Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка

Опубліковано

Якщо купити квартиру на початковому етапі будівництва і потім продати перед введенням будинку в експлуатацію, то на цьому можна заробити до 30% від вартості житла. Як це зробити і яку квартиру вибрати – розповідає ШоТам.

Кожну третю квартиру в новобудові купують інвестори, які не мають наміру жити у своїх апартаментах, а планують здавати їх в оренду або перепродати.

Інвестиція в нове житло – це один з небагатьох інвестиційних інструментів, доступних пересічним українцям. Фондовий ринок в нашій країні поки що не розвинений, вкладати в золото – складно, мало хто розбирається в котируваннях цінних металів, ставки по депозитах в банках знижуються. Тому покупка житла вже давно є одним з найцікавіших інструментів для заробітку тих, хто зміг зібрати капітал в розмірі $30-50 тис. Як правило, це керівники департаментів великих компаній або підприємці, які хочуть створити ще один інструмент для заробітку.

В яку будівельну компанію йти, яку квартиру вибирати і як шукати покупців – розповів керуючий партнер консалтингової компанії SV Development, яка спеціалізується на операціях з нерухомістю, Сергій Степенко.

Сергій Степенко
Сергій Степенко

Керуючий партнер консалтингової компанії SV Development, працює на ринку нерухомості вже більше 10 років

Яку квартиру найкраще купувати?

Наші дослідження показують, що найпопулярніші у покупців квартири – це однокімнатні, рідше – двокімнатні квартири в новобудовах. Розглядати варто житло з мінімальною площею 40 кв. м. Більшість людей хочуть жити в квартирі з великою кухнею (від 12 кв м), просторим санвузлом (5-6 кв м) і великим передпокоєм, де можна розмістити популярні нині шафи-купе.

Якщо інвестор придивляється до двокімнатного житла, то краще віддати перевагу квартирам площею понад 70 кв. м. Вони, як правило,найкомпактніші. За велику площу покупець не захоче платити більше.

На якій стадії будівництва потрібно інвестувати?

Найоптимальніший варіант – вкладати в покупку квартири на початковому етапі будівництва, тобто в той момент, коли забудовник тільки почав заливати фундамент. Чому? В цей час ціни на квартири, як правило, найнижчі. І це дозволяє непогано заробити. Зараз дуже популярні великі і закриті від сторонніх житлові комплекси, тому можна вибирати квартири ось в таких об’єктах.

Ідеальний варіант – не кидатися купувати квартиру в першому ж будинку майбутнього ЖК, а почекати, поки буде побудовані один-два будинки і почнеться будівництво третього. Ось тоді – саме час телефонувати до відділу продажів. Додатковий час дасть інвесторові придивитися і перестрахуватися: як будівельна компанія веде роботи, чи не запізнюється з термінами здачі в експлуатацію і як планує розвивати мікрорайон. Іншими словами, дозволить потенційному покупцеві прийняти зважене рішення.

Читайте також: Скільки можна заробити на оренді житла в Києві?

Перед укладанням попереднього договору на купівлю квартири краще порадитися з юристом, який перевірить всю історію будівельної компанії, наявність у неї всіх дозволів на будівництво та право на користування земельною ділянкою. Економити на цьому не варто. Консультація коштує $ 100-200 і здатна заощадити інвестору $ 40-50 тис.

Які об’єкти інфраструктури важливі покупцям?

Важко вибирати житло, якщо не збираєшся жити у квартирі. Але краще уявити, що в апартаментах доведеться жити самому. І подумати, чи зручно розташована кімната, чи функціональна кухня і чи буде зручно майбутньому власнику добиратися додому. Гарний будинок з квартирами, де забудовник використовує фасадне скління, що так приваблює покупців, але розташований у полі – не найкращий варіант.

Останні кілька років покупці величезне значення надають об’єктам інфраструктури. Найкраще вибирати будинок, де по сусідству розташований парк або озеро, в пішохідній доступності – продовольчий магазин і аптека, а по сусідству – дитячі садки та школи. Особливо це стосується інвесторів, які вкладають в купівлю двокімнатних квартир або одиничок, але площею понад 50 кв. м. Не виключено, що майбутні покупці – сім’я з дитиною, які можуть переобладнати однокімнатні апартаменти площею 50 кв. м у двокімнатну квартиру.

А ось в купівлю паркомісця в будинку краще не вкладати гроші. В середньому вартість одного місця становить $11-20 тис. для будинків економ- і комфорт-класу, але продати їх набагато складніше, ніж квартиру. Мешканці будинку готові орендувати паркомісце, але платити за них такі суми погоджуються рідко. Термін повернення інвестицій, навіть якщо здавати місця в оренду, становить в середньому 10-12 років.

Коли квартири потрібно продавати?

Вигідніше продавати квартиру вже на фінальному етапі будівництва, тобто коли будинок вже побудований, територія доглянута, але документи ще не оформлені. Тому шукати потенційних покупців потрібно приблизно за півроку до планового закінчення строків будівництва. Можна домовитися з відділом продажів будівельної компанії, який буде пропонувати житло потенційним покупцям. Як правило, до цього часу все одинички і невеликі за площею двокімнатні від забудовника розпродані. Але в цьому випадку потрібно буде заплатити комісію в розмірі 3-5% від вартості квартири, її краще заздалегідь закласти у вартості житла.

Читайте також: Створення індустріальних парків на Донеччині: що вже зробили

Чому потрібно продати квартиру на цьому етапі? Якщо будинок буде введений в експлуатацію і документи на житло – оформлені, то при продажу такої квартири потрібно буде заплатити додатковий податок в розмірі 5% від вартості апартаментів. Це вимоги законодавства для тих квартир, власник якої змінюється частіше, ніж раз на три роки. Якщо до цього етапу не дійшло, то досить укласти договір про передачу прав вимоги і ніяких додаткових податків платити не потрібно. Це можна зробити у відділі продажів або у нотаріуса.

Скільки можна заробити?

Будівництво в середньому займає три роки і за цей період житло дорожчає, зазвичай, на 30%. Як правило, за цей період інвестор однокімнатної квартири може заробити приблизно $10 тис., на двокімнатних апартаментах – ще більше. Але якщо ЖК стає популярним, то прибуток може бути ще вище. Наприклад, квартири в ЖК Варшавський на початковому етапі будівництва були в півтора рази дешевші, ніж зараз.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...