Суспільство
З Мукачева можна дістатися поїздом до Праги
Дістатися з Мукачева в Прагу можна з пересадкою в Кошице, пише ЦТС.
“У Чехії з’явилася можливість раннього бронювання квитків сполученням Прага-Мукачево-Прага онлайн”, – ідеться в повідомленні.
Окремо наголошується, що у пасажирів поїзда Мукачево-Кошице залишається запас часу після прибуття поїзда і можна спокійно здійснити пересадку в напрямку Праги.
Читайте також: З Чехії до України планують запустити поїзд
Скільки коштуватимуть квитки?
Ціна квитків стартує від 27 євро (800 крон) в сторону Мукачево, не рахуючи раннього бронювання, адже для придбання квитка його треба замовити в розділі попереднього замовлення, що обійдеться в 132 крони додатково.
Квиток в зворотному напрямку буде коштувати трохи більше – 1684 крони.
Можна здійснити пересадку й до інших міст
Крім цього, зручна пересадка організована і для тих пасажирів поїзда Мукачево-Кошице, які планують поїздку до Хорватії (Загреб). Правда, пасажирам доведеться зробити дві пересадки – одну в Кошице, а другу – Оломоуці.
Квиток з Мукачева в Загреб або Спліт можна також придбати онлайн. Також в зворотному напрямку можна буде придбати квиток із Загреба в Мукачево.
Читайте також: З Мукачева до словацького Кошице запускають поїзд: який маршрут і ціна
Як повідомлялося раніше, поїзд Мукачево-Кошице відправився у перший рейс 10 червня.
Суспільство
Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт, який впроваджує сертифікацію фахівців у сфері психічного здоров’я.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
Психологи отримуватимуть сертифікати у Національній комісії, а психотерапевти — через саморегулівні організації з міжнародним визнанням.
«Це гарантія, що кожен українець, звертаючись по допомогу, отримає консультацію від справжнього професіонала, а фахівці зможуть підтвердити свій статус офіційно», — зазначають у МОЗ.
Читати також: На Черкащині відкрили нове реабілітаційне відділення (ФОТО)
Деталі законопроєкту
Закон також дає визначення основних понять сфери, зокрема «психічне здоров’я», «послуга у сфері психічного здоров’я» та «надавач послуг у сфері психічного здоров’я». Це спростить юридичне регулювання і зробить систему прозорішою.
Ще один важливий пункт — роботодавців зобов’яжуть створювати програми психосоціальної підтримки для працівників. Ідея враховує міжнародний досвід та рекомендації всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Зараз законопроєкт чекає на підпис президента, щоб набути чинності.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: Freepik.
Суспільство
У столиці з 16 січня почнуть прибирати покинуті автомобілі, які постраждали через влучання російських ракет та дронів.
Про це повідомив очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
За словами начальника адміністрації, багато із цих автівок створюють проблеми для міста, зокрема звужують проїзд для рятувальної техніки та псують вигляд вулиць і дворів.
«На найближчому засіданні Ради оборони спільно з відповідними службами напрацюємо ефективний механізм, який дозволить оперативно прибирати пошкоджені авто в майбутньому»‚ — написав Ткаченко.
Читайте також: У київському парку встановили перший будинок для комах: для чого він потрібен
Нагадаємо, що в Києві збудували унікальний параметричний міст із криволінійним дизайном (ФОТО).
Фото обкладинки: Unsplash
Суспільство
Будиночок у парку «Перемога» створили працівники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району. Це перший подібний об’єкт на території парку.
Про це повідомили представники підприємства.
Об’єкт встановили для того, аби допомагати комахам в умовах міста. У будиночку вони зможуть зимувати та гніздувати, аби влітку запилювати рослини і вберігати їх від шкідників.
Для захисту від птахів будинок закрили сіткою.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка КП по УЗН Дніпровського району