Суспільство
Єдине серце України: полярники доєдналися до акції на підтримку жителів окупованих територій
Українські полярники, які нині перебувають в Антарктиді на станції «Академік Вернадський» долучилися до акції «Єдине серце України». Це флешмоб на підтримку тих людей, які чинять спротив на тимчасово окупованих росією територіях.
«Наша крижана антарктична половинка об’єдналася з гарячою кримською», — написали у фейсбуці українські полярники.
Вони відзначили, що навіть тут, в Антарктиці, їх тримає міцний зв’язок з Батьківщиною. Його не можуть розірвати тисячі кілометрів відстаней, океани, гори, континенти, найлютіші морози та найсильніші вітри, бо цей зв’язок – у серці.
«Знаємо, що таку ж єдність з Україною відчувають тисячі людей, чиї домівки насильницьки захопила росія. Цю єдність так само неможливо знищити – як би не намагався ворог», – зазначили учасники 27-ї української антарктичної експедиції.
Читайте також: Об’єдналися, аби просувати локальний український продукт. Як працює унікальна спілка «Карпатський смак»
Вони зауважили, що пишаються тими героями, що чинять спротив на окупованих територіях.
«Ви – не самі: з вами мільйони українських сердець в усьому світі. Дякуємо, що не здаєтесь. Дякуємо нашим ЗСУ, що борються за кожен метр рідної землі. Віримо, що Україна неодмінно ПЕРЕМОЖЕ, а всі захоплені території – Крим, Луганщина, Донеччина, Херсонщина, Запоріжжя – скоро повернуться додому», – наголосили полярники та полярниці.
Про акцію
6 березня, до річниці початку опору на тимчасово окупованих територіях, стартував флешмоб «Єдине серце України». Його ініціює рух спротиву «Жовта стрічка» з метою підтримки людей, які чинять спротив в окупованих містах.
Як взяти учать?
Якщо ви теж бажаєте долучитися до акції:
- сфотографуйте половинку серця на тлі свого міста,
- викладіть у соцмережі з хештегом #ЄдинеСерцеУкраїни,
- тегніть акаунт руху спротиву Жовта Стрічка.
Дивіться відео: У боях за Маріуполь він втратив руку, але не волю. Історія командира «Азову» Іллі Самойленка
Учасники руху зроблять фото з другою половинкою серця в окупованих містах і поєднають знімки в колажі, щоб символічно об’єднати серця по всій Україні.
Відзначимо, що в березні 2014 та 2022 років десятки тисяч українців виходили на мітинги у тимчасово окупованих Донецька, Мелітополя, Херсона, Бердянська, Енергодара, Нової Каховки та інших містах. 6 березня символічно обрано датою флешмобу як річниця наймасовіших протестів.
Нагадаємо, Мінкульт запустив пізнавальний флешмоб з нагоди відзначення 15-ї річниці ратифікації Україною Конвенції ЮНЕСКО про охорону культурної спадщини.
Фото: facebook.com/AntarcticCenter.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі