Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
чай чай

Суспільство

З бурштином, тропічними фруктами чи травами: вісім українських виробників чаю

Опубліковано

Прохолодними зимними вечорами ніщо не зігріє краще, ніж чай. Особливо, якщо це не мас-маркет зі штучними ароматизаторами та тривіальними смаками, а натуральний, екологічний напій з органічних інгредієнтів. ШоТам обрали для вас найкращих українських виробників – зі справжнім бурштином або шматочками натуральних ягід, модну матчу або гречаний чай.  

Чай з дорогоцінним камінням від сімейного виробника “Всесвіт”

Всесвіт – це невеличкий сімейний бізнес з виготовлення іван-чаю. Власники, що родом з Рівного, самостійно збирають листя Химеріону (у народні Іван-чай) на схилах Карпат, сушать його та міксують у смаки. 

“Намагаючись відтворити автентичний Іван-чай, ми витратили два роки на експерименти з різним ступенем ферментації та різними видами сушки, внаслідок чого, отримали такий чай, який сміливо можемо пропонувати не лише друзям і рідним, але і всій країні”, – говорять засновники бренду Ірина та Роман Степановичі. 

чай
У бренду Всесвіт чималий виріб смаків іван-чаю. Та особливої уваги заслуговує чай з порошком бурштину. Це унікальний, запатентований продукт, аналогів якого в Україні не існує.

Чай продають у крафтових дерев’яних тубусах ручного виробництва, які, до слова, майструє батько Романа. Серед незвичайних смаків – Поліський Бурштин. У складі цього чаю – справжня бурштинова пудра, а в наборі йде дорогоцінний камінець. Він не тільки для естетики, а й для церемонії чаювання – бурштин кладуть на дно горнятка і заливають гарячим напоєм. Він сприяє зміцненню імунітету та поліпшенню настрою. 

Ціни: від 45 грн за крафт-стаканчик та 150 грн за дерев’яний тубус;

Де купити: Facebook

Японська матча та китайський гречаний чай Yume

Український чай  – це не тільки карпатські трави та ягоди. Yume – бренд, що пропонує українцям познайомитись зі справжнім японським чаєм матча, який вже заполонив Instagram всіх модниць. Звичайно, в Україні його не вирощують, тож Yume працюють з постачальниками з Японії на пряму.

чай
У чашці зеленого матча втричі більше кофеїну, ніж у звичайному чаї. Тому цим напоєм з легкістю можна замінити каву.

Матча – це зелений порошковий чай з насиченим ароматом і ніжним смаком. Він має безліч корисних властивостей – виводить токсини, прискорює метаболізм і допомагає організму спалювати жири приблизно в 3-4 рази швидше, ніж зазвичай, а також пригальмовує процеси старіння. 

В асортименті українського бренду гречаний чай –  напій з молодих зерен татарської гречки та три види матчі – зелена, блакитна та рожева. Є у них і аксесуари, що необхідні для приготування цього напою – капучинатори, бамбукові вінчики, кусеонаші – спеціальна підставка для вінчика та мірна ложка Часаку. 

Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, які продають екогорнятка

Ціни: від 110 грн за 20 грамів;

Де купити: сайт 

Чай добродіїв від “Майстерня мрії”

Чай Майстерні мрії повністю натуральний – у складі лише суміші трав та ягід. В асортименті бренду мікси трав’яних чаїв, моночаї та хаменерій (іван-чай). А ще купивши продукцію майстерні, ви сприяєте добрим справам – половина вартості кожного упакування йде на забезпечення функціонування Центру денного перебування для молоді з ментальною інвалідністю. 

Майстерня мрії – це не тільки натуральний чай з чистої сировини та без штучних додатків, а й
соціальний продукт, бо приносить користь молоді з розумовою інвалідністю.

Майстерня активно підтримує принципи zero-waste. Їх остання колекція чаїв “Хаменерій” упакована в стильну склянку, яка раніше була пляшкою. Власники самостійно ріжуть, шліфують та стерилізують скло. Такі банки хочеться перевикористати, а не викинути після того, як чай закінчиться. А ще виробництво нещодавно запустило програму оборотної тари. Власники пропонують повертати банки та торбинки з-під використаного чаю, за що дарують 20 гривень винагороди. 

Ціни: від 52 грн за 30 грам;

Де купити: Facebook або сайт

Органічний чай зі схилів карпатських гір MOL’FAR

Бренд MOL’FAR пропонує органічний чай, який збирається в екологічно-чистих регіонах Карпат. В основі продукту – ферментований кипрій, він же іван-чай, який вирощують у Закарпатській області. Зібрані і висушені трави технологи бренду міксують за авторськими рецептами. 

Кипрійний чай не містить кофеїну, проте у ньому велика кількість вітамінів та мікроелементів, що приводять організм у тонус і зберігають бадьорість.

В асортименті виробника пакетований чай, листовий або ж подарункові набори, а також широкий вибір смаків – з дикою грушею та яблуком, мелісою, цвітом чебрецю або цвітом липи.  Власники бренду поставили собі амбітну мету – аби туристи замість горілки як сувенір привозили з України чай. 

MOL’FAR дбають про екологію, тож їх крафтові пакування виготовлені з екологічних матеріалів, з мінімальною кількістю фарби, швидко розкладаються та не містять клею, поліетилену чи поліпропілену.

Читайте також: З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок

Назва бренду символічна. Виробники наслідують традицію мольфарства — відверті стосунки з природою заради добра, мінімалізм та відмова від надлишковості заради тривалого збереження довкілля.

Ціни: від 98 грн;

Де купити: сайт

Трохи релаксу з чаєм “Їжак з лісу”

І знову різнотрав’я з Карпатських гір. Понад п’ять років тому власниця Їжака переїхала з великого і галасливого міста до підніжжя Карпат. Тут Катерина спочатку стала негласним постачальником смачних і здорових товарів для друзів та рідних, а потім відкрила свій онлайн-магазин. В ньому можна знайти не тільки ароматний трав’яний чай, а й варення, мед, спеції та сухі гриби. Весь товар створений або зібраний та упакований вручну.  Упакування, до слова, можна обирати – або ж крафтові паперові пакети, або скляні банки. 

Чаї Їжак з лісу – це авторський збір власниці бренду. Вона самостійно тестувала, дегустувала, змінювала, додавала ті чи інші інгредієнти. При заварюванні такого чаю можна розпізнати кожну квіточку або ягідку в своєму горнятку.

Серед цікавинок – заспокійливі чаї. Таких у Їжачка два – “Від нервів” з ромашкою, лавандою, вересом, звіробоєм, цвітом і плодами глоду, а також “Заспокійливий” зі звіробоєм, м’ятою, цвітом глоду, іван-чаєм, хмелем та пустирником. Власники бренду запевняють – ці мікси знімають дратівливість, допомагають впоратися з безсонням та нервовими розладами.

Ціни: від 42 грн за 50 грамів;

Де купити: сайт

Фруктове пюре та трав’яні чаї Мармароc

Мармарос – це молодий сімейний бізнес, якому тільки рік. Та пристрасть до чаю у власників була завжди. Раніше подружжя Кутасевичів заготовляло чай для себе, друзів та рідних, а потім це переросло у власну справу. 

В асортименті шість видів іван-чаю – класичний,  з чебрецем, лавандою, ягодами, жасмином або липою. Всі трави для продукції збираються власноруч в районі Дністровського каньйону та Хмельницького району. 

У складі імбирного чаю Мармарос лише натуральні продукти – імбир, лимон, апельсин, мед та цукор. Такий концентрат можна зберігати у холодильнику до 3-х місяців.

А на етикетках мішечків з чайними сумішами є цікаві казкові історії. “Колись жив собі чарівник Іван-чай, або Кипрей його ще називали. І мав він особливий смак та аромат…”, – у кожного смаку тут своя легенда. 

Окрім того, подружжя виготовляє фруктові пюре. Обліпиха, фейхоа або імбир перетерті з цукром у пропорціях 1:1. Пюре не проходить стадію варки, що дозволяє зберегти всі корисні властивості фруктів. Одна-дві ложечки такого пюре на горнятко окропу і ароматний та вітамінний чай готовий. 

Для тих, хто не знає з чого розпочати знайомство з натуральними чаями, є дегустаційний набір – це шість будь-яких позицій у стильних скляних пробірках. 

Ціни: від 120 грн за 400 грамів пюре, від 80 грн за 50 грамів іван-чаю;

Де купити: Instagram

Здорова альтернатива каві – матча від Vasha Matcha

Vasha Matcha – це магазин двох подруг Каті та Марії. Дівчата захотіли приготувати матчу вдома, але не знайти все необхідне на одному сайті. Довелось замовляти у трьох різних магазинах, переплачувати за доставлення. Тоді і вирішили зробити зручний онлайн-магазин, де можна знайти все для поціновувачів  японського чаю. 

Доставляють зелений чай два рази на тиждень з плантацій Уджі, що у Японії.  Та власниці бренду попереджають – навряд чи вдасться полюбити цей напій з першого разу. “Ми вперше спробували матча в кав’ярні під домом. Горнятко полетіло в смітник. Я не боюсь казати це, адже наша цінність – це щирість. Наступний раз був аж через рік. І лише тоді we have fallen in love”, – розповідають дівчата у своєму Instagram. 

Окрім інших корисних властивостей, матча – це ще й натуральний енергетик, який допомагає переносити фізичні навантаження та відновлюватися після них.

Vasha Matcha не зупинились тільки на чаях і пішли далі – у їхньому асортименті є навіть шоколад з матча, який вони готують самостійно. Все необхідне для церемонії чаювання тут теж можна знайти – від капучинаторів для початківців, до бамбукових вінчиків та ложок для професіоналів. 

Ціни: 450 грн за 50 грамів;

Де купити: Instagram

“Пані обліпиха” – живий чай у вашій чашці

Смакували коли-небудь живий чай? Бренд Пані обліпиха радить спробувати. Живий чай – це ягоди, перетерті з цукром, без термічної обробки та штучних консервантів. 2-3 ложки цього концентрату достатньо для запашного горнятка чаю. Окрім обліпихи можна посмакувати живими малиною, смородиною, брусницею, імбирно-лимоновим міксом, маракуєю, манго та ананасом. 

Рецепт чаю від Пані Обліпихи: 2-3 ч. л. перетертої обліпихи з цукром або медом залити гарячою кип’яченою водою (не окропом), почекати кілька хвилин і все, чудодійний вітамінний напій готовий!

В асортименті цього магазинчику, окрім натуральних ягідних та фруктово-ягідних чаїв, є лимонади, ягоди протерті з цукром та фруктово-ягідна пастила.

Читайте також: Солодощі без шкоди для фігури: топ українських виробників

Пані обліпиха за натуральність. Тому фруктово-ягідна складова виробника – 50%, окрім того, заготовлення не проходять термічну обробку, не містять ароматизаторів та барвників. Таким чином всі вітамінні властивості ягід збережено. Термін придатності такого чаю – два місяці за умови зберігання у холодильнику.  

Ціни: від 6 грн за порцію;

Де купити: сайт

Коментарі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО)

Опубліковано

Гуртожиток відкрили у селі Дорогинка, що знаходиться у Фастівському районі. У ньому житимуть сім родин.

Про це повідомили на сайті Київської обласної військової адміністрації.

Родини житимуть у п’яти двокімнатних помешканнях, одному трикімнатному та одному однокімнатному. Їх обладнали меблями та побутовою технікою. У гуртожитку збудували два санвузли, кухню та зону відпочинку.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: На Київщині побудували міст за сучасними технологіями, який має сонячні панелі (ФОТО)

У нових квартирах житимуть сім’ї з таких областей:

  • Запорізької;
  • Дніпропетровської;
  • Донецької;
  • Сумської;
  • Херсонської.

У КОВА додали, що це житло надали без будь-яких термінів проживання.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

Підтримка ВПО на Київщині

Цей проєкт реалізовували за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та благодійної організації «Благодійний фонд РОКАДА».

Також у Київській області вже реалізували кілька спільних проєктів для розміщення тих, хто покинув свій дім через війну. В Ірпені, Богуславі та Сквирі реконструювали гуртожитки, а в селах Бориспільського, Бучанського та Фастівських районів переобладнали помешкання для проживання родин. На сьогодні створили 500 нових місць для поселення ВПО.

Нагадаємо, що в чотирьох громадах Київщини запрацювали соціальні хаби: що отримають відвідувачі.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі