Суспільство
«З любовʼю – тато», «Нове життя» та «За лаштунками імперії». 10 аудіокниг про українську ідентичність – радять ШоТам і MEGOGO
Скучили за книжками, але бракує часу на читання? ШоТам разом із MEGOGO зібрали 10 аудіокниг про українську ідентичність. Ця добірка створена з любов’ю до української літератури та слухачів. Кожен з авторів у списку шукає свою відповідь на запитання «хто ми» та «про що ми». Діставайте навушники, відкривайте MEGOGO Audio і насолоджуйтеся.
1. «Шлях становлення української ідентичності»
Автори: Ярослав Грицак і Олександр Комаров
Про що книга? Ця книга – розмова простими словами про те, що насправді означає українська ідентичність і як вона сформувалася. Аудіодоріжка розрахована на півтори години, за які ви проходите найважливішими сюжетами нашої модерної історії.
2. «Ми з України. Історії про людей, якими захоплюється світ»
Авторка: Уляна Скицька
Про що книга? Аудіоверсія книги журналістки Уляни Скицької розповідає про видатних українців, яких об’єднують досягнення світового рівня. Серед героїв є як відомі особистості, так і ті, хто стане для слухачів справжнім відкриттям. Ми й не здогадувалися, що мультиплікатором культових діснеївських «Білосніжки», «Дамбо» та «Піноккіо» був українець Володимир Титла. Такі люди надихають, а їхні біографії настільки дивовижні, що хочеться з гордістю вигукнути – НАШІ!
3. «Нове життя»
Авторка: Маргарита Сурженко
Про що книга? Аудіоверсія книги Маргарити Сурженко – спроба зрозуміти тих, хто у 2014-му залишився на окупованих територіях. Головні герої – звичайні люди зі своїми переживаннями та надіями.
Розриваючись між бажанням жити в України та страхом змін, вони не змогли побороти останній, прирікши себе на безробіття, дефіцит та нескінченні агітаційні промови. «Нове життя» вражає реалістичністю, а морально однозначних героїв ви не знайдете.
4. «За лаштунками імперії. Есеї про українсько-російські культурні відносини»
Авторка: Віра Агеєва
Про що книга? «Найпослідовніша російська демократія завжди закінчується на українському питанні», – відзначає лауреатка Шевченківської премії Віра Агеєва. Вона допомагає розібратися, як українські митці чинили спротив імперії, і чому національну пам’ять вдалося зберегти в часи її тотального стирання. «За лаштунками імперії» – внесок у те, щоб назавжди витіснити «толстоєвщину» з нашого культурного простору.
5. «Подолати минуле. Глобальна історія України»
Автор: Ярослав Грицак
Про що книга? 15-річна робота Ярослава Грицака розвінчує міфи, стереотипи та ілюзії про Україну, а ще вписує її у світовий історичний контекст. Це саме та історія, якої багатьом не вистачило в школі чи універі – без сухої констатації дат і подій, а з живим аналізом, що допомагає усвідомити себе частиною нації. Грицак спонукає прийняти минуле України. Книга відкидає роль українця-жертви та пропонує роль творця. Але щоб творити нове майбутнє, треба знати історію.
Читайте також: Топ-15 нових українських подкастів. Про війну, бізнес та новини, від яких не хочеться здохнути
6. «Перемагати українською»
Авторка: Ольга Дубчак
Про що книга? Після 24 лютого ми заговорили українською інакше. Кандидатка філологічних наук та редакторка Ольга Дубчак відразу це відчула. Тому у своїй книзі вона упорядковує нашу мовну ненависть до росіян, пояснює, за якими мовленнєвими особливостями ми розпізнаємо ворога, та доводить, що українці вміють воювати словом.
7. «Антологія української короткої прози»
Автори: команда MEGOGO Audio
Про що книга? Команда MEGOGO Audio зібрала 20 оповідань та повістей від Лесі Українки, Володимира Винниченка, Ольги Кобилянської, Миколи Хвильового та інших видатних письменників.
Упорядницею антології стала журналістка та культурна менеджерка Богдана Неборак. Віталій Ажнов, Марічка Штирбулова, Катерина Петрашова, Олександр Печериця та інші чудові українські голоси озвучили аудіооповідання, щоб ви змогли поринути в інтермеццо з класикою прози.
8. «Кобзар»
Автор: Тарас Шевченко
Про що книга? У школі ми шанували Шевченка, але не до кінця розуміли його творчість. Для багатьох Тарас Григорович був лише суворим таврувальником панів і царів у шапці та кожусі. Але з віком усвідомлюєш – над Шевченковим «Кобзарем» не владний час, бо в ньому пульсує українська ідентичність. Відкрийте будь-яку поезію – написана ніби зараз. Написана про нас. І зі зручною аудіоверсією книги буде більше можливостей це зрозуміти. Почніть слухати – вас не відпустить.
9. «#Маріуполь #Надія»
Авторка: Надія Сухорукова
Авторка аудіокниги, Надія Сухорукова, пережила холод, голод, страх, зруйновані будинки та наближення смерті після початку блокади Маріуполя. Ця аудіокнига – щоденник російської окупації. А ще зізнання в любові – улюбленому місту, яке росіяни перетворили на руїни. І людям, які не віддали надію попри катування страхом.
10. «З любовʼю — тато»
Автор: Валерій Пузік
Про що книга? Він міг показувати сину світ, навчати і просто бути поруч. Натомість пішов захищати свою державу у російсько-українській війні. Та попри виснажливі воєнні будні головний герой не забуває бути батьком. Так виникає ця книжка – розмова із сином, який залишається далеко, але водночас завжди поруч – у самому серці.
Тут немає батальних сцен чи описів боїв. Валерій Пузік намагається продемонструвати, що навіть у час найжорстокіших війн у центрі всього – людина. Він веде читача уламками спогадів, рефлексіями сьогодення і мріями про майбутнє, створюючи власну фронтову реальність.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі