Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
prybutok derzhkompaniy 2018 Ukraina prybutok derzhkompaniy 2018 Ukraina

Суспільство

За рік 100 держкомпаній збільшили прибуток майже на 40%

Опубліковано

100 найбільших держкомпаній України за результатами 2017 року одержали 44,4 млрд грн прибутку. Про це йдеться у звіті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, повідомляє Європейська правда.

Які компанії отримали найбільше прибутку?

До переліку найбільш прибуткових компаній увійшли “Нафтогаз”, “Адміністрація морських портів”, “Центренерго”, “Укренерго” та аеропорт “Бориспіль”.

У попередньому році цей показник становив 26,4 млрд грн, що на 38,5% менше. Загальна балансова вартість активів портфеля держкомпаній становила понад 1,5 трлн грн, що майже на 5% більше, ніж на кінець 2016 року.

Читайте також: З початку року бюджет вже виконаний на 99%

Скільки заробив “Нафтогаз”?

Чистий прибуток “Нафтогазу” в минулому році становив 39,3 млрд грн, тоді як в 2016-му – 17,8 млрд грн. Дана сума становить 88,5% загального фінансового портфеля топ-100 держкомпаній, йдеться в звіті.

У Мінекономрозвитку відзначили, що завдяки перемозі в арбітражних розглядах проти “Газпрому” компанія отримала найбільший чистий прибуток за останніх 20 років.

Які доходи “Укренерго”?

Прибуток підприємства електроенергетичної галузі у 2017 році впав на 33% – до 4 млрд грн.

Чистий прибуток “Укренерго” за 2017 рік скоротився з 3 млрд грн до 1,7 млрд грн. При цьому “Центренерго” стала єдиним енергогенеруючим підприємством, яке в 2017 році збільшило прибуток в п’ять разів у порівнянні з 2016 роком – до 1,9 млрд грн.

Читайте також: Українська економіка зросла. На скільки?

Що зі транспортом?

Значно поліпшили фінансові показники підприємства транспортної галузі – їхній прибуток становив 5,5 млрд грн, тоді як у 2016 році був зафіксований збиток у розмірі 4 млн грн. Отже, фактичне зростання прибутку збільшилося у 15 разів.

За даними Мінекономрозвитку, прибуток “Адміністрації морських портів” за підсумками 2017 року становив 3,6 млрд грн, що на 6,5% менше, ніж в 2016 році. Прибуток же аеропорту “Бориспіль” становив 1,7 млрд грн (на 25% більше, ніж в 2016 році).

Які успіхи промисловості?

Підприємства вугільної промисловості завершили 2017 рік зі збитками в 3,1 млрд грн. Підприємства хімічної галузі скоротили збиток на 60% – до 1,3 млрд грн в 2017 році в порівнянні з 3,2 млрд грн в 2016 році.

Погіршився фінрезультат підприємств машинобудівної галузі, прибуток яких скоротився майже на 86% – з 5 млрд грн в 2016 році до майже 0,7 млрд грн в 2017-му.

Харчова промисловість та сільське господарство закінчили 2017 рік зі збитками на рівні 1,2 млрд грн, що вдвічі більше показника 2016 року.

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Суспільство

Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Опубліковано

На 26 квітня, у 38-му річницю Чорнобильської катастрофи, Національний банк України представив пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”. Ця монета є четвертою у серії, яка присвячена відродженню дикої природи в Чорнобильському заповіднику.

Про це повідомили на офіційній сторінці Нацбанку України в фейсбуці.

Про памʼятну монету

На зворотному боці монети зображено чорну лелеку на фоні природного пейзажу, зверху якої розташовано пташенят у гнізді. На передньому боці у центрі виділяється символічне колесо життя, що символізує відродження природи, обведене листям міжнародного знаку “Радіаційна загроза”.

фото: НБУ

Читати також: У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Навколо нього розташовані тварини, які розмножуються в зоні відчуження на 30 кілометрів від Чорнобильської АЕС: чорна лелека, кінь Пржевальського, рись, зубр, лось та бурий ведмідь.

Номінал пам’ятної монети становить 5 гривень. Вона виготовлена з нейзильберу. Тираж складає 40 тисяч екземплярів.

Придбати монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний” можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ

Також ми повідомляли, що в Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників.

Фото: НБУ

Читати далі

Суспільство

У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Опубліковано

Пригодницька комедія української режисерки Ольги Ряшиної — “Я, Побєда і Берлін” розпочинає кінотеатральний прокат в Польщі.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: постер фільму

Про фільм

За сюжетом фільму, звичайний хлопець, музикант-початківець Кузьма, за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій “Побєді”.

Там він хоче обміняти у відомого колекціонера цю раритетну автівку на омріяний шестисотий “Мерседес”. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопцям з гурту – обов’язково встигнути на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло – усе пішло шкереберть. Це історія про становлення музиканта, пошуки себе, дружбу та шлях до мрії, сповнений карколомними пригодами.

Читати також: В Києві відновили купол Будинку вчителя

Особливою родзинкою картини є культова музика Скрябіна – улюблені всіма 16 пісень Кузьми переспівали спеціально для фільму найвідоміші українські виконавці. Релізи деяких треків відбулися на музичних майданчиках раніше, прем’єру інших заплановано найближчим часом. Згодом усі композиції планують об’єднати й випустити в складі спеціального музичного альбому.

З розкладом можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що “Миколайчук Open” оголосив національний короткометражний конкурс: у програмі 27 фільмів.

Також ми повідомляли, що “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською.

Фото: скрін з фільму

Читати далі

Суспільство

В Києві відновили купол Будинку вчителя

Опубліковано

Вже зараз процес відновлення купола історичного Будинку вчителя, символу незалежності України, знаходиться на завершальній стадії.

Про це повідомив директор музею Олег Стешук pragmatika-медіа.

Читати також: Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Історія споруди

У жовтні 2022 року будівля, яка несе велике значення для історії незалежності України, постраждала від ракетного обстрілу. В січні 2024 року розпочалася реставрація завдяки фінансовій підтримці Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та Посольства США в Києві.

Реставрація

“Ми провели низку консультацій із потенційним підрядником, з експертами, з Департаментом освіти і науки КМДА, який відповідає за цю пам’ятку, щодо того, які, власне, заходи потрібні і як було б краще їх вжити. Вся конструкція купола залишилась аутентичною, по суті, саме такою, якою була спроєктована Павлом Альошиним”, – відзначає Олег Стешук.

Як повідомляє Стешук, кожен з елементів скління – унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.

Нагадаємо, що МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність.

Фото: Юрій Ферендович

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: