Суспільство
За підтримки Мінцифри запустили застосунок «Повітряна тривога»
Компанія Ajax Systems за ініціативи ІТ-компанії stfalcon.com та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України випустила застосунок «Повітряна тривога».
Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри.
Застосунок розроблено в екстрених умовах протягом одного дня, тому досі можуть виникати незначні проблеми. Команда розробників працює над покращенням його роботи.
«Повітряна тривога» — один із інструментів, важливо враховувати додаткові зовнішні попередження.
Застосунок вже доступний у Google Play Market тут та AppStore тут.
Основна функція — інформування про початок і закінчення тривоги в області, яку користувач сам вибрав у застосунку. «Повітряна тривога» не потребує реєстрації, не збирає персональні дані користувачів або дані про геолокацію. Застосунок надсилає максимально гучні критичні сповіщення про повітряну, хімічну, техногенну або інші види тривог системи цивільної оборони, навіть у беззвучному або сплячому режимі смартфона. Сповіщення в застосунку дублюють вуличні сирени в містах. Це єдиний застосунок, що підтримує критичні сповіщення серед аналогічних.
Читайте також: «Треба робити, а не триндіти». Засновник Veterano Леонід Остальцев – про старт із $50, цінності бізнесу та готовність давати відсіч окупантам
У віддалених, нових районах міст, невеликих містах і селах не всюди чути сирени чи інші інформувальні заходи. Тому необхідно мати альтернативний надійний інструмент зі сповіщеннями для контролю ситуації. Інформацію про тривоги застосунок отримує з перших вуст — від обласних адміністрацій України. Це дає можливість людям максимально швидко відреагувати на небезпеку.
Щоб отримувати сповіщення:
- Встановіть застосунок через Google Play Market або AppStore.
- Надайте йому дозвіл надсилати сповіщення та важливі попередження.
- Виберіть область, у межах якої хочете отримувати сповіщення.
- Відстежуйте початок та кінець повітряних тривог.
Вже доступні області в застосунку:
Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Київська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька.
Нагадаємо, волонтери створили додаток, що повідомляє про повітряну загрозу.
Як ми повідомляли раніше, McDonald’s та KFC передають їжу для військових, які захищають Україну.
Фото: thedigital.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі