Суспільство
З бурштином, тропічними фруктами чи травами: вісім українських виробників чаю
Прохолодними зимними вечорами ніщо не зігріє краще, ніж чай. Особливо, якщо це не мас-маркет зі штучними ароматизаторами та тривіальними смаками, а натуральний, екологічний напій з органічних інгредієнтів. ШоТам обрали для вас найкращих українських виробників – зі справжнім бурштином або шматочками натуральних ягід, модну матчу або гречаний чай.
Чай з дорогоцінним камінням від сімейного виробника “Всесвіт”
Всесвіт – це невеличкий сімейний бізнес з виготовлення іван-чаю. Власники, що родом з Рівного, самостійно збирають листя Химеріону (у народні Іван-чай) на схилах Карпат, сушать його та міксують у смаки.
“Намагаючись відтворити автентичний Іван-чай, ми витратили два роки на експерименти з різним ступенем ферментації та різними видами сушки, внаслідок чого, отримали такий чай, який сміливо можемо пропонувати не лише друзям і рідним, але і всій країні”, – говорять засновники бренду Ірина та Роман Степановичі.
Чай продають у крафтових дерев’яних тубусах ручного виробництва, які, до слова, майструє батько Романа. Серед незвичайних смаків – Поліський Бурштин. У складі цього чаю – справжня бурштинова пудра, а в наборі йде дорогоцінний камінець. Він не тільки для естетики, а й для церемонії чаювання – бурштин кладуть на дно горнятка і заливають гарячим напоєм. Він сприяє зміцненню імунітету та поліпшенню настрою.
Ціни: від 45 грн за крафт-стаканчик та 150 грн за дерев’яний тубус;
Де купити: Facebook
Японська матча та китайський гречаний чай Yume
Український чай – це не тільки карпатські трави та ягоди. Yume – бренд, що пропонує українцям познайомитись зі справжнім японським чаєм матча, який вже заполонив Instagram всіх модниць. Звичайно, в Україні його не вирощують, тож Yume працюють з постачальниками з Японії на пряму.
Матча – це зелений порошковий чай з насиченим ароматом і ніжним смаком. Він має безліч корисних властивостей – виводить токсини, прискорює метаболізм і допомагає організму спалювати жири приблизно в 3-4 рази швидше, ніж зазвичай, а також пригальмовує процеси старіння.
В асортименті українського бренду гречаний чай – напій з молодих зерен татарської гречки та три види матчі – зелена, блакитна та рожева. Є у них і аксесуари, що необхідні для приготування цього напою – капучинатори, бамбукові вінчики, кусеонаші – спеціальна підставка для вінчика та мірна ложка Часаку.
Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, які продають екогорнятка
Ціни: від 110 грн за 20 грамів;
Де купити: сайт
Чай добродіїв від “Майстерня мрії”
Чай Майстерні мрії повністю натуральний – у складі лише суміші трав та ягід. В асортименті бренду мікси трав’яних чаїв, моночаї та хаменерій (іван-чай). А ще купивши продукцію майстерні, ви сприяєте добрим справам – половина вартості кожного упакування йде на забезпечення функціонування Центру денного перебування для молоді з ментальною інвалідністю.
Майстерня активно підтримує принципи zero-waste. Їх остання колекція чаїв “Хаменерій” упакована в стильну склянку, яка раніше була пляшкою. Власники самостійно ріжуть, шліфують та стерилізують скло. Такі банки хочеться перевикористати, а не викинути після того, як чай закінчиться. А ще виробництво нещодавно запустило програму оборотної тари. Власники пропонують повертати банки та торбинки з-під використаного чаю, за що дарують 20 гривень винагороди.
Ціни: від 52 грн за 30 грам;
Органічний чай зі схилів карпатських гір MOL’FAR
Бренд MOL’FAR пропонує органічний чай, який збирається в екологічно-чистих регіонах Карпат. В основі продукту – ферментований кипрій, він же іван-чай, який вирощують у Закарпатській області. Зібрані і висушені трави технологи бренду міксують за авторськими рецептами.
В асортименті виробника пакетований чай, листовий або ж подарункові набори, а також широкий вибір смаків – з дикою грушею та яблуком, мелісою, цвітом чебрецю або цвітом липи. Власники бренду поставили собі амбітну мету – аби туристи замість горілки як сувенір привозили з України чай.
MOL’FAR дбають про екологію, тож їх крафтові пакування виготовлені з екологічних матеріалів, з мінімальною кількістю фарби, швидко розкладаються та не містять клею, поліетилену чи поліпропілену.
Читайте також: З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок
Назва бренду символічна. Виробники наслідують традицію мольфарства — відверті стосунки з природою заради добра, мінімалізм та відмова від надлишковості заради тривалого збереження довкілля.
Ціни: від 98 грн;
Де купити: сайт
Трохи релаксу з чаєм “Їжак з лісу”
І знову різнотрав’я з Карпатських гір. Понад п’ять років тому власниця Їжака переїхала з великого і галасливого міста до підніжжя Карпат. Тут Катерина спочатку стала негласним постачальником смачних і здорових товарів для друзів та рідних, а потім відкрила свій онлайн-магазин. В ньому можна знайти не тільки ароматний трав’яний чай, а й варення, мед, спеції та сухі гриби. Весь товар створений або зібраний та упакований вручну. Упакування, до слова, можна обирати – або ж крафтові паперові пакети, або скляні банки.
Серед цікавинок – заспокійливі чаї. Таких у Їжачка два – “Від нервів” з ромашкою, лавандою, вересом, звіробоєм, цвітом і плодами глоду, а також “Заспокійливий” зі звіробоєм, м’ятою, цвітом глоду, іван-чаєм, хмелем та пустирником. Власники бренду запевняють – ці мікси знімають дратівливість, допомагають впоратися з безсонням та нервовими розладами.
Ціни: від 42 грн за 50 грамів;
Де купити: сайт
Фруктове пюре та трав’яні чаї Мармароc
Мармарос – це молодий сімейний бізнес, якому тільки рік. Та пристрасть до чаю у власників була завжди. Раніше подружжя Кутасевичів заготовляло чай для себе, друзів та рідних, а потім це переросло у власну справу.
В асортименті шість видів іван-чаю – класичний, з чебрецем, лавандою, ягодами, жасмином або липою. Всі трави для продукції збираються власноруч в районі Дністровського каньйону та Хмельницького району.
А на етикетках мішечків з чайними сумішами є цікаві казкові історії. “Колись жив собі чарівник Іван-чай, або Кипрей його ще називали. І мав він особливий смак та аромат…”, – у кожного смаку тут своя легенда.
Окрім того, подружжя виготовляє фруктові пюре. Обліпиха, фейхоа або імбир перетерті з цукром у пропорціях 1:1. Пюре не проходить стадію варки, що дозволяє зберегти всі корисні властивості фруктів. Одна-дві ложечки такого пюре на горнятко окропу і ароматний та вітамінний чай готовий.
Для тих, хто не знає з чого розпочати знайомство з натуральними чаями, є дегустаційний набір – це шість будь-яких позицій у стильних скляних пробірках.
Ціни: від 120 грн за 400 грамів пюре, від 80 грн за 50 грамів іван-чаю;
Де купити: Instagram
Здорова альтернатива каві – матча від Vasha Matcha
Vasha Matcha – це магазин двох подруг Каті та Марії. Дівчата захотіли приготувати матчу вдома, але не знайти все необхідне на одному сайті. Довелось замовляти у трьох різних магазинах, переплачувати за доставлення. Тоді і вирішили зробити зручний онлайн-магазин, де можна знайти все для поціновувачів японського чаю.
Доставляють зелений чай два рази на тиждень з плантацій Уджі, що у Японії. Та власниці бренду попереджають – навряд чи вдасться полюбити цей напій з першого разу. “Ми вперше спробували матча в кав’ярні під домом. Горнятко полетіло в смітник. Я не боюсь казати це, адже наша цінність – це щирість. Наступний раз був аж через рік. І лише тоді we have fallen in love”, – розповідають дівчата у своєму Instagram.
Vasha Matcha не зупинились тільки на чаях і пішли далі – у їхньому асортименті є навіть шоколад з матча, який вони готують самостійно. Все необхідне для церемонії чаювання тут теж можна знайти – від капучинаторів для початківців, до бамбукових вінчиків та ложок для професіоналів.
Ціни: 450 грн за 50 грамів;
Де купити: Instagram
“Пані обліпиха” – живий чай у вашій чашці
Смакували коли-небудь живий чай? Бренд Пані обліпиха радить спробувати. Живий чай – це ягоди, перетерті з цукром, без термічної обробки та штучних консервантів. 2-3 ложки цього концентрату достатньо для запашного горнятка чаю. Окрім обліпихи можна посмакувати живими малиною, смородиною, брусницею, імбирно-лимоновим міксом, маракуєю, манго та ананасом.
В асортименті цього магазинчику, окрім натуральних ягідних та фруктово-ягідних чаїв, є лимонади, ягоди протерті з цукром та фруктово-ягідна пастила.
Читайте також: Солодощі без шкоди для фігури: топ українських виробників
Пані обліпиха за натуральність. Тому фруктово-ягідна складова виробника – 50%, окрім того, заготовлення не проходять термічну обробку, не містять ароматизаторів та барвників. Таким чином всі вітамінні властивості ягід збережено. Термін придатності такого чаю – два місяці за умови зберігання у холодильнику.
Ціни: від 6 грн за порцію;
Де купити: сайт
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі