Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

За місяць роботи у застосунку «Армія+» подали 4000 рапортів — інфографіка

Опубліковано

200 тисяч військових успішно пройшли авторизацію у застосунку «Армія+» з моменту запуску, а за місяць роботи у війську через застосунок користувачі подали 4000 рапортів.

Про це інформує пресслужба Міноборони.

За інформацією Міноборони, щодня в «Армія+» реєструється в середньому до 10 тис. захисників і захисниць. Крім того, обробляється дві тисячі запитів на оновлення даних від військовослужбовців, у яких виникли труднощі з авторизацією.

Інфографіка: Міноборони

Наразі  функції «Армія+» доступні для військовослужбовців Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту України. Згодом застосунок буде масштабований на всі Сили оборони.

Читайте також: Які функції матиме новий додаток для військових Армія +

«Місяць тому я разом із сотнями гостей, зокрема із інших країн, вперше із захопленням побачила, як двоє військовослужбовців за дві хвилини створили та погодили перший в історії України електронний рапорт. Сьогодні вже двісті тисяч військових можуть використовувати можливості Армія+. Далі — більше. Оновлення та новий функціонал із врахуванням відгуків та коментарів від військовослужбовців. Армія+ стає інструментом змін у війську, щоб далі ці зміни зокрема болюче відчув на собі ворог», — зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

«Армія+» дозволяє військовослужбовцям генерувати унікальний номер військовослужбовця під назвою Армія ID, створювати, подавати і погоджувати  електронні рапорти та проходити опитування.

Інфографіка: Міноборони

Нагадаємо, 8 серпня в Україні запрацював електронний застосунок «Армія+».

Фото: «Армія+»

Коментарі

Технології

Українські виробники дронів вперше візьмуть участь у міжнародних тендерах Коаліції дронів

Опубліковано

Українські компанії-виробники безпілотних технологій отримали унікальну можливість взяти участь у тендерах, організованих Коаліцією дронів у рамках Контактної групи з питань оборони України, відомої як формат «Рамштайн».

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.

Деталі тендеру

Тендер передбачає два ключові напрями: виробництво вдосконалених FPV-дронів та дронів-перехоплювачів. Цей крок відкриває двері для українських виробників, дозволяючи їм не лише впроваджувати власні технології, але й отримувати підтримку міжнародної спільноти. Це важливий момент для розвитку української індустрії дронів в умовах війни.

Читати також: Українські дрони вразили склад ракет у Тверській області рф

Як подати заявку

Для участі у тендері, українські компанії мають пройти реєстрацію на сайті Міністерства оборони Великої Британії. Пропозиції щодо FPV-дронів приймаються до 14 жовтня 2024 року, а заявки на дрони-перехоплювачі – до 11 листопада 2024 року.

Відбір переможців

Після закінчення прийому заявок, члени Коаліції дронів розглянуть усі пропозиції та оберуть найкращі. Переможці отримають змогу реалізувати свої проєкти на міжнародному рівні, що сприятиме підвищенню обороноздатності України та розвитку вітчизняного виробництва безпілотних технологій.

Коаліція дронів

Коаліція дронів була створена у лютому 2024 року під час 19-ї зустрічі у форматі «Рамштайн». Ініціатива запропонована Латвією та координується разом з Великою Британією.

До складу Коаліції входять 16 країн-партнерів, які вже постачають Україні дрони. На акумульовані кошти в розмірі 50 мільйонів євро планується закупівля ще 20−30 тисяч дронів.

Нагадаємо, що Львівські студенти створили мобільний санітарний комплекс для військових.

Фото: Міноборони.

Коментарі

Читати далі

Технології

Через «Дію» вже одружилося 219 пар: скільки заявок всього

Опубліковано

Через додаток «Дія» вже офіційно одружилося 219 пар, а 2800 пар подали заявку на реєстрацію шлюбу в онлайн-режимі.

Про це під час ефіру телемарафону «Єдині новини» повідомив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, передає «Укрінформ».

«В «Дії» вже одружилося 219 пар, 2800 пар подали заявку на одруження онлайн», – зазначив Федоров.

Читати також: У застосунку «Київ Цифровий» запустили Мапу ментальної турботи

За його словами, документ про шлюб автоматично надходить у застосунок, а в разі необхідності, фізичний примірник можна отримати поштою.

Ця послуга дозволяє значно спростити процес одруження, заощаджуючи час та мінімізуючи бюрократичні процедури для громадян України.

Нагадаємо, як українці укладають шлюби онлайн у «Дії».

Фото: ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Технології

У Львові та Покровську створили AR-проєкт про життя козаків: як скористатися

Опубліковано

У рамках проєкту «Відкрита платформа для пізнання, спілкування, роздумів на бульварі Козацької Слави» було створено унікальний AR-фільтр із козаком.

Про це повідомляє студія Skeiron.

Фото: Skeiron

Цей фільтр дозволяє зробити селфі з віртуальним козаком або послухати його розповідь про Запорозьку Січ, Паланки, зимівники та їхній вплив на формування української ментальності.

Як скористатися AR-фільтром?

Для того, щоб активувати AR-фільтр, достатньо відкрити посилання на телефоні, обрати тему, яка вас цікавить, та вибрати платформу, на якій бажаєте запустити фільтр.

Читати також: В Україні запускають безкоштовну програму з Microsoft про штучний інтелект: як взяти участь

Мета проєкту та його важливість

Проєкт має на меті сприяти самоідентифікації, популяризувати історію України та поглиблювати усвідомлення деколонізаційних процесів. Він реалізується львівською студією Skeiron у співпраці з представниками культурної сфери міста Покровськ Донецької області.

«Попри близькість до лінії фронту, Покровськ активно працює над збереженням і популяризацією своєї історії, знаходячи в ній ресурси для стійкості», — зазначили представники студії Skeiron.

Нагадаємо, що українець створив застосунок для вивчення івриту: як скористатися.

Фото: Skeiron.

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...