефонували нам і запитували: «Це ви шиєте чохли на собак? Давайте я принесу свою дублянку, і ви зробите з неї». Зараз вже дублянки ніхто не пропонує.

Українські комбінезони знає весь світ

Завдяки комбінезонам про Bark&Go дізнався чи не весь світ. Ми відправляли одяг у понад пів сотні країн. Дійсно, після 50 ми просто перестали рахувати. Найбільше замовляють із США, Канади, Австралії та Великої Британії. Ми відрізняємося від конкурентів не лише тканиною, але й креативом у дизайні. Не шиємо нічого нудного – ми любимо божевілля. За кордон продаємо через платформу Etsy, яка дозволяє відправляти замовлення у будь-яку точку світу.

Фото: barkandgo.com.ua

Ціни на комбінезон у нас від 900 до 3000 гривень, залежно від розміру. Є ж велетенські собаки, для яких потрібно довго шити. Ми розробили 26 розмірів для 200 різних товарів. Коли нам надходить замовлення, ми завжди просимо мірки чотирилапого. Якщо адекватно бачимо, що виміри дуже дивні, то тероризуємо клієнта: «Будь ласка, переміряйте песика, переконайтеся, що ви правильно зняли мірки». Бо часто буває, що відправляємо, а розмір не підходить. Здебільшого причина якраз у помилці в замірах.

Готуємо новорічну колекцію для собак

Зараз Україна дійшла до розуміння, що одяг для собак може бути якісним, але коштуватиме дорожче. Але це дійсно виправдано. Якщо купити мембранний комбінезон і правильно за ним доглядати, то він прослужить не один рік. Якщо порахувати, скільки собаку, яка гуляє без одягу, потрібно щодня мити шампунем і витрачати на це гарячої води, то ціна виявиться справедливою.

Ми регулярно оновлюємо колекції Bark&Go. Наприклад, зараз працюємо над новорічною. Паралельно багато часу присвячуємо покращенню нашого сайту. І хоча все те, чим ми займаємося, починалося як хобі, ми стрімко зростаємо. Зараз одне з головних завдань – аби наша справа працювала як годинник. Хочемо систематизувати всі процеси й виходити на нові ринки.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі