

Суспільство
ЄС і ПРООН запускають серію онлайн-курсів для ОСББ
Європейський Союз і Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні оголосили про запуск серії онлайн-курсів «ОСББ: абетка успіху».
Для кого будуть корисні?
Курси будуть цікаві для всіх, хто:
- замислюється над створенням об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ),
- бажає ефективно утримувати свій багатоквартирний будинок і впроваджувати ініціативи з підвищення енергоефективності.
Читайте також: ЖЕК у смартфоні: як діджитал-платформа вирішує побутові проблеми українців
Курси дозволять слухачам і слухачкам отримати цінну інформацію щодо обслуговування свого будинку, а також про основи технічного та фінансового утримання спільного майна.
Курси надають покрокову інструкцію з ефективного утримання багатоквартирних будинків.

Організація якісного утримання багатоквартирного житлового будинку сприяє не тільки численним перевагам комфортного життя мешканців будинку. Об’єднані співвласники – це місцеві лідери і лідерки, активісти і активістки – агенти змін, які впливають на соціальні зміни.
З чого складається курс?
Серія курсів «ОСББ: абетка успіху» складається з трьох онлайн-курсів:
- «Створення і початок діяльності ОСББ»,
- «Бухгалтерський облік для ОСББ»,
- «Технічні поради щодо обслуговування багатоквартирного будинку для ОСББ».
Усі три частини курсу знаходяться у вільному та безкоштовному доступі на освітній платформі Prometheus.
Кожну з частин можна проходити окремо, виходячи з власних потреб у навчанні.
Можливість приєднатися до мережі інтернет – єдине, що знадобиться для їхнього перегляду в будь-який час і будь-якому зручному місці.
Навчання не прив’язане до календаря, тож користувачі можуть проходити курс у власному темпі.
Онлайн-курси розроблено в межах проєкту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що фінансується Європейським Союзом та впроваджується ПРООН в Україні.
Мета проєкту HOUSES – мобілізувати українських співвласників/ців будинків задля покращення енергоефективності будинків, у яких вони живуть. Проєкт триває вже понад два роки. За цей час ПРООН допомогла створити понад 2000 нових ОСББ, а понад 5000 ОСББ отримали кваліфіковану консультаційну допомогу, доступ до безкоштовного навчання та обмін знаннями серед громад.
Довідка
Проєкт ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) розпочато у 2018 році. Понад два роки проєкт HOUSES присвятив створенню нових та підтримці вже створених ОСББ.
Читайте також: Не малий, а винятковий бізнес: чому масштабування — погана ідея та який варіант кращий для крафтової справи
Протягом цього часу тривала інформаційна кампанія на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформування співвласників багатоквартирних будинків, представників місцевої влади та громад щодо функціонування ОСББ, діючого законодавства у сфері енергоефективності, програми Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує.
Проєкт також передбачає серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів уже створених ОСББ та місцевої влади, а також ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.
Нагадаємо, ветерани АТО/ООС зможуть опанувати нову професію управителя ОСББ.
Як ми повідомляли раніше, у Черкасах мешканці самотужки модернізували «панельку».
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ