Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

З економіста в парфумери. Як власник бренду Rhus Midoria заробляє на парфумах

Опубліковано

Першим “запашним” спогадом власника Rhus Midoria був аромат горіху на батьківському подвір’ї. Спогад призабувся, а Заур пішов вчитись на міжнародну економіку. Аби згодом все ж всерйоз повернутись до ароматів – тільки тепер у ролі їх творця. 

Він навмисне не завищує ціни на свої парфуми, хоч ті, що в нього коштують 500 гривень, у мережевих магазинах розходяться за 3 тисячі. Як швидко прийшла окупність та як знайти свій аромат – читайте у нашому інтерв’ю.

 <strong>Заур Фархадов</strong>

Заур Фархадов

власник бренду парфумів Rhus Midoria

За освітою Заур – міжнародний економіст, тримав магазин із продажу автозапчастин. З коштами було все в порядку, але відчував, що займається чимось не своїм. З дитинства мав особливі стосунки із ароматами і врешті-решт вирішив стати парфумером.
Бренд має лінійку із 15 ароматів: 8 жіночих, 2 унісекс та 5 чоловічих. Від свіжих фруктових до теплих ароматів дерева знайдете у цій лінійці. Єдині мотиви, котрі вони поки не збираються використовувати у своїй творчості – східні. 

З економіста в парфумери

Мене дуже чіпляли запахи завжди – не тільки в форматі парфумів, а й природні.

Перший мій спогад пов’язаний із запахом горіха, який зростав у нашому дворі і навколо якого збиралася дітвора. У мене завжди до запахів було особливе ставлення. Думав, що напевно, у всіх так. 

Не відчуваючи задоволення від процесу заробляння грошей, я якось зустрівся з українським виробником парфумів і сприйняв це спершу як підприємницьку ідею

Так я вирішив перекваліфікуватися на парфумера.

Парфумерної справи навчався у Франції

Спочатку я спілкувався в фейсбуці з парфумерами, хотів навіть співпрацювати з одним, але йому було нецікаво. І тому я вирішив вчитися сього самотужки.

Для початку вивчав на форумах, як це відбувається. Потім я подумав, що потрібна порада людини, яка все-таки професійно розбирається у парфумерії.

Так я знайшов мсьє Франсуа з Франції. Спочатку вів з ним довгу переписку і потім полетів до Франції для навчання на практиці. 

Франсуа 53 роки і створення ароматів – це його хобі, крім якого є і основний бізнес. 

У нього я навчався три місяці. Мені навчання багато дало, хоча у нас із Франсуа був невеликий мовний бар’єр. Після завершення навчання я повернувся додому, і став практикуватись у створенні ароматів самостійно. Десь півроку на це пішло. 

Заур Фархадов радить спочатку купити пробники, визначитись із улюбленим запахом – і тільки потім купувати самі парфуми. На фото – чоловічий набір пробників парфумів Rhus Midoria.

Благо, було замовлено предостатньо ефірних масел, ароматизаторів. Паралельно підбирав постачальників ефірних масел. Шукав на форумах списки надійних постачальників.

Якщо замовляти з Європи масла, які, в свою чергу,  привозять туди з Азії та Африки, це ламає всю нашу цінову політику. А мені ж потрібно було вивести продукт для українського споживача. Тому були складнощі з тим, щоб оптимально підібрати постачальників по ефірним оліям – щоб і якісними, і доступними за ціною.

Але врешті у 2018 році ми запустились – і вийшли на окупність за півроку. Зараз продаємо пару тисяч флаконів щомісяця – враховуючи, звісно,і пробники. 

Спочатку пробник, потім флакон

Я винайшов 15 ароматів – 8 жіночих, 2 аромати унісекс і 5 чоловічих. Починав я, зізнаюся чесно, з чоловічих, а саме – з аромату Hepar. З ними мені якось простіше працювати, я їх краще відчуваю.

У мене є пару ароматів жіночих, які скоро зніму з виробництва – не дуже вони мені подобаються. Тільки ось заміну гідну зроблю.

Мінімально в одні духи входить 6 ефірних масел і ароматів, максимально – 18 – в аромат Lucera. Він чимось схожий за запахом з ароматом свіжого виробу зі шкіри. Йде дуже тонкий мікс деревних і квіткових масел, але і використовується по одній-дві краплі кожного, щоб досягти потрібного запаху.

Я передбачив, що одразу визначитись з ароматом нашим клієнтам буде важко, тому створив міні-набори для жінок і чоловіків, щоби коли людина наважилась замовити цілий флакон – це були б ті самі парфуми, на які ви чекали.

Комусь підходять фруктові, комусь квіткові, деяким імпонують деревні запахи. Але більшість людей їх розділяє тільки інтуїтивно. Тому у нас є по пробнику для кожного аромату – щоб не вийшло так, що людина купила цілий флакон, а потім їй не сподобалося.

Один міні-набір з 5 пробників можна зараз купити за ціною 118 гривень.

Ціна парфумів за 15 мл починається від 420 гривень, за 60 мл – від 840 гривень.

Скільки знадобилося для старту

Для мінімального старту на обладнання потрібно близько 2,5 тисяч доларів – так, щоб у себе вдома робити духи за індивідуальним замовленням. Але я вперше купив досить широкий спектр масел – зараз я б узяв набагато менше.

Якщо обійтись без зайвих масел, цілком можна вкластися в 1000 доларів.

Мені з придбаного набору, наприклад, деякі масла взагалі не знадобилися – просто не уявляю, як буду вплітати деякі запахи у картину аромату.

З обладнання на самому початку достатньо набрати штук 100 піпеток для кожного ефірного масла окремо – і використовувати його лиш для цього ефірного масла, щоб не було ніяких залишків аромату. Також потрібно придбати невеликі чаші скляні, де будемо створювати формулу. 

Потрібні ще спеціальні флакони для відстіювання ароматів. Вони дозрівають протягом місяця. Це той момент, коли всі масла рівномірно розчиняються в парфумовану спирті. Якщо формула настоюється в більш теплому кліматі, у неї менший термін придатності. Тому повинен бути витриманий певний температурний режим.

Я для себе у цих цілях придбав невелике приміщення, де завжди холодно і сухо. Довелося поставити ще вентиляцію, щоб підтримувалася правильна вологість.

Чим Rhus Midoria відрізняються від конкурентів

Ми не використовуємо замінників ефірних масел. Можемо використовувати деякі віддушки, але вони теж йдуть на базі натуральних інгредієнтів.

Не дуже поважаю виробників, які навмисно завищують ціну парфумів – просто тому, що можуть. 

Національний виробник повинен бути ближче до своїх споживачів і не пропонувати аромати за ціною найвищих брендових ароматів, де більшу частину ціни становлять витрати на маркетингову кампанію і рекламу.

Ми одні з небагатьох, хто ціну не завищує і тримає її доступною для клієнта. За 500 гривень у нас можна купити флакон духів, які у масових брендів в районі трьох тисяч гривень коштують.

І головна наша відмінність – ми ніколи не кидаємо наших клієнтів сам на сам з проблемами. Буває, що на пошті помилка – розбилося щось або переплутали. Ми завжди повністю за свій рахунок відшкодовуємо незручності.

Краще втратити свій прибуток, але щоб клієнт був задоволений. Нехай споживачеві не сподобаються наші парфуми, але він буде впевнений, що нашому бренду можна довіряти.

Як правильно вибрати парфуми

Як завжди ми вибираємо духи – прийшли в парфумерний магазин і починаємо пробувати один-два-п’ять ароматів протягом 20 хвилин.

Цей підбір неправильний і так робити не можна. Адже ви не відчули розкриття аромату на вашій шкірі, зробили імпульсивну покупку, а потім виявилося, що парфуми вам не підходять. Отже, будуть стояти тепер на полиці без діла. Але якби ви походили з ними день, то змогли б точно сказати, ваш це аромат чи ні.

Для того, щоб визначитися з ароматом – нанесіть його на шкіру і походіть із ним хоча б день.

Коментарі

Економіка

В Україні будують потужний завод з виробництва соєвої олії: деталі проєкту

Опубліковано

ТОВ «НВА «Перлина Поділля» розпочне будівництво заводу з виробництва соєвої олії потужністю 40 тонн на добу.

Про це розповів директор елеватора ТОВ «НВА «Перлина Поділля» Олексій Прокопчук порталу AgroPortal.ua.

Підприємство вже має комбікормовий завод, який постачає 1200 тонн комбікорму на місяць для худоби. Однак зростання поголів’я ВРХ потребує розширення потужностей, тому планується додаткове обладнання для комбікормового виробництва.

Читати також: У Польщі розпочинають виробництво українських безпілотників: деталі

Олексій Прокопчук зазначив, що наразі компанія купує соєвий шрот у інших підприємств, хоча власну сою продає за низькими цінами. Будівництво заводу дозволить не тільки забезпечити себе, але й реалізувати продукцію. Планується, що соєву олію експортуватимуть, залежно від ситуації в Україні. Обладнання для заводу вже виготовляється, і запуск об’єкта очікується до 2025 року.

Нагадаємо, що в Україні відкрили завод із виробництва дронів «Vector».

Фото: «Віктор і К».

Коментарі

Читати далі

Економіка

Українці вже отримали понад 2,9 мільйона гривень Нацкешбеку: коли почнеться нарахування

Опубліковано

Понад 1,2 мільйона українців вже долучилися до програми Нацкешбеку, і близько 638 тисяч із них активували картки в «Дії».

Про це повідомляє Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.

Станом на 16 вересня, для покупок доступні товари від майже 1000 українських виробників. Програма, тестування якої стартувало на початку вересня, дозволяє отримати 10% кешбеку за товари українських виробників, до 3 тисяч гривень щомісяця.

Нарахування за вересневі покупки розпочнуться 20 жовтня.

Читати також: НБУ встановив ліміт 100 тисяч гривень на розрахунки з карток за кордоном: як це працює

Технічно, Нацкешбек є одним із найскладніших сервісів, що об’єднує роботу банків, ритейлів, виробників, податкової та порталу «Дія».

Нагадаємо, що до програми «Національний кешбек» можуть додати придбання книжок.

Фото: fintechinsider.

Коментарі

Читати далі

Економіка

В Україні побудують «сховища» електроенергії: що це означає

Опубліковано

ДТЕК побудує в Україні установки зберігання енергії загальною потужністю 200 МВт, щоб допомогти створити безпечну та «зелену» енергетичну систему. В проєкт інвестують €140 млн, що робить компанію найбільшим інвестором в установки зберігання енергії в Україні.

Про це повідомляє пресслужба ДТЕК.

Як зауважили в ДТЕК, батареї введуть в експлуатацію не пізніше вересня 2025 року та розпочнуть надання допоміжних послуг Укренерго.

Читайте також: Де отримати гроші на генератори й сонячні станції? 5 програм, які допоможуть

«Йдеться про низку об’єктів, географічно розподілених по Україні. 22 серпня ДТЕК разом з іншими гравцями енергетичної галузі переміг в аукціоні Укренерго. Це відкриває можливості для розвитку ринку установок зберігання енергії та будівництва нових балансуючих потужностей», — пояснили в компанії.

Нагадаємо, у лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі