

Суспільство
ЮНІСЕФ та Асоціація IT Ukraine створили першу в світі VR-розробку із протимінної безпеки для дітей
ЮНІСЕФ спільно з Асоціацією IT Ukraine створили першу в світі віртуальну реальність (VR) із протимінної безпеки для дітей на сході України.
Про це повідомили у пресслужбі ЮНІСЕФ.
За інформацією, вже у квітні у зонах з високою небезпекою від вибухових предметів, VR стане компонентом освітніх сесій, які ЮНІСЕФ проводить у школах за підтримки урядів Німеччини та Італії.
Освітні сесії дозволять у розважальному форматі закріпити знання, які дитина отримує під час класичного уроку.
Читайте також: Запустили сайт, де можна допомогти постраждалим від насильства жінкам
Навчання з VR охоплять області, постраждалі від конфлікту, а також Дніпровську, Запорізьку та Харківську, де знаходяться склади боєприпасів та проживають вимушені переселенці.
Особливості розробки
VR побудований як подорож, щоб навчити користувача в розважальному форматі правил безпечної поведінки із вибухонебезпечними предметами.
Розробка створена для трьох цільових аудиторій: учнів молодшої, середньої та старшої школи, а також для батьків та вчителів, та має свої розбіжності, залежно від категорії користувача.
Читайте також: Печиво, яке купують у 30 країнах: як майстриня відроджує традиційну випічку Полтавщини
Наприклад, у версії для молодшої школи присутній гід — вже добре знайомий їм персонаж із «Суперкоманди проти мін» — коміксів, розроблених ЮНІСЕФ в рамках просвітницької програми із протимінної безпеки. Гід виконує роль помічника для школярів, надає підказки та супроводжує героя через всю подорож. На початку та наприкінці VR досвіду користувач проходить спеціальний тест, який дозволяє виміряти інформативність та користь VR-продукту.
Про авторів проєкту
Проєкт був розроблений ЮНІСЕФ та Асоціацією IT Ukraine за участі дитячого та сімейного психолога та технічної експертизи міжнародної організації The HALO Trust, спільно з якою проводяться освітні сесії. Технічними партнерами проєкту стали компанії WeAR Studio та MacPaw. WeAR Studio розробила програму віртуальної реальності, в той час, як компанія MacPaw надала VR-окуляри, за допомогою яких діти мають змогу до неї потрапити.
Читайте також: Шукають авіатехніку на полях та у горах. Як працює Музей загиблих літаків на Львівщині
VR-розробка пройшла тестування, в якому взяли участь 73 респондентів різного віку із Луганської та Донецької областей, та продемонструвала свою ефективність. В тестуванні взяли участь школярі, батьки та вчителі, що проживають в таких населених пунктах: Комишуваха, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Тошківка (Луганська область) та Благодатне, Добропілля, Костянтинівка, Краматорськ, Новогородське, Ольгинка, Слов’янськ (Донецька область).
Нагадаємо, українські школярі отримали набори для попередження поширення COVID-19 від ЮНІСЕФ.
Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині створять перший в Україні центр для дітей, які постраждали від насильства.
Головне фото: unicef.org.
Суспільство

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.
Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».
Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.
«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.
Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)
Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:
«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».
На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.
Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»
Суспільство

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Унікальні дослідження науковців
Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:
- вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
- вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
- вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.
Повернення додому
Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.
«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.






Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.
Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.
Про це повідомили в УЗ.
18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:
- відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
- зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.
Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ