Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Які функції матиме новий додаток для військових “Армія +”

Опубліковано

Застосунок “Армія+” включатиме військовий квиток та електронні звіти, щоб зменшити паперовий документообіг та забезпечити зручний зворотний зв’язок. Повний запуск заплановано на початок липня.

Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко у ефірі телемарафону.

Що відомо про застосунок

Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко розповіла про новий застосунок для військовослужбовців “Армія+”, який планується повністю запустити на початку липня. Він включатиме дві головні функції: військове ID та електронні рапорти.

Черногоренко пояснила, що військове ID у “Армія+” буде фактично посвідченням військовослужбовця, а електронні рапорти допоможуть зменшити паперове навантаження. Більшість дій військовослужбовців пов’язана з написанням рапортів, і Міністерство оборони прагне зробити цей процес цифровим та зручним.

Читати також: Запустили тестування онлайн-кабінету перевізника: які послуги будуть доступними

Військовослужбовці зможуть обирати готовий шаблон рапорту в додатку, підписувати його за допомогою цифрового підпису, надсилати командиру та отримувати затвердження або відмову з поясненням причин. Це створить культуру зворотного зв’язку та моральну відповідальність командирів за прийняття рішень.

Завдяки електронним рапортам Міноборони зможе вирішувати багато питань, з якими стикаються військовослужбовці, забезпечуючи зручний функціонал у застосунку. Черногоренко зазначила, що повний запуск “Армія+” заплановано на початок липня.

Також ми повідомляли, що Мінцифри відкриває літню школу для студентів, щоб створити ШІ-рішення для боротьби з фейками.

Нагадаємо, що в Укрзалізниці розповіли, як готуються до міжнародних перевезень влітку.

Фото: Армія+

Технології

Лебіга встановив рекорд українськомовних трансляцій на Twitch

Опубліковано

Український стример Михайло Лебіга під час своєї безперервної трансляції на Twitch встановив рекорд серед українськомовних користувачів за кількістю годин перегляду. Він це зробив на онлайн-маратоні, коли одночасно скидав вагу та збирав донати на військо.

Про це повідомила українська аналітична платформа Streams Charts.

Що відомо про рекорд

Лебіга запустив трансляцію 3 березня, і вона тривала понад 147 годин. До 9 березня Михайло зумів схуднути на 7,2 кілограма та зібрати понад 10,5 мільйонів гривень на FPV-дрони для військових.

Загалом стрим зібрав понад 2,3 мільйона годин перегляду. За цей час жоден користувач Twitch у світі не зміг перевершити цей результат.

Фото: Streams Charts

Читайте також: Вокалістка гурту Within Temptation закликала донатити українським фондам (ВІДЕО)

На трансляції Михайло не тільки займався спортом, але й спілкувався з глядачами, грав у комп’ютерні ігри, приймав гостей та спав. За час стриму до блогера завітали Ігор Лаченков, Анна Трінчер, Євген Янович, Валентин Міхієнко та інші відомі люди.

Під час онлайн-маратону Лебіга згенерував понад 70% від загальної кількості годин перегляду всіх українськомовних трансляцій.

Довідка про Streams Charts

Streams Charts — це українська аналітична платформа, яка надає детальну інформацію про глобальний стримінговий ринок. Сервіс аналізує дані для каналів, окремих стримів, категорій та творців контенту. Платформу запустили у 2019 році. Відтоді вона щохвилини оновлює дані для понад 40 мільйонів каналів на Twitch, YouTube, Kick, NimoTV, Trovo тощо.

Нагадаємо, що Лебіга здобув перемогу у двох номінаціях першої премії для українськомовних стримерів Stream Awards 2024.

Фото обкладинки: скриншот зі стриму Лебіги

Читати далі

Технології

У «Дію» додали цифрові документи про дозвіл на зброю

Опубліковано

У «Дію» 10 березня 2025 року додали можливість отримання цифрового документа про дозвіл на зброю. Наразі він працюватиме у форматі бета-тестування.

Про це повідомили в «Дії».

Що додали після оновлення

Власники зброї, яку внесли в Єдиний реєстр зброї, можуть отримати дозвільні документи в «Дії» та за необхідності згенерувати витяг. Також розробники додали нагадування власникам зброї, коли дозвіл добігатиме кінця.

Для отримання документа в застосунку необхідно:

  • оновити «Дію» до останньої версії;
  • прогортати до кінця наявних документів та натиснути на «Додати документ»;
  • далі варто клікнути на «Дозвіл на зброю».

Читайте також: Воюємо власною зброєю: які перспективи в оборонки України? Знаємо після «Арсеналу талантів»

Аби згенерувати витяг, варто натиснути на три крапки на дозволі на зброю або в розділі «Сервіси» перейти на вкладку «Довідки та витяги». Українці також зможуть продовжувати дію документа онлайн через сайт Міністерства внутрішніх справ.

Сервіс реалізує Міністерство цифрової трансформації у співпраці з МВС, ДП «ІНФОТЕХ» та Національної поліції України.

Нагадаємо, що українські БпЛА, відправлені на морських дронах, знищили ЗРК в тилу ворога (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Unsplash

Читати далі

Технології

Мережа «Сільпо» випустила власну мобільну гру для дітей Сhroma Legends

Опубліковано

Мережа супермаркетів «Сільпо» та компанія Loyalty Games розробили мобільну гру для дітей із різними світами та турнірами серед гравців.

Про це повідомили в «Сільпо».

Сюжет Loyalty Games

Сюжет гри побудували на легенді про Магічну Призму — джерела чистої енергії світла. Її сила створила унікальні виміри. Натомість пітьма злякалася цього світла та розбила Призму. Уламки стали фарбами — основою для сили, технологій та бойових мистецтв у таких світах:

  • у Хроматеку роботи використовують фарби, аби живити власні механізми;
  • у Таємничих Землях Єдиноборств бійці опановують магію кольорів, щоб вдосконалювати свої навички; 
  • у Фаунасферії бунтарі перетворюють фарби на живі графіті;
  • у Хроміумі вчені досліджують силу фарб та відкривають нові технології.

«Loyalty Games розробили першу в світі програму лояльності для ритейлу, яка базується на змагальній механіці у багатокористувацькій мобільній грі. Ми впевнені, що поєднавши наш досвід у геймінгу та кіберспорті, а також досвід “Сільпо” у реалізації унікальних промо для своїх гостей, ми зможемо здивувати українців черговим топовим продуктом, створеним в Україні!» — розповів Co-CEO та Co-Founder компанії Loyalty Games Олександр Кохановський.

Читайте також: Monobank запустив проєкт «Таємні бокси» з їжею із закладів, яку не встигли з’їсти

Турніри у грі

Кожні два тижні у грі відбуватиметься новий тематичний поєдинок з нагородами та призами від «Сільпо». Гравці мають виконувати завдання та отримувати бали, а проходити місії можна як одному, так і в команді.

Колекційні картки. Фото: «Сільпо»

У застосунку «Сільпо» додали функції для взаємодії з грою. У ньому можна виконувати завдання та отримувати скіни й подарунки. Також бонуси програми лояльності можна обмінювати на ігрову валюту — кристали.

«Chroma Legends — це більше, ніж гра. Вона поєднує розваги для дітей із щоденними покупками батьків і відкриває нові можливості для взаємодії. Ми віримо, що вона не лише принесе задоволення, а й допоможе дітям розвивати командний дух, спілкуватися та об’єднуватися заради спільної мети», — зазначила директорка з маркетингу мережі «Сільпо» Катерина Огуряєва.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили «Сільпо» у стилі японського виду мистецтва (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Сhroma Legends

Читати далі

Шопочитати

Культура22 години тому

Народні співи біля моря. Ці жінки відроджують українські традиції в Одесі

Стереотип про те, що всі в Одесі мають певну «культурну автономність» спростовують одеситки з гурту...

Економіка і бізнес5 днів тому

З чоловічого піджака в жіночий: як українка зробила бізнес на переробці старих речей

Поки міжнародні фешн-ритейлери щороку нарощують виробництво, вони дають нове життя одягу українських брендів. Жінки з...

Суспільство6 днів тому

Вибрали не здаватися: ветеран, що втратив обидві руки, разом з дружиною відкрив заклад у Львові

«Не знаю, яким дивом він вижив», — говорить дружина ветерана Анна Петченко. Сергій пройшов тяжкі...

Суспільство2 тижні тому

Іскра Сари: американка під час війни переїхала в Україну, аби допомагати дітям

Коли ця дівчина говорить про Україну та свою роботу, її очі горять. У неї немає...