Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

З’явилось відео пусків керованих ракет Х-29Т з модернізованого МіГ-29

Опубліковано

З’явилось відео випробувань з бойового застосування керованого ракетного озброєння Х-29Т типу «повітря-поверхня» з модернізованого літака МіГ-29 МУ2.

Про це пише Українській мілітарний портал.

Бойові пуски є наступним етапом льотно-конструкторських випробувань модернізованого літака МіГ-29 МУ2 з комплексом керованого ракетного озброєння.

Читайте також: Причина №14, чому варто підтримати #ШоТам: ми допомагаємо відродити українську спадщину

Випробування розпочалися цього року та проводяться Державним науково-дослідним інститутом випробувань та сертифікації озброєння і військової техніки.

Пуски ракет Х-29Т з борта МіГ-29МУ2 – 28. 05. 2020

Сьогодні, в четвер, 28-го травня, на сайті військового інформаційного інтернет-видання "Український мілітарний портал" (MIL.IN.UA) з'явилась стаття про початок випробувальних пусків керованих авіаційних ракет Х-29Т класу "повітря – поверхня" з телевізійною голівкою самонаведення з борта модернізованого легкого фронтового винищувача МіГ-29МУ2. Прочитати дану статтю Ви можете за цим посиланням – https://mil.in.ua/uk/news/rozpochalys-pusky-h-29t-z-mig-29-mu2 .Дані пуски виконували сьогодні зранку по наземним учбовим цілям на авіаційному полігоні Повурськ в Ковельському районі. Самі пуски відбувались у небі над с. Черськ у Маневицькому районі, яке межує з полігоном і в якому проживає активіст Організації Волинських Авіалюбителів "ОВАЛ✈️" Taras Nazaruk, який і зняв на відео ці унікальні моменти.На даному відео, знятому Тарасом, видно, як пара легких фронтових винищувачів МіГ-29, у якій ведучим є модернізований легкий фронтовий винищувач МіГ-29МУ2, робить два захода на ціль. Під час першого захода ведучий виконує пуск ракети Х-29Т з точки підвіски під лівою консоллю крила, а під час другого захода – з точки підвіски під правою консоллю крила. При цьому ведений літак, який під час першого пуску іде в лівому пелензі від ведучого, а під час другого – в правому пелензі, імовірно є навчально-бойовим винищувачем МіГ-29УБ (двомісна навчально-бойова модифікація, так звана "спарка"), із задньої кабіни якого відеооператор здійснює відеозйомку обох пусків. Отже, маємо надію на те, що по завершенню даних випробувань офіційні військові джерела інформації викладуть у відкритий доступ ефектне відео з даними пусками, зняте в повітрі з кабіни літака. 🙂

Geplaatst door Організація Волинських Авіалюбителів «ОВАЛ»/Луцький Аероклуб «Крила Волині» op Donderdag 28 mei 2020

«Дані пуски виконували сьогодні зранку по наземним учбовим цілям на авіаційному полігоні Повурськ в Ковельському районі. Самі пуски відбувались у небі над с. Черськ у Маневицькому районі, яке межує з полігоном і в якому проживає активіст Організації Волинських Авіалюбителів “ОВАЛ”», — розповідають на сторінці авіалюбителів.

Довідка

Авіаційна ракета Х-29 належить до класу ракет «повітря-земля» малого радіусу дії. Призначена для знищення військової техніки, оборонних споруд (опорні пункти, штаби, контрольно-спостережні пункти, тощо), об’єктів інфраструктури (мости, бетонні злітно-посадкові смуги), а також кораблів та суден водотоннажністю до 10 тисяч тонн.

Розробкою в 1970-х роках займались НВО «Молния» та НВО «Вымпел», прийнята на озброєння радянської армії у 1980-у році.

Залежності від модифікації використовує різні системи самонаведення. У Х-29Л – напівактивна лазерна 24Н1, в Х-29Т – пасивна телевізійна «Тубус-2». Вага бойової частини – 320 кг, дальність застосування – від 2 до 10 км у Х-29Л та від 3 до 12 у Х-29Т.

Читайте також: Морпіхи провели навчання з авіацією на прибережній зоні (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, пілоти Севастопольської бригади провели навчання у складних метеоумовах.

Головне фото: mil.in.ua.

Суспільство

Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Опубліковано

На 26 квітня, у 38-му річницю Чорнобильської катастрофи, Національний банк України представив пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”. Ця монета є четвертою у серії, яка присвячена відродженню дикої природи в Чорнобильському заповіднику.

Про це повідомили на офіційній сторінці Нацбанку України в фейсбуці.

Про памʼятну монету

На зворотному боці монети зображено чорну лелеку на фоні природного пейзажу, зверху якої розташовано пташенят у гнізді. На передньому боці у центрі виділяється символічне колесо життя, що символізує відродження природи, обведене листям міжнародного знаку “Радіаційна загроза”.

фото: НБУ

Читати також: У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Навколо нього розташовані тварини, які розмножуються в зоні відчуження на 30 кілометрів від Чорнобильської АЕС: чорна лелека, кінь Пржевальського, рись, зубр, лось та бурий ведмідь.

Номінал пам’ятної монети становить 5 гривень. Вона виготовлена з нейзильберу. Тираж складає 40 тисяч екземплярів.

Придбати монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний” можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ

Також ми повідомляли, що в Житомирі ботанічний сад перейменували на честь Героїв-десантників.

Фото: НБУ

Читати далі

Суспільство

У Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”

Опубліковано

Пригодницька комедія української режисерки Ольги Ряшиної — “Я, Побєда і Берлін” розпочинає кінотеатральний прокат в Польщі.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: постер фільму

Про фільм

За сюжетом фільму, звичайний хлопець, музикант-початківець Кузьма, за три дні до запланованого концерту вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій “Побєді”.

Там він хоче обміняти у відомого колекціонера цю раритетну автівку на омріяний шестисотий “Мерседес”. Кузьма обіцяє своїй коханій дівчині Барбарі повернутися додому на крутій тачці, а хлопцям з гурту – обов’язково встигнути на виступ. Але вже з перших хвилин подорожі стає зрозуміло – усе пішло шкереберть. Це історія про становлення музиканта, пошуки себе, дружбу та шлях до мрії, сповнений карколомними пригодами.

Читати також: В Києві відновили купол Будинку вчителя

Особливою родзинкою картини є культова музика Скрябіна – улюблені всіма 16 пісень Кузьми переспівали спеціально для фільму найвідоміші українські виконавці. Релізи деяких треків відбулися на музичних майданчиках раніше, прем’єру інших заплановано найближчим часом. Згодом усі композиції планують об’єднати й випустити в складі спеціального музичного альбому.

З розкладом можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, що “Миколайчук Open” оголосив національний короткометражний конкурс: у програмі 27 фільмів.

Також ми повідомляли, що “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською.

Фото: скрін з фільму

Читати далі

Суспільство

В Києві відновили купол Будинку вчителя

Опубліковано

Вже зараз процес відновлення купола історичного Будинку вчителя, символу незалежності України, знаходиться на завершальній стадії.

Про це повідомив директор музею Олег Стешук pragmatika-медіа.

Читати також: Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Історія споруди

У жовтні 2022 року будівля, яка несе велике значення для історії незалежності України, постраждала від ракетного обстрілу. В січні 2024 року розпочалася реставрація завдяки фінансовій підтримці Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та Посольства США в Києві.

Реставрація

“Ми провели низку консультацій із потенційним підрядником, з експертами, з Департаментом освіти і науки КМДА, який відповідає за цю пам’ятку, щодо того, які, власне, заходи потрібні і як було б краще їх вжити. Вся конструкція купола залишилась аутентичною, по суті, саме такою, якою була спроєктована Павлом Альошиним”, – відзначає Олег Стешук.

Як повідомляє Стешук, кожен з елементів скління – унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.

Нагадаємо, що МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність.

Фото: Юрій Ферендович

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: