

Економіка і бізнес
З Києва до Канева: швидкісні «Ракети» курсуватимуть Дніпром між облястями
По річці Дніпро між містами незабаром курсуватимуть швидкісні теплоходи «Ракети».
Про це пише канал Дом з посиланням на повідомлення керівниці Державного агентства розвитку туризму України Мар’яни Олеськів.
За її словами, першим планують запустити маршрут «Київ — Канів» із зупинками в інших містах.
Ідея швидкісних маршрутів
Мета таких маршрутів, насамперед — туристична.
«Підсумкова ідея: щоб ці кораблі частіше ходили, і були б такі маршрути, коли люди, припустимо, виходять у Переяславі, у них кілька годин екскурсія музеями, потім їдуть до Канева — там теж екскурсії», — пояснила Олеськів.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
Попередньо шлях на «Ракеті» від Києва до Канева становитиме близько двох годин.
«Це розрахункова швидкість. Але потрібно провести тестування, скільки часу займе конкретно. Бо такі тестування не проводилися кілька років. Водночас, може, десь річка обміліла. Тобто все це потрібно вивчати. Є прогулянкові теплоходи, які сьогодні ходять Києвом. Ось вони Канева будуть діставатися близько 5 годин. А це дуже довго, адже на машині можна доїхати за 3 години», — зазначила очільниця Держагентства.
Коли запустять Ракети?
Нині фахівці вивчають логістику щодо Дніпра.
«Спілкуємося з власниками таких плавзасобів, а також із потенційними інвесторами з країн Західної Європи, щоб такі маршрути Дніпром почали знову ходити», — резюмувала Мар’яна Олеськів.
Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи
Довідка
«Ракета» – серія швидкісних пасажирських річкових суден на підводних крилах, які активно використовувалися в СРСР. В Україні в 1970-х ходило понад 150 «Ракет». Але після 1990-х цей вид транспорту став економічно невигідним. І більшість зі 150 «Ракет» продали за кордон. Частина судів досі ходять в Греції, Таїланді та Канаді.
Станом на 2018 рік в Україні було лише чотири «Ракети», випущені на вітчизняних заводах. Дві з них виготовлені у 2002 році в Феодосії. Ці «Ракети» використовуються на півдні країни, зокрема в Миколаєві.
Нагадаємо, Україна посіла перше місце в рейтингу країн за доступністю автоподорожей.
Як ми повідомляли раніше, неподалік легендарної Бакоти на Хмельниччині з’явився туристично-інформаційний центр.
Головне фото: pravda.com.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay