

Економіка і бізнес
З’явились нові деталі про будівництво північної об’їзної Львова: що відомо
Будівництво північної об’їзної Львова передбачає викуп земельних ділянок за 16 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.
“Для будівництва північної об’їзної Львова необхідно викупити земельні ділянки та 8 будинків у 43 мешканців районів, де пролягатиме об’їзд. Усі власники згодні продати землю та житлові об’єкти, що розташовані на ній. Для викупу передбачили 16 мільйонів гривень”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Відремонтували дорогу до Підгорецького замку на Львівщині (ФОТО)
Де будуватимуть дорогу?
Північну об’їзну побудуть в межах населених пунктів, починаючи з села Бірки через Завадів, Зашків, Гряду і до Малих Підлісок.
Для цього влітку провели перемовини з власниками земельних ділянок цих населених пунктів. Нині є усі згоди та триває експертна оцінку для викупу цих об’єктів.
Читайте також: Як будують об’їзну дорогу Трускавця на Львівщині
Відповідно до постанови Кабміну передбачено 16 мільйонів для процедури викупу.
Будівництво північної об’їзної Львова планують розпочати у 2021 році. Для цього Європейський банк реконструкції та розвитку виділив Уряду 11 мільярдів гривень. Це кредитні кошти, які необхідно повернути до 2035 року.
Якою буде об’їзна?
Нова дорога дозволить значно розвантажити південну об’їзну міста та вуличну мережу. ЇЇ будуватимуть двома пусковими комплексами. Дорога матиме цементно-бетонне покриття, по дві смуги руху у кожному напрямку, шумозахисні екрани у межах населених пунктів, надземні або підземні переходи. Загальна протяжність автошляху – 23 кілометри.
Читайте також: Дорожники показали оновлену магістраль на Запоріжжі (ФОТО)
Станом на сьогоднішній день уклали договір з підрядною організацією ТОВ «Проектдормісттехнологія» на розроблення проектної документації за типовою документацією Європейського банку реконструкції та розвитку. Підрядника, який має будувати дорогу, планують визначити до кінця року.
Фото: poltava.to
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay