

Суспільство
За рік 100 держкомпаній збільшили прибуток майже на 40%
100 найбільших держкомпаній України за результатами 2017 року одержали 44,4 млрд грн прибутку. Про це йдеться у звіті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, повідомляє Європейська правда.
Які компанії отримали найбільше прибутку?
До переліку найбільш прибуткових компаній увійшли “Нафтогаз”, “Адміністрація морських портів”, “Центренерго”, “Укренерго” та аеропорт “Бориспіль”.
У попередньому році цей показник становив 26,4 млрд грн, що на 38,5% менше. Загальна балансова вартість активів портфеля держкомпаній становила понад 1,5 трлн грн, що майже на 5% більше, ніж на кінець 2016 року.
Читайте також: З початку року бюджет вже виконаний на 99%
Скільки заробив “Нафтогаз”?
Чистий прибуток “Нафтогазу” в минулому році становив 39,3 млрд грн, тоді як в 2016-му – 17,8 млрд грн. Дана сума становить 88,5% загального фінансового портфеля топ-100 держкомпаній, йдеться в звіті.
У Мінекономрозвитку відзначили, що завдяки перемозі в арбітражних розглядах проти “Газпрому” компанія отримала найбільший чистий прибуток за останніх 20 років.
Які доходи “Укренерго”?
Прибуток підприємства електроенергетичної галузі у 2017 році впав на 33% – до 4 млрд грн.
Чистий прибуток “Укренерго” за 2017 рік скоротився з 3 млрд грн до 1,7 млрд грн. При цьому “Центренерго” стала єдиним енергогенеруючим підприємством, яке в 2017 році збільшило прибуток в п’ять разів у порівнянні з 2016 роком – до 1,9 млрд грн.
Читайте також: Українська економіка зросла. На скільки?
Що зі транспортом?
Значно поліпшили фінансові показники підприємства транспортної галузі – їхній прибуток становив 5,5 млрд грн, тоді як у 2016 році був зафіксований збиток у розмірі 4 млн грн. Отже, фактичне зростання прибутку збільшилося у 15 разів.
За даними Мінекономрозвитку, прибуток “Адміністрації морських портів” за підсумками 2017 року становив 3,6 млрд грн, що на 6,5% менше, ніж в 2016 році. Прибуток же аеропорту “Бориспіль” становив 1,7 млрд грн (на 25% більше, ніж в 2016 році).
Які успіхи промисловості?
Підприємства вугільної промисловості завершили 2017 рік зі збитками в 3,1 млрд грн. Підприємства хімічної галузі скоротили збиток на 60% – до 1,3 млрд грн в 2017 році в порівнянні з 3,2 млрд грн в 2016 році.
Погіршився фінрезультат підприємств машинобудівної галузі, прибуток яких скоротився майже на 86% – з 5 млрд грн в 2016 році до майже 0,7 млрд грн в 2017-му.
Харчова промисловість та сільське господарство закінчили 2017 рік зі збитками на рівні 1,2 млрд грн, що вдвічі більше показника 2016 року.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство

Український військовий та гуморист Віктор Розовий отримав осколкове поранення у голову у 2024 році. Після тривалого лікування та реабілітації він зміг зробити свої перші кроки.
Про це повідомив Віктор Розовий.
Під час боїв поблизу Авдіївки 120-мм міна влучила в окоп, уразивши Віктора уламком, який пробив шолом і спричинив серйозні ушкодження мозку. У нього діагностували геміпарез та спастичність лівих кінцівок, парез правої стопи, порушення слуху та зорово-просторового сприйняття.
Після тривалого відновлення Віктор Розовий почав самостійно ходити — наразі з тростиною та в ортезах, які підтримують стабільність стоп.
Читайте також: «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну
Нагадаємо, що 21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба.
Фото обкладинки: інстаграм-сторінка Віктора Розового
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» поширили у містах на Луганщині нові українські символи, зокрема стрічки, наліпки та плакати.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
Символи спротиву розповсюдили на вулицях Алчевська та Сіверськодонецька, а також біля алеї військової слави у Фащівці.
«Ми віримо в Україну, чекаємо на ЗСУ і робимо все, щоб над нашими містами і селами знову піднявся український прапор»‚— написали представники руху.
Читайте також: Deep State та «Культурні Сили» створили мапу звільнення Криму від більшовиків


Нагадаємо, що у Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

Напередодні Великодня українські військовополонені почали отримувати листи від родин та посилки від Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Україна та росія узгодили списки з 1500 полонених на початку березня. Родини передали листи, а Червоний Хрест сформував посилки.
«Окрім того, з російською стороною було обговорено продовження практики обміну листами від військовополонених як зворотної звістки для сімей про їхню долю, а також заходи для повернення військовополонених та розв’язання гуманітарних питань», — додав Лубінець.
Нагадаємо, що напередодні Великодня 277 захисників України звільнили з російського полону (ФОТО).
Також ми писали, що стартап з України залучив 100 тисяч доларів на розвиток платформи з військового вишколу.
Фото обкладинки ілюстративне: Pexels