Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Скільки можна заробити на оренді житла в Києві?

Опубліковано

Кожну третю нерухомість в Києві купують з метою вкладення коштів: квартири здають в оренду або вони просто «стоять» до кращих часів. Як не помилитися, ставши рантьє?

Кількість бажаючих вкласти гроші в нерухомість не скорочується. Житло – фактично безальтернативна сфера для інвестицій, яка зрозуміла середньостатистичному українцеві, говорить віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал. Багато хто з громадян не розуміє, що таке Облігації внутрішньої позики (ОВДП) і як на них можна заробити. Фонд гарантування банківських вкладів гарантує повернення тільки 200 тис. грн. Якщо у споживача, наприклад, $ 40-50 тис., то звертатися доведеться в масу відділень або ризикувати.

 ШоТам з’ясував, на що потрібно звертати увагу при здачі квартири в оренду і скільки на цьому можна заробити

Яку квартиру краще купувати для здачі в оренду?

Найпопулярніші квартири – однокімнатні в нових будинках, каже Анатолій Топал. «Їх вибирають люди середнього рівня достатку, які не хочуть жити по сусідству з бабусями і алкоголіками. Вони готові платити за вхід в красивий під’їзд, який знаходиться під охороною, і просторіші квартири », – говорить він.

Популярністю у орендарів користуються квартири на Осокорках, Позняках, Теремках і в районі ст.м. КПІ. Як правило, одиничка в цих районах буде коштувати $ 40-50 тис., однак проблем з пошуком орендарів не виникне

Якщо коштів менше, то можна розглянути апартаменти в районі Софіївської та Петропавлівській Борщагівок. У нових комплексах, які будуються відразу ж за Окружною дорогою, нову квартиру можна придбати за $ 25-30 тис. Сильно вже економити на ремонті не потрібно. Більшість тих, хто шукає квартиру, хочуть світлий ремонт, окрему кухню (об’єднувати кухню і спальню експерти не радять), а також повний набір побутової техніки – бойлер, кондиціонер, пральну машину, плиту і духовку. Краще встановити двоспальне ліжко, а не диван, і віддати перевагу ванній замість душа.

Як знайти орендарів?

Перед тим, як здавати квартиру в оренду, потрібно визначити її вартість. Як це зробити? Можна подивитися оголошення про здачу такого ж житла в цьому будинку і встановити ціну на 500 грн нижче. В середньому однокімнатні квартири в новобудовах зараз здаються в оренду за ціною від 9 тис. до 11 тис. грн на місяць. Якщо житло здається за містом, то там ціни нижчі – в середньому 6-7 тис. грн на місяць. Комунальні послуги орендар сплачує додатково.

Щоб успішно здати житло в оренду, потрібно зробити красиві фото. На них не повинно бути видно розкиданих речей, брудних поверхонь – все це відлякує потенційних орендарів. Оголошення про здачу квартири в оренду краще розмістити в закритих групах facebook та на профільних сайтах. На кожне фото необхідно нанести свої контакти та адресу квартири, оскільки часто такі оголошення передруковують ріелтори і здають житло вже від свого імені. Посередники отримують половину розміру місячної вартості оренди, тому їм важливо розширювати базу пропозицій.

Читайте також: Шанс для нової справи: як підприємцю вигідно орендувати приміщення

У профільних групах, в які додають орендодавців, нерідко можна прочитати історії, коли на перегляд приходять потенційні клієнти з ріелтором і озвучують набагато нижчу вартість оренди. Наприклад, власник готовий здавати своє житло за 11 тис. грн на місяць, а під час перегляду у нього вимагають знизити ціну до 9 тис. грн на місяць. Тому вартість оренди краще озвучувати по телефону, як і всі додаткові вимоги – кількість проживаючих, наявність тварин та інше.

Як обговорити всі умови з орендарями?

Убезпечити своє житло від проблем неможливо – досвідчені ріелтори говорять, що всю побутову техніку необхідно буде міняти вже через п’ять років після початку експлуатації. А визначити, чи адекватні люди прийшли знімати квартиру доводиться в буквальному сенсі «на відчуттях». У профільних закритих групах в соціальних мережах складають і регулярно оновлюють «чорні списки» орендарів, тому з ними теж можна ознайомитися.

Керуючий партнер юридичної компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець радить складати договір і прописувати в ньому всі нюанси – від вартості оренди до можливості влаштовувати вечірки і заводити тварин. Наприклад, п’яна гулянка до 5 ранку з викликом поліції сусідами може бути підставою для виселення. Документи орендарів – паспортні дані з пропискою – потрібно обов’язково сфотографувати. У доповненні до договору варто скласти акт, в якому необхідно прописати всю наявну в квартирі техніку і її стан. Окреме питання – розмір орендної плати, яку квартиронаймач зобов’язаний сплатити до певного числа. Крім цього, досвідчені орендодавці беруть так звану заставну суму в розмірі місячної орендної плати, яку повертають після від’їзду орендарів і перевірки стану квартири. У профільних групах пишуть, що затримка з оплатою більш ніж на місяць говорить про те, що з орендарем необхідно прощатися.

Як стежити за квартирою?

Помилка молодих орендодавців – небажання контролювати стан квартири. Приїжджати необхідно раз на місяць і уважно дивитися, що відбувається з житлом. Цей пункт потрібно окремо прописати в договорі.

Досвідчені орендодавці просять надсилати їм фото лічильників і квитанції про сплату комунальних послуг. Якщо це питання не контролювати, то потім доведеться гасити борги самостійно. Недбайливі орендарі можуть залишити ключі в поштовій скриньці і виїхати в невідомому напрямку. Правда, такі випадки трапляються нечасто.

Читайте також: Скільки коштує житло в Києві – дослідження OLX Нерухомість

У договорі потрібно прописати, хто буде відповідати за невеликий ремонт. Як правило, повірку лічильників і капітальний ремонт побутової техніки оплачують власники квартири, а ось заміну перегорілих ламп та вимикачів – орендар. Цей пункт теж краще вказати в договорі. Якщо в орендованому житлі проживає тварина, є сенс взяти подвійний розмір застави і заздалегідь домовитися про те, що пошкодження шпалер або дверей оплачує орендар. Можна купити страховку, яка покриє відповідальність власника квартири перед третіми особами. Наприклад, в тому випадку, якщо орендарі затоплять квартиру знизу і поїдуть без попередження. Вартість такої страховки становить близько 1 тис. грн на рік.

Досвідчені рантьє радять підтримувати регулярний зв’язок з сусідами і консьєржкою, які можуть розповісти про те, що відбувається в квартирі під час відсутності власника і сигналізувати в тому випадку, якщо почнуться проблеми.

Коментарі

Суспільство

В Україні запрацював портал «ЕнергоСвідомі» для тих, хто хоче мати власні джерела енергії

Опубліковано

На інформаційному ресурсі «ЕнергоСвідомі» розробники зібрали програми задля підвищення власної енергонезалежності.

Про це повідомили в Міністерстві енергетики.

Що можна знайти на сайті

На порталі можна дізнатись:

  • які кошти для придбання енергетичного обладнання можуть отримати громадяни, ОСББ, ЖК, бізнес;
  • як обрати потрібну програму;
  • хто може бути учасником;
  • на що можна витратити кошти;
  • алгоритм дій, як долучитись до програм;
  • перелік банків-партнерів.

Читайте також: Україна та Франція підписали угоду на 200 млн євро для відновлення критичної інфраструктури

Фото: вебсайт «ЕнергоСвідомі»

«Свідомий підхід до використання енергії сьогодні стає запорукою нашої спільної перемоги. Долучайтеся до ЕнергоСвідомих — забезпечте свій дім, бізнес надійним джерелом енергії!» — написали в Міненерго.

Перейти на сайт можна за посиланням.

Нагадаємо, що «Укренерго» отримало перший трансформатор від Світового банку: він живитиме 300 тисяч споживачів.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили проєкт, де підлітки можуть самостійно обрати важливі для них права

Опубліковано

На платформі #teens_rights підлітки можуть проголосувати за права, які потребують захисту, або запропонувати власне бачення того, що важливо внести в текст майбутнього гайду.

Про це повідомили у пресслужбі благодійного фонду «Клуб Добродіїв».

Фото: вебсайт ініціативи

Результатом цього проєкту стане перший в Україні гайд про права підлітків, який напишуть тінейджерами. Гайд буде розповсюджений в навчальних закладах освіти та позашкільного розвитку.

«Гайд має покращити діалог між “дорослим світом та світом підлітків. Вміння розуміти свої потреби, визначати свої кордони і не боятись вести конструктивний діалог — це важливі навички, які допоможуть підліткам порозумітись з батьками та оточенням», — написали в пресслужбі.

Читайте також: Стартував набір на нову хвилю освітнього проєкту «SCIENCE club» для підлітків: як зареєструватися

Фото: БФ «Клуб Добродіїв»

Створення першого в Україні гайду з прав підлітків #teens_rights — спільна ініціатива БФ «Клуб Добродіїв» та бренду доглядової косметики teens only.

Нагадаємо, що українські підлітки створили квіз-гру про деколонізованих художників «Завжди українці»

Фото: БФ «Клуб Добродіїв»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Переселенці на Київщині можуть безплатно отримати будівельні матеріали для ремонту житла

Опубліковано

Переселенці, які живуть на Київщині, можуть отримати матеріали для ремонту як власного, так і орендованого житла. Програму впроваджує БФ «Рокада» за фінансової підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні.

Про це повідомили в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Хто може отримати допомогу

Долучитися до ініціативи можуть як власники житла, так і ВПО, які:

  • придбали житло;
  • орендують його на тривалий період;
  • проживають у будинку, наданому громадою на безоплатних засадах.

Читайте також: У Бучі запрацював хаб підтримки сімей військовослужбовців: допомога, консультації та спільнота

У межах програми можна отримати шифер, дошки, вікна, двері, гіпсокартон, ОСБ-плити, саморізи, металочерепицю тощо. Пріоритет надаватиметься відновленню вікон, дверей і дахів.

Щоб долучитися до програми, необхідно заповнити гугл-форму за посиланням

Докладну інформацію можна дізнатися за номером гарячої лінії БФ «Рокада»: (063) 299-83-24 з 09:00 до 18:00.

Програма триватиме до кінця 2024 року.

Нагадаємо, що до програми «Доступні ліки» додали майже 600 нових препаратів, 208 з яких — безкоштовні.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство6 днів тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...

Спорт2 тижні тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство3 тижні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...