Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
чай чай

Суспільство

З бурштином, тропічними фруктами чи травами: вісім українських виробників чаю

Опубліковано

Прохолодними зимними вечорами ніщо не зігріє краще, ніж чай. Особливо, якщо це не мас-маркет зі штучними ароматизаторами та тривіальними смаками, а натуральний, екологічний напій з органічних інгредієнтів. ШоТам обрали для вас найкращих українських виробників – зі справжнім бурштином або шматочками натуральних ягід, модну матчу або гречаний чай.  

Чай з дорогоцінним камінням від сімейного виробника “Всесвіт”

Всесвіт – це невеличкий сімейний бізнес з виготовлення іван-чаю. Власники, що родом з Рівного, самостійно збирають листя Химеріону (у народні Іван-чай) на схилах Карпат, сушать його та міксують у смаки. 

“Намагаючись відтворити автентичний Іван-чай, ми витратили два роки на експерименти з різним ступенем ферментації та різними видами сушки, внаслідок чого, отримали такий чай, який сміливо можемо пропонувати не лише друзям і рідним, але і всій країні”, – говорять засновники бренду Ірина та Роман Степановичі. 

чай
У бренду Всесвіт чималий виріб смаків іван-чаю. Та особливої уваги заслуговує чай з порошком бурштину. Це унікальний, запатентований продукт, аналогів якого в Україні не існує.

Чай продають у крафтових дерев’яних тубусах ручного виробництва, які, до слова, майструє батько Романа. Серед незвичайних смаків – Поліський Бурштин. У складі цього чаю – справжня бурштинова пудра, а в наборі йде дорогоцінний камінець. Він не тільки для естетики, а й для церемонії чаювання – бурштин кладуть на дно горнятка і заливають гарячим напоєм. Він сприяє зміцненню імунітету та поліпшенню настрою. 

Ціни: від 45 грн за крафт-стаканчик та 150 грн за дерев’яний тубус;

Де купити: Facebook

Японська матча та китайський гречаний чай Yume

Український чай  – це не тільки карпатські трави та ягоди. Yume – бренд, що пропонує українцям познайомитись зі справжнім японським чаєм матча, який вже заполонив Instagram всіх модниць. Звичайно, в Україні його не вирощують, тож Yume працюють з постачальниками з Японії на пряму.

чай
У чашці зеленого матча втричі більше кофеїну, ніж у звичайному чаї. Тому цим напоєм з легкістю можна замінити каву.

Матча – це зелений порошковий чай з насиченим ароматом і ніжним смаком. Він має безліч корисних властивостей – виводить токсини, прискорює метаболізм і допомагає організму спалювати жири приблизно в 3-4 рази швидше, ніж зазвичай, а також пригальмовує процеси старіння. 

В асортименті українського бренду гречаний чай –  напій з молодих зерен татарської гречки та три види матчі – зелена, блакитна та рожева. Є у них і аксесуари, що необхідні для приготування цього напою – капучинатори, бамбукові вінчики, кусеонаші – спеціальна підставка для вінчика та мірна ложка Часаку. 

Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, які продають екогорнятка

Ціни: від 110 грн за 20 грамів;

Де купити: сайт 

Чай добродіїв від “Майстерня мрії”

Чай Майстерні мрії повністю натуральний – у складі лише суміші трав та ягід. В асортименті бренду мікси трав’яних чаїв, моночаї та хаменерій (іван-чай). А ще купивши продукцію майстерні, ви сприяєте добрим справам – половина вартості кожного упакування йде на забезпечення функціонування Центру денного перебування для молоді з ментальною інвалідністю. 

Майстерня мрії – це не тільки натуральний чай з чистої сировини та без штучних додатків, а й
соціальний продукт, бо приносить користь молоді з розумовою інвалідністю.

Майстерня активно підтримує принципи zero-waste. Їх остання колекція чаїв “Хаменерій” упакована в стильну склянку, яка раніше була пляшкою. Власники самостійно ріжуть, шліфують та стерилізують скло. Такі банки хочеться перевикористати, а не викинути після того, як чай закінчиться. А ще виробництво нещодавно запустило програму оборотної тари. Власники пропонують повертати банки та торбинки з-під використаного чаю, за що дарують 20 гривень винагороди. 

Ціни: від 52 грн за 30 грам;

Де купити: Facebook або сайт

Органічний чай зі схилів карпатських гір MOL’FAR

Бренд MOL’FAR пропонує органічний чай, який збирається в екологічно-чистих регіонах Карпат. В основі продукту – ферментований кипрій, він же іван-чай, який вирощують у Закарпатській області. Зібрані і висушені трави технологи бренду міксують за авторськими рецептами. 

Кипрійний чай не містить кофеїну, проте у ньому велика кількість вітамінів та мікроелементів, що приводять організм у тонус і зберігають бадьорість.

В асортименті виробника пакетований чай, листовий або ж подарункові набори, а також широкий вибір смаків – з дикою грушею та яблуком, мелісою, цвітом чебрецю або цвітом липи.  Власники бренду поставили собі амбітну мету – аби туристи замість горілки як сувенір привозили з України чай. 

MOL’FAR дбають про екологію, тож їх крафтові пакування виготовлені з екологічних матеріалів, з мінімальною кількістю фарби, швидко розкладаються та не містять клею, поліетилену чи поліпропілену.

Читайте також: З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок

Назва бренду символічна. Виробники наслідують традицію мольфарства — відверті стосунки з природою заради добра, мінімалізм та відмова від надлишковості заради тривалого збереження довкілля.

Ціни: від 98 грн;

Де купити: сайт

Трохи релаксу з чаєм “Їжак з лісу”

І знову різнотрав’я з Карпатських гір. Понад п’ять років тому власниця Їжака переїхала з великого і галасливого міста до підніжжя Карпат. Тут Катерина спочатку стала негласним постачальником смачних і здорових товарів для друзів та рідних, а потім відкрила свій онлайн-магазин. В ньому можна знайти не тільки ароматний трав’яний чай, а й варення, мед, спеції та сухі гриби. Весь товар створений або зібраний та упакований вручну.  Упакування, до слова, можна обирати – або ж крафтові паперові пакети, або скляні банки. 

Чаї Їжак з лісу – це авторський збір власниці бренду. Вона самостійно тестувала, дегустувала, змінювала, додавала ті чи інші інгредієнти. При заварюванні такого чаю можна розпізнати кожну квіточку або ягідку в своєму горнятку.

Серед цікавинок – заспокійливі чаї. Таких у Їжачка два – “Від нервів” з ромашкою, лавандою, вересом, звіробоєм, цвітом і плодами глоду, а також “Заспокійливий” зі звіробоєм, м’ятою, цвітом глоду, іван-чаєм, хмелем та пустирником. Власники бренду запевняють – ці мікси знімають дратівливість, допомагають впоратися з безсонням та нервовими розладами.

Ціни: від 42 грн за 50 грамів;

Де купити: сайт

Фруктове пюре та трав’яні чаї Мармароc

Мармарос – це молодий сімейний бізнес, якому тільки рік. Та пристрасть до чаю у власників була завжди. Раніше подружжя Кутасевичів заготовляло чай для себе, друзів та рідних, а потім це переросло у власну справу. 

В асортименті шість видів іван-чаю – класичний,  з чебрецем, лавандою, ягодами, жасмином або липою. Всі трави для продукції збираються власноруч в районі Дністровського каньйону та Хмельницького району. 

У складі імбирного чаю Мармарос лише натуральні продукти – імбир, лимон, апельсин, мед та цукор. Такий концентрат можна зберігати у холодильнику до 3-х місяців.

А на етикетках мішечків з чайними сумішами є цікаві казкові історії. “Колись жив собі чарівник Іван-чай, або Кипрей його ще називали. І мав він особливий смак та аромат…”, – у кожного смаку тут своя легенда. 

Окрім того, подружжя виготовляє фруктові пюре. Обліпиха, фейхоа або імбир перетерті з цукром у пропорціях 1:1. Пюре не проходить стадію варки, що дозволяє зберегти всі корисні властивості фруктів. Одна-дві ложечки такого пюре на горнятко окропу і ароматний та вітамінний чай готовий. 

Для тих, хто не знає з чого розпочати знайомство з натуральними чаями, є дегустаційний набір – це шість будь-яких позицій у стильних скляних пробірках. 

Ціни: від 120 грн за 400 грамів пюре, від 80 грн за 50 грамів іван-чаю;

Де купити: Instagram

Здорова альтернатива каві – матча від Vasha Matcha

Vasha Matcha – це магазин двох подруг Каті та Марії. Дівчата захотіли приготувати матчу вдома, але не знайти все необхідне на одному сайті. Довелось замовляти у трьох різних магазинах, переплачувати за доставлення. Тоді і вирішили зробити зручний онлайн-магазин, де можна знайти все для поціновувачів  японського чаю. 

Доставляють зелений чай два рази на тиждень з плантацій Уджі, що у Японії.  Та власниці бренду попереджають – навряд чи вдасться полюбити цей напій з першого разу. “Ми вперше спробували матча в кав’ярні під домом. Горнятко полетіло в смітник. Я не боюсь казати це, адже наша цінність – це щирість. Наступний раз був аж через рік. І лише тоді we have fallen in love”, – розповідають дівчата у своєму Instagram. 

Окрім інших корисних властивостей, матча – це ще й натуральний енергетик, який допомагає переносити фізичні навантаження та відновлюватися після них.

Vasha Matcha не зупинились тільки на чаях і пішли далі – у їхньому асортименті є навіть шоколад з матча, який вони готують самостійно. Все необхідне для церемонії чаювання тут теж можна знайти – від капучинаторів для початківців, до бамбукових вінчиків та ложок для професіоналів. 

Ціни: 450 грн за 50 грамів;

Де купити: Instagram

“Пані обліпиха” – живий чай у вашій чашці

Смакували коли-небудь живий чай? Бренд Пані обліпиха радить спробувати. Живий чай – це ягоди, перетерті з цукром, без термічної обробки та штучних консервантів. 2-3 ложки цього концентрату достатньо для запашного горнятка чаю. Окрім обліпихи можна посмакувати живими малиною, смородиною, брусницею, імбирно-лимоновим міксом, маракуєю, манго та ананасом. 

Рецепт чаю від Пані Обліпихи: 2-3 ч. л. перетертої обліпихи з цукром або медом залити гарячою кип’яченою водою (не окропом), почекати кілька хвилин і все, чудодійний вітамінний напій готовий!

В асортименті цього магазинчику, окрім натуральних ягідних та фруктово-ягідних чаїв, є лимонади, ягоди протерті з цукром та фруктово-ягідна пастила.

Читайте також: Солодощі без шкоди для фігури: топ українських виробників

Пані обліпиха за натуральність. Тому фруктово-ягідна складова виробника – 50%, окрім того, заготовлення не проходять термічну обробку, не містять ароматизаторів та барвників. Таким чином всі вітамінні властивості ягід збережено. Термін придатності такого чаю – два місяці за умови зберігання у холодильнику.  

Ціни: від 6 грн за порцію;

Де купити: сайт

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі