Суспільство
Захисник Бахмута залучив танки й ССО, щоб врятувати 7-річного друга (ВІДЕО)
Щоб врятувати свого 7-річного друга, захисник Бахмута залучив танки, аеророзвідку та снайперів! Про героїчну історію порятунку розповідає ШоТам.
Він залучив танки й аеророзвідку, аби врятувати з Бахмута свого 7-річного друга. А після евакуації став для хлопчика хрещеним батьком.
Петро на позивний Стоун обходив Бахмут у пошуках людей, яким потрібна допомога. А коли зайшов у дім, в який влучила ракета, то побачив маленького Стасика.
Поки хлопчик показував сусідню квартиру, яка вигоріла від вибуху, вони розговорилися.
«Він каже: “Пішли, я вам щось покажу”. Саме перед цим за кілька годин влучив боєприпас прямо в будинок, і та квартира вигоріла, пробила інші квартири», — Петро Волощенко, військовослужбовець ЗСУ.
Військовий зрозумів, що не може залишити родину Стаса в таких умовах. Наступного дня Стоун повернувся та вмовив Стасову сім’ю покинути Бахмут.
«Стасик буде жити в нормальних умовах», — Петро Волощенко, військовослужбовець ЗСУ.
Евакуюватися було вкрай небезпечно, бо росіяни вже підійшли впритул до міста. Тому Петро спланував унікальну операцію із залученням танків, снайперів та аеророзвідки.
Читайте також: Від психологічної підтримки до запуску бізнесу. Як працюють тренінги для переселенців? Кейс ГО «Біла стрічка»
Навкруги розривалися снаряди, але Стасик та його родина були під надійним захистом. Їхній бусик супроводжували два джипи зі стрілецьким батальйоном ЗСУ.
Петро аж видихнув, коли вони нарешті проскочили на Костянтинівську трасу. Далі родину разом із котом Маркізом відправили до Чернівців.
Петро ж повернувся до пекла в Бахмут. Але продовжував тримати зв’язок зі Стасом. І через місяць зміг вирватися у відпустку та завітати в гості до маленького друга.
Тоді родина одноголосно вирішила: їхній рятівник має стати хрещеним для Стасика. Похрестивши хлопчика, Стоун знову повернувся до бойових завдань. А Стас дуже переживає за хрещеного, поки той боронить його Бахмут.
Нагадаємо, колишній контррозвідник СБУ створює унікальні вишиванки, що підкорили світ.
Також ШоТам розповідав, як львівські лікарі врятували пораненого підлітка з Бахмута.
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі