

Суспільство
Європарламент ухвалив резолюцію про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Європарламент ухвалив резолюцію, яка підтримує надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського союзу.
Про це повідомила пресслужба Європарламенту.
У резолюції члени Європейського парламенту закликають глав держав і урядів ЄС надати Україні та Молдові статус кандидата в ЄС «невідкладно». Те саме вонип ропонують щодо Грузії, утім тоді, «коли її уряд виконає пріоритети, зазначені Європейською комісією».
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола наголосила, що надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС продемонструє рішучість та спільні погляди на російсько-українську війну.
Unequivocal & strong position by @Europarl_EN:
— Roberta Metsola (@EP_President) June 23, 2022
Today #EUCO should grant candidate status to 🇺🇦 & 🇲🇩 and same path for 🇬🇪.
This will show leadership, resolve & vision in context of Russia's war against #Ukraine.
🇪🇺 remains a reliable partner & credible geopolitical actor.
Остаточне рішення про кандидатство має ухвалити Європейська Рада.
Статус кандидата відкриває для України нові можливості, зокрема доступ до структурних фондів Європейського Союзу, кошти з яких будуть спрямовані на відбудову, і побудову сталої української економіки.
Про шлях України до статусу кандидата
28 лютого, за 4 дні після початку повномасштабної російської агресії, Україна офіційно подала до Брюсселя заявку про вступ до ЄС та висловила сподівання, що ЄС, зважаючи на обставини, зможе швидко розпочату процедуру.
На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. 9 травня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна заповнила фінальну частину анкети-опитувальника.
17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС.
«Єврокомісія ухвалила рекомендацію Раді надати Україні статус кандидата у члени ЄС. За словами президенки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, Україна – це європейська держава, яка продемонструвала стійкість своїх інститутів, що гарантують демократію, верховенство права, а також права людини і повагу, захист нацменшин», – написав тоді голова ОП Андрій Єрмак.
Раніше видання Bloomberg заявило, що усі 27 держав-членів Європейського Союзу домовилися про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.
Також ми повідомляли, що Верховна Рада України підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції. «За» проголосували 259 народних депутатів.
Фото: з відкритих джерел.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військові відбили контратаку російських окупантів на Херсонщині та вдарили по позиціях ворога з гелікоптерів.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Оперативного командування «Південь».
Зокрема, під час контратаки, яку ворог намагався здійснити в районі села Лозове на Херсонщині, воїни ЗСУ знищили БТР-82 та ліквідували двох окупантів. Ще п’ятеро бійців росармії було поранено, ворог відступив.
«Тим часом, парою наших гелікоптерів нанесено авіаційний удар по скупченню противника північно-західніше Правдиного (село в Херсонській області, – ред)», – додали в командуванні.
Раніше речник Оперативного командування «Південь» повідомив, що українська ППО знищила три російські ракети, якими ворог намагався атакувати порти Одещини та Чорноморська.
Також ми повідомляли, що станом на 5 липня бійці ЗСУ звільнили вже 1028 населених пунктів.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Канада закупила для України 140 тонн насіння гречки сорту Собо з провінції Манітоба, аби допомогти подолати цьогорічний дефіцит продукту.
Про це повідомили на сайті Міністерства аграрної політики.
Насіння передали у вигляді гуманітарного вантажу. Маршрут доставки сягнув 8 000 км: через Канаду до порту Монреаль, звідти – до порту Бремерхафен у Німеччині, де насіння було переміщено на митний склад і перевантажено у вантажівки в Україну.
Доставку завершила спілка «Борошномели України» за підтримки ЄС та Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
«Оскільки насіння передається у вигляді гуманітарного вантажу, ми залучили Благодійний фонд «Квіти», який має повноваження на отримання гуманітарних вантажів. Витрати щодо переміщення насіння покрили Канадсько-Українська Фундація, Muehlenchemie GmbH, Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA), ЄС та ФАО», – розповів очільник «Борошномели України» Родіон Рибчинський.

У міністерстві пояснили, що допомога Канади допоможе подолати цьогорічний дефіцит гречки. Через війну ціни на насіння, засоби захисту рослин, добрива та паливо зросли на 40–45%. А тому існує ризик, що виробникам гречки буде невигідно вирощувати врожай цієї культури.
Насіння передадуть фермерам семи областей – Житомирської, Закарпатської, Київської, Львівської, Полтавської, Тернопільської та Чернігівської.
«Отримавши це насіння гречки, ми можемо підтримати фермерів, щоб вони засіяли близько 2 500 гектарів на заході та в центрі України. Враховуючи спеціалізацію, досвід господарств і якість насіння, урожайність з цієї площі становитиме не менше 2 центнерів з гектара, або 5 000 тонн зерна гречки (3 000 тонн обробленої гречаної крупи)», – додав Рибчинський.

Нагадаємо, в Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській та Запорізькій областях аграрії розпочали збір ранніх зернових та зернобобових культур.
Також 17 червня стало відомо, що в Україні повністю завершили посівну кампанію. Аграріям вдалося засіяти 13,4 мільйонів гектарів – 95% прогнозованих площ.
Фото: minagro.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Підрозділи протиповітряної оборони ЗСУ знищили три ракети Х-59, якими окупанти намагалися атакувати портову інфраструктуру Очакова та Чорноморська.
Про це повідомив речник Оперативного командування «Південь» Владислав Назаров.
«З використанням авіації опівдні ворог атакував ракетами Х-59 портову інфраструктуру Очакова та Чорноморська. Влучна робота сил протиповітряної оборони ліквідувала всі 3 ракети над морем», – розповів Назаров.
Він також додав, що ворог продовжує обстріли територіальних громад вздовж лінії зіткнення та тилових районів наших сил. Утім ЗСУ дають гідну відсіч та відповідають окупантам влучними ударами. Зокрема, наші воїни знищили паливно-мастильних матеріалів росармії на Херсонщині.
Про ракети Х-59
Х-59, які сьогодні збила українська ППО, – це радянська та російська високоточна авіаційна ракета класу «повітря-поверхня» середнього радіусу дії. Призначена для ураження важливих наземних та надводних об’єктів противника, прикритих ППО. Російські загарбники використовують такі ракети проти України щонайменше з квітня 2022 року.
Раніше ми повідомляли, що українські військові збили шість із семи крилатих ракет, випущених окупантами по Дніпру та області. Згодом Командування Повітряних сил ЗСУ опублікувало унікальні кадри роботи нашої ППО.
Також ми повідомляли, що підрозділи протиповітряної оборони знищили російську ракету Х-22, яку окупанти випустили з літака Ту-22 по Одещині.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.