Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
IMG 0810 IMG 0810

Економіка і бізнес

Їхні “льотні” комбінезони скуповує Європа і Америка. Як бренд Alpha Bravo став прибутковим

Опубліковано

Історія бренду одягу Alpha Bravo почалась з хобі, у яке засновниця поринула з головою після вигоряння на роботі. Якості їх комбінезонів позаздрять круті дизайнерські бренди, а в нашивках речей захований стьоб, який зрозуміють лише професійні пілоти.

Непросто втриматись на українському ринку, якщо ти – нішевий бренд, але Alpha Bravo це вдалось. На яких двох китах бізнес точно втримається у тяжкі часи, розповіла власниця бренду Марина Валентюк.

Марина Валентюк

Марина Валентюк

Засновниця бренду Alpha Bravo

Марина Валентюк – екс-керівниця “Ранку з “Інтером” та колишня креативна продюсерка ТРК «Україна». Започаткувала бренд льотних комбінезонів Alpha Bravo після того, як пішла з медійного простору в повітряний.

Як не закритись через рік після відкриття

Не буду брехати, що, мовляв, почали з 500 доларів і завоювали світ. Ні. У мене це точно було близько 5 тисяч доларів. Сюди варто рахувати і закупівлю тканин, і лекала, які теж обійшлися досить дорого. Розробляли їх з професійними ательє -те, на чому не треба економити і те, що з часом окупається.

Читайте також: Український бренд створив плаття із переробленого сміття

Також я спеціально пройшла інтенсив зі стратегічного маркетингу, опрацьовувала бізнес-ідею. Сенс у початковій бізнес-освіті є – тому що ринок нестабільний і непередбачуваний. Якщо вкладатись не в економічну сферу – то, як мінімум, в розуміння того, що таке маркетинг, брендинг, воронка продажів. Тому що якраз це в умовах нестабільного ринку точно працює.

Льотні комбінезони бренду зроблені з найякісніших італійських тканин, які тільки завозять в Україну

З журналістики – в авіацію

Я понад 10 років пропрацювала на великих телеканалах, зокрема, “Ранок з Інтером” у часи роботи моєї команди був найрейтинговішою програмою.

Під час Майдану вигоріла у цьому марафоні, захотілось піти з медіапростору, кардинально змінити своє життя. Тому на якийсь час мене поглинуло хобі – мала авіація.

Потім з’ясувалось, що за станом здоров’я літати так довго, як би мені хотілось, я не зможу. Прагнула придумати щось, що дозволило б мені залишитися однією ногою в авіації.

Спочатку була ідея робити просто тематичні футболки, які б реалізовувались на авіашоу. Ми з подругами подумали, що було б непогано продавати це в льотних комбінезонах.

Я розробила ескізи комбінезонів на основі льотної британської моди часів Другої світової – завжди захоплювалась історією авіації.

На фото у комбінезоні від Alpha Bravo – пілотеса Надія Брай

На першому авіашоу у “Чайці” футболок брали небагато, але просто божевільна кількість людей запитувала “Де ви відшили такі комбінезони? Теж такі хочемо!”

У той час я поєднувала запуск бізнесу, захоплення авіацією та консультації для медіа. Комбінезони стали останнім поштовхом для заглиблення у сферу бізнесу.  

Whiskey Tango Foxtrot (WTF): поєднати гумор та бренд

Народжувалося усе з фанової ідеї – хотілося робити щось впізнаване для льотної тусовки, з якої залишилось багато друзів.

Alpha Bravo – не унікальна назва. В основі – фонетичний алфавіт НАТО, яким користуються всі, хто знайомий з радіозв’язком. Alpha, Bravo, Charlie – це A, B, C, перші букви фонетичного алфавіту.

Так з’явились патчі Whiskey Tango Foxtrot, які на радіосленгу означають “WTF”.

Це та сама модель “Алькатрас” – відсилка на американську тюрму для особливо небезпечних злочинців

Останнє, що у нас з’явилося – це комбінезони з рожевими шевронами “для білявок”, як жартують пілоти. На них ми розмістили патчі з цитатами з пісень типу Fly me to the moon Сінатри.

Серед останніх моделей – і комбінезон “Алькатрас” яскравого помаранчевого кольору. Так, посилання на ту саму тюрму для смертників.

Дуже популярний серед чоловіків, відшиваємо цю модель вже другий рік, хоч вона ніби і не входить у ДНК бренду (набір характеристик продукту, які вирізняють його на тлі конкурентів – авт.)

Коли якість стає пасткою

З самого початку ми робити ставку на якість у всьому. Певною мірою це стало пасткою: купуючи натуральні італійські тканини на стоках, ми зіштовхнулись з проблемою. Виявилось, матеріал шалено якісний, але продається в маленьких обсягах. Це невеликий опт, але не ті тканини, з яких можна відшивати якісь масові партії і продавати.

Нашивки Whiskey Tango Foxtrot – це на радіосленгу НАТО теж саме, що і WTF

Чесно намагалась шукати якісну бавовну для комбінезонів в Україні  – так і не знайшла до сих пір. З нею така річ хитра – перевіряється кількістю прання.

Після тестувань стало зрозуміло: щоб річ носилася довго і була затребувана, потрібно, щоб тканина була дорогою.

З недоліку – у конкурентну перевагу

Коли справа дійшла до збільшення обсягів товару, ми все-одно залишилися відшивати в ательє. Це можна робити дешевше і швидше, але ми робимо дорожче і довше. Тому що тільки ательє, а не цехове виробництво, може забезпечити нам належну якість.

Залишившись на позиціях обмеженої кількості, вирішили – окей, якщо це наш недолік, будемо робити з цього конкурентну перевагу.

Читайте також: Український бренд речей-трансформерів потрапив у список найкращих у світі

Натуральні тканини і дуже якісний пошив – це і є  наша конкурентна перевага, два кити нашого бренду.

Як знайшли цільову аудиторію на Хрещатику

Почали брати участь в маркетах “Всі свої”, а коли збільшився обсяг продажів через інтернет. На третій рік зайшли продаватись вже у магазин ВСІ.СВОЇ на Хрещатику.

Спочатку думали: комбінезони  – це ж не мастхев у шафі. Хто купить один за 3700 грн? Продумали, що наша основна аудиторія – успішні жінки за 30 років, які самодостатні, люблять активний відпочинок.

Серед клієнток Alpha Bravo багато байкерок, яхтсменок та мотоциклісток.

Оскільки у нас не найнижча ціна, ми розуміли, що основний наш клієнт – це іноземці. Так і виявилось, купують із задоволенням.

Зовсім не очікували, що нішевий товар в невеликій кількості може добре продаватися. Але коли з’ясувалось, що таки може, стало зрозуміло, що у нас цільова на Хрещатику.

Серед клієнтів – британці та швейцарці

Зараз ми, як і раніше, на позиціях малих тиражів. Проте, продажі зросли і ми вийшли на європейський ринок. Спасибі “Укрпошті”, яка в цьому плані ні разу не підвела. Ну і якщо вже про наболіле, ми дуже довго чекали Paypal.

Що стосується світу, виявилося, що запити приходять з несподіваних для нас місць – Сполучені Штати, Британія. Останнє замовлення ми відправляли до Швейцарії. Спасибі, дійшло все нормально.

Бренд Alpha Bravo оцінили і українці – серед наших клієнток багато байкерок, яхтсменок та мотоциклісток.

Ми ніколи не прагнули стати частиною високої моди, але так вийшло, що потрапили у список брендів, на які Ukrainian Fashion Week радить звернути увагу. А це вже додатковий стимул триматись на високому рівні.

Якщо дизайн не приносить доходу, тоді це вже тільки мистецтво

Треба порахувати не тільки суму, на яку потягне виробництво, а й вартість інтелектуальної частини бренду: брендбук, лукбук, ідея, дослідження ринку, позиціонування.

Готуйтесь засукати рукава і зрозумійте, що в найближчий рік-два ваш бізнес навряд чи буде прибутковим. На третій рік можна подолати цю межу – воно насправді так і є.

Інша справа, що треба на цьому ринку проіснувати цей час. Ми в цьому році критичну межу подолали і вийшли в прибуток.

Клубність, якість, частка гумору та шалена віра в себе – така формула успіху Alpha Bravo

Моя порада – одразу передбачити бюджет на те, що не спрацює. Бути готовим до того, що ринок легкої промисловості агресивний. Тут з’являється дуже багато однорічних брендів, які запропонують все те ж саме, що й ви – тільки набагато дешевше, жертвуючи прибутком заради конкурентоспроможності. А потім не можуть зрозуміти, чому не змогли розкрутитися.

Читайте також: Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок

Тут потрібна божевільна віра в себе, бажання пробивати стіни лобом, але і частка скепсису щодо всього, що ти робиш. Здається, Alpha Bravo вдається існувати в такому балансі.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі