Економіка і бізнес
За допомогою blockchain в Україні продали майна на 7 млрд гривень
За три роки функціонування Системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ), в основі якої лежить технологія blockchain, провели понад 47 тисяч аукціонів та виручили близько 7,2 мільярда гривень.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.
Зазначається, що реалізація майна через систему blockchain дозволила збільшити ціну продажу лоту у середньому на 12%.
Що продавали?
Найбільші надходження система отримала від продажу об’єктів нерухомості — понад 5,5 мільярдів гривень за 6,8 тисячі аукціонів. Найбільша кількість аукціонів була з приводу продажу транспортних засобів — 12,47 тисячі, за які СЕТАМ отримав понад 1 мільярд гривень.
“Великий успіх у продажах — це результат співпраці з нашими партнерами: ДВС, банками, АРМА та Держгеокадастром. Ми вдячні їм усім за плідну роботу. Разом будемо йти уперед, до нових рекордів”, — зазначив директор СЕТАМ Віктор Вишньов.
Читайте також: Як електронні торги за землю полегшать роботу фермерам
Вартість найдорожчого лоту, проданого через СЕТАМ, склала 195 мільйонів гривень.
Що варто знати про СЕТАМ?
Держпідприємство СЕТАМ Міністерства юстиції України (OpenMarket) – це засіб реалізації майна через мережу Інтернет. У листопаді 2018 року OpenMarket спільно з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, розпочали співпрацю з реалізації арештованого майна.
Аукціон також вийшов на ринок землі. До продажу на спеціальному майданчику land.setam.net.ua у вересні 2018 року були запропоновані права оренди на ділянки. Середній стартовий розмір річної орендної плати по першим виставленим ділянкам становив 8,3% від їх нормативної грошової оцінки.
Торгівля арештованим майном відбувається у формі аукціону. Учасники обирають певний лот і торгуються за нього. На сайті СЕТАМу лоти погруповані за рубриками: “Нерухомість”, “Транспорт”, “Електроніка”, “Мода/стиль”, “Будівництво і обладнання”, “Товари для дому”, “Канцелярські товари” та “Інше”.
На сайті продаються різноманітні речі: від сім карток та степлерів до нерухомого майна.
Що таке Blockchain?
Спосіб зберігання даних або цифровий реєстр будь-яких операцій, упорядкованих у блоки за ланцюговим принципом, отримав назву Blockchain (англійською “block” — блок, “chain” — ланцюг).
Поняття “блокчейн” упроваджене у 2008 році, а рік по тому ним же реалізована відповідна технологія в рамках цифрової валюти — біткоіна. Це стало першим успішним практичним вирішенням давньої інформаційної проблеми: як забезпечити довіру між сторонами до отриманої інформації без залучення зовнішніх гарантів — банків, посередників тощо. Це спосіб для окремої групи людей самостійно керувати своєрідною віртуальною “книгою обліку”, і будувати відносини на взаємній довірі (приміром, відкритої інформації про стан рахунку), а не довіряти управління своїми грошима іншим
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі