Економіка і бізнес
Їхні “льотні” комбінезони скуповує Європа і Америка. Як бренд Alpha Bravo став прибутковим
Історія бренду одягу Alpha Bravo почалась з хобі, у яке засновниця поринула з головою після вигоряння на роботі. Якості їх комбінезонів позаздрять круті дизайнерські бренди, а в нашивках речей захований стьоб, який зрозуміють лише професійні пілоти.
Непросто втриматись на українському ринку, якщо ти – нішевий бренд, але Alpha Bravo це вдалось. На яких двох китах бізнес точно втримається у тяжкі часи, розповіла власниця бренду Марина Валентюк.
Марина Валентюк
Засновниця бренду Alpha Bravo
Марина Валентюк – екс-керівниця “Ранку з “Інтером” та колишня креативна продюсерка ТРК «Україна». Започаткувала бренд льотних комбінезонів Alpha Bravo після того, як пішла з медійного простору в повітряний.
Як не закритись через рік після відкриття
Не буду брехати, що, мовляв, почали з 500 доларів і завоювали світ. Ні. У мене це точно було близько 5 тисяч доларів. Сюди варто рахувати і закупівлю тканин, і лекала, які теж обійшлися досить дорого. Розробляли їх з професійними ательє -те, на чому не треба економити і те, що з часом окупається.
Читайте також: Український бренд створив плаття із переробленого сміття
Також я спеціально пройшла інтенсив зі стратегічного маркетингу, опрацьовувала бізнес-ідею. Сенс у початковій бізнес-освіті є – тому що ринок нестабільний і непередбачуваний. Якщо вкладатись не в економічну сферу – то, як мінімум, в розуміння того, що таке маркетинг, брендинг, воронка продажів. Тому що якраз це в умовах нестабільного ринку точно працює.
З журналістики – в авіацію
Я понад 10 років пропрацювала на великих телеканалах, зокрема, “Ранок з Інтером” у часи роботи моєї команди був найрейтинговішою програмою.
Під час Майдану вигоріла у цьому марафоні, захотілось піти з медіапростору, кардинально змінити своє життя. Тому на якийсь час мене поглинуло хобі – мала авіація.
Потім з’ясувалось, що за станом здоров’я літати так довго, як би мені хотілось, я не зможу. Прагнула придумати щось, що дозволило б мені залишитися однією ногою в авіації.
Спочатку була ідея робити просто тематичні футболки, які б реалізовувались на авіашоу. Ми з подругами подумали, що було б непогано продавати це в льотних комбінезонах.
Я розробила ескізи комбінезонів на основі льотної британської моди часів Другої світової – завжди захоплювалась історією авіації.
На першому авіашоу у “Чайці” футболок брали небагато, але просто божевільна кількість людей запитувала “Де ви відшили такі комбінезони? Теж такі хочемо!”
У той час я поєднувала запуск бізнесу, захоплення авіацією та консультації для медіа. Комбінезони стали останнім поштовхом для заглиблення у сферу бізнесу.
Whiskey Tango Foxtrot (WTF): поєднати гумор та бренд
Народжувалося усе з фанової ідеї – хотілося робити щось впізнаване для льотної тусовки, з якої залишилось багато друзів.
Alpha Bravo – не унікальна назва. В основі – фонетичний алфавіт НАТО, яким користуються всі, хто знайомий з радіозв’язком. Alpha, Bravo, Charlie – це A, B, C, перші букви фонетичного алфавіту.
Так з’явились патчі Whiskey Tango Foxtrot, які на радіосленгу означають “WTF”.
Останнє, що у нас з’явилося – це комбінезони з рожевими шевронами “для білявок”, як жартують пілоти. На них ми розмістили патчі з цитатами з пісень типу Fly me to the moon Сінатри.
Серед останніх моделей – і комбінезон “Алькатрас” яскравого помаранчевого кольору. Так, посилання на ту саму тюрму для смертників.
Дуже популярний серед чоловіків, відшиваємо цю модель вже другий рік, хоч вона ніби і не входить у ДНК бренду (набір характеристик продукту, які вирізняють його на тлі конкурентів – авт.)
Коли якість стає пасткою
З самого початку ми робити ставку на якість у всьому. Певною мірою це стало пасткою: купуючи натуральні італійські тканини на стоках, ми зіштовхнулись з проблемою. Виявилось, матеріал шалено якісний, але продається в маленьких обсягах. Це невеликий опт, але не ті тканини, з яких можна відшивати якісь масові партії і продавати.
Чесно намагалась шукати якісну бавовну для комбінезонів в Україні – так і не знайшла до сих пір. З нею така річ хитра – перевіряється кількістю прання.
Після тестувань стало зрозуміло: щоб річ носилася довго і була затребувана, потрібно, щоб тканина була дорогою.
З недоліку – у конкурентну перевагу
Коли справа дійшла до збільшення обсягів товару, ми все-одно залишилися відшивати в ательє. Це можна робити дешевше і швидше, але ми робимо дорожче і довше. Тому що тільки ательє, а не цехове виробництво, може забезпечити нам належну якість.
Залишившись на позиціях обмеженої кількості, вирішили – окей, якщо це наш недолік, будемо робити з цього конкурентну перевагу.
Читайте також: Український бренд речей-трансформерів потрапив у список найкращих у світі
Натуральні тканини і дуже якісний пошив – це і є наша конкурентна перевага, два кити нашого бренду.
Як знайшли цільову аудиторію на Хрещатику
Почали брати участь в маркетах “Всі свої”, а коли збільшився обсяг продажів через інтернет. На третій рік зайшли продаватись вже у магазин ВСІ.СВОЇ на Хрещатику.
Спочатку думали: комбінезони – це ж не мастхев у шафі. Хто купить один за 3700 грн? Продумали, що наша основна аудиторія – успішні жінки за 30 років, які самодостатні, люблять активний відпочинок.
Оскільки у нас не найнижча ціна, ми розуміли, що основний наш клієнт – це іноземці. Так і виявилось, купують із задоволенням.
Зовсім не очікували, що нішевий товар в невеликій кількості може добре продаватися. Але коли з’ясувалось, що таки може, стало зрозуміло, що у нас цільова на Хрещатику.
Серед клієнтів – британці та швейцарці
Зараз ми, як і раніше, на позиціях малих тиражів. Проте, продажі зросли і ми вийшли на європейський ринок. Спасибі “Укрпошті”, яка в цьому плані ні разу не підвела. Ну і якщо вже про наболіле, ми дуже довго чекали Paypal.
Що стосується світу, виявилося, що запити приходять з несподіваних для нас місць – Сполучені Штати, Британія. Останнє замовлення ми відправляли до Швейцарії. Спасибі, дійшло все нормально.
Бренд Alpha Bravo оцінили і українці – серед наших клієнток багато байкерок, яхтсменок та мотоциклісток.
Ми ніколи не прагнули стати частиною високої моди, але так вийшло, що потрапили у список брендів, на які Ukrainian Fashion Week радить звернути увагу. А це вже додатковий стимул триматись на високому рівні.
Якщо дизайн не приносить доходу, тоді це вже тільки мистецтво
Треба порахувати не тільки суму, на яку потягне виробництво, а й вартість інтелектуальної частини бренду: брендбук, лукбук, ідея, дослідження ринку, позиціонування.
Готуйтесь засукати рукава і зрозумійте, що в найближчий рік-два ваш бізнес навряд чи буде прибутковим. На третій рік можна подолати цю межу – воно насправді так і є.
Інша справа, що треба на цьому ринку проіснувати цей час. Ми в цьому році критичну межу подолали і вийшли в прибуток.
Моя порада – одразу передбачити бюджет на те, що не спрацює. Бути готовим до того, що ринок легкої промисловості агресивний. Тут з’являється дуже багато однорічних брендів, які запропонують все те ж саме, що й ви – тільки набагато дешевше, жертвуючи прибутком заради конкурентоспроможності. А потім не можуть зрозуміти, чому не змогли розкрутитися.
Читайте також: Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок
Тут потрібна божевільна віра в себе, бажання пробивати стіни лобом, але і частка скепсису щодо всього, що ти робиш. Здається, Alpha Bravo вдається існувати в такому балансі.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі