Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як заробити на пенсії? П’ять проєктів, які працевлаштовують бабусь та дідусів

Опубліковано

Життя на пенсії тільки починається! Сучасні бабусі та дідусі активні, займаються спортом, ведуть власні сторінки у соціальних мережах, проходять курси, а також знають, як заробити копійчину на прожиття на пенсії. Вони і нянями підробляють, і створюють стильні сумки, і в’яжуть шкарпетки, і за комп’ютером працюють. У цьому їм допомагають соціальні підприємці, які прагнуть працевлаштувати бабусь та дідусів.

1. Теплі речі від “Бабуся зв’язала”

Бабуся зв’язала” – це соціальний бізнес киянки Анни Сухецької. Дівчина вирішила об’єднати досвід старшого покоління та енергію молоді. А все для того, щоб люди могли отримувати не тільки класні в’язані речі, а й матеріально підтримати бабусь, допомогти їм оплатити товари, ліки та смаколики для себе і онуків.

“Ідея дуже проста – у нас в країні багато жінок, яких ласкаво називають “бабусі”. Вони вміють в’язати і хочуть знайти собі заробіток. Особливо зараз, коли прожити на одну пенсію майже неможливо. У цих жінок (а можливо і чоловіків) є досвід та вміння. А у нас є інтернет, якесь уявлення про маркетинг, ресурси та можливості достукатись до аудиторії”, – розповідає Анна Сухецька.

Засновниця проєкту почала шукати перших працівниць на барахолках, де бабусі продавали своє рукоділля. Але вони не погоджуватись, боялись шахрайства чи прискіпливого ставлення.  Згодом Анні вдалось домовитись з кількома жінками.

Поки штат маленький – від 2 до 5 бабусь. Вони створюють шкарпетки, мітенки, рукавички, шапки та навіть светри. Ціни – від 100 гривень. Купити теплі вироби від бабусь можна на сторінці у Фейсбук. Крім того,  “Бабуся зв’язала” – екологічно відповідальний проєкт. Анна заохочує працівниць використовувати старі нитки або розпускати светри. Купуючи такі речі, ви й собі отримаєте частинку тепла від бабусь, а також допоможете їм.

2. Gudzyk – стильні сумки від бізнес-бабусь

Як заробити бабусі на пенсії? Про це подумали 20-річні студенти, які створили соціальний бізнес Gudzyk для пенсіонерів. Бабусі заробляють собі надбавку до пенсії тим, що шиють з фетру чохли для гаджетів та сумки.

“Все розпочалось з моєї бабусі. Я побачила в інтернеті сумочку і, приїхавши до бабусі в гості, запропонувала їй зробити таку ж. Вийшло далеко не ідеально, але я зрозуміла, що бабуся може виробляти такі речі без спеціальної освіти. Старшому та молодшому поколінням є чим ділитись один з одним. У нас багато тем для розмов, нам весело разом, ми можемо бути корисними один одному. Надихати та бути прикладом для спільноти, де вік немає значення”, – розповідає засновниця проєкту Юлія Котюк.

Засновники Gudzyk перед запуском проєкту збирали інформацію і стало зрозуміло:  у людей літнього віку немає довіри до сторонньої людини, вони бояться когось пустити у свій дім.

Все ж таки вдалось знайти кілька бабусь  – завдяки організації “Добрий обід”, яка безкоштовно годує літніх людей, чий заробіток менше мінімальної зарплати.

Читайте також: Бізнес-бабусі продають сумки через Instagram: історія соціального підприємства Gudzyk

Зараз бабусі у Gudzyk працюють на фрилансі – виготовляють сумки та чохли у себе вдома на власних швейних машинках. Молодь їх повністю забезпечує матеріалом та навчає, якщо додає в асортимент новий виріб (наприклад, чохли для планшета). Бізнес-бабуся отримує фіксовану суму за кожен виготовлений виріб.  В асортименті Gudzyk є фетрові сумки різних розмірів, бананки, гаманці та чохли для ноутбуків. Ціни за вироби в середньому 400 гривень. 

3. Моїм.Рідним –  ековироби з турботливих рук бабусі

Моїм.Рідним” – це соціальне підприємництво, яке народилося із почуття вдячності до людей, які зробили неоціненний вклад у наше виховання – бабусь.  Зазвичай, літні люди на пенсії стають ізольованими від суспільства, вони сумують за спілкуванням з онуками та рідними, а також за відчуттям потрібності. Тому Кіра Охріменко вирішила створити соціальний проєкт “Моїм.Рідним”, яке дає можливості для жінок літнього віку із сіл Сумщині.

“Якось нам згадалося, як кожна бабуся передає торбинку зі смаколиками онукам, вкладаючи любов та словесну присвяту. На запитання “А кому це?”, щиро усміхаючись куточками зморшкуватих очей, відповідає, “А кому ж? Моїм. Рідним”. Саме тому є ця крапка в назві. Тому що читати потрібно без поспіху, вдумуючись у кожне слово. Відчуваючи кожен образ, який пригадується. Та наповнюючись вдячністю до світу, до людей, до життя”, – каже засновниця проєкту.

У “Моїм.Рідним” створюють ековироби ручної роботи. Тут і екоторби, і мішечки для фруктів, і свічки, і прикраси. Бренд не спеціалізуються на чомусь одному, адже кожна з бабусь має з юності своє хобі – хтось в’яже, хтось шиє, хтось вишиває, а хтось вирощує прянощі. Саме тому їм не хочуть обрізати крила творчості. Цей проєкт – це не про бізнес, а про досягнення соціальних цілей. У вартість кожного виробу закладена певна сума, яка допомагає реалізовувати соціальні цілі. Наприклад, розчищення снігу у дворах бабусь, скошування трави, закупівля льодоходів, теплого взуття, підписка на газети, організація їх зустрічей між собою заради спілкування. Завдяки “Моїм.Рідним” бабусі відчувають себе потрібними, а вік тільки додає бажання творити.

4. Ба та Ді фрілансери

Створити власний сайт у 60 років? А чому б і ні? Пенсіонерка Галина Плотницька долає всі стереотипи про літніх людей. У проєкті Ba&Di Freelance вона допомагає бабусям та дідусям знайти роботу і соціалізуватись у місті, надаючи різні послуги. Ба та Ді можуть стати нянями на кілька годин, приготувати вечерю, доглянути за домашніми улюбленцями чи зробити дрібний ремонт.

“Найбільше до створення проєкту мене підштовхнула одна розмова. Я гуляла у парку з онуками і кілька днів спостерігала як одна жінка дивилась на нас. І, знаєте, в її очах була не заздрість, а туга. Якось я не витримала і підійшла до неї. А вона каже: “У мене теж є онуки, але вони не зі мною”. І від цього болісно. Тоді я почала задумуватись над тим, а як же допомогти таким самотнім пенсіонерам”, – розповідає Галина Плотницька.

Ba&Di Freelance – це проєкт, який поєднує різні покоління. Послуги няні – не новина для великих міст, але тут пенсіонери самі хочуть працювати і допомагають мамам забрати дитину зі школи, провести додому, відвести на гурток чи просто пограти. Окрім послуг няні, можна замовити і догляд за квартирою, і вигул домашніх тварин, і приготування їжі, і проведення майстер-класів, і мініекскурсію містом, і відеопривітання до Дня народження.

Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів

“От у нас є Ба-Люда, яка у свої 60 років є вегетаріанкою. Тому вона може приготувати вегетаріанські та веганські страви. Рецепти та поради вона шукає не в Інтернеті, а в Аюрведі. Її часто запрошують скласти меню та приготувати страви на різні вегетаріанські вечірки. Наші Ба та Ді настільки різні і я захоплююсь цими людьми. Бо у свої 60-65 років вони живуть повноцінним життям”, – каже Галина Плотницька.

Зараз проєкт допомагає з роботою 30-м пенсіонерам. Поки Ba&Di Freelance знаходиться на самофінансуванні, а також допомагають волонтери не байдужі люди.

5.  БФ Життєлюб – шукає дорослих стажерів

Танцюють аргентинське танго, працюють моделями, подорожують, вчать англійську та знаходять нових друзів. Так, все це про сучасних пенсіонерів.

БФ “Життєлюб” створює можливості для людей третього віку. Тут створюють агентство дорослих моделей, проходять навчальні, спортивні та розважальні заходи для людей старшого віку. А весь теплий період року працює перший в Україні хаб для пенсіонерів “Кіно-Сад Життєлюб”. Серед іншого фонд забезпечує щоденне харчування бабусь та дідусів, а також навчає охочих комп’ютерної грамоти. 

“Найголовніша можливість, яку створює фонд – жити тут і зараз, повноцінно і радісно, ​​не боятися часу і бути активною частиною сучасного світу”, – кажуть засновники фонду.

Фонд створив проєкт #трудолюби, де збирають актуальні вакансії для життєлюбів та їх резюме, щоб допомогти компаніям знайти свого життєлюба в штат співробітників. Також влаштовують “Тижні дорослого стажера”, аби показати, що люди старшого віку вміють добре співпрацювати разом та отримувати унікальний результат. Тому якщо ви життєлюб і хочете опанувати нову професію або пройти курси профорієнтації, пишіть на пошту [email protected]  з темою листа “Я – трудолюб”.

Суспільство

На Харківщині ветеринари врятували косулю зі зламаною ногою (ФОТО)

Опубліковано

Зооволонтер Роберт Саргсян виявив дику косулю, яка, ймовірно, постраждала внаслідок ДТП. Аби врятувати її, він звернувся до фахівців КП «Центр поводження з тваринами».

Про це повідомили в КП «Центр поводження з тваринами».

Команда ветеринарів швидко провела огляд і рентген-дослідження. У тварини виявили перелам задньої ноги. Через вагу косулі проведення остеосинтезу було неможливим, тому лікарі були змушені ампутувати кінцівку.

«Зараз лісова красуня знаходиться під наглядом та отримує допомогу. Вона буде жити у людини, що займається реабілітацією представників сімейства оленевих. В умовах вільного життя косулі буде складно вижити без ноги, тому тепер вона буде жити під опікою людини»‚ — написали в центрі.

Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)

Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка КП «Центр поводження з тваринами»

Читати далі

Суспільство

Deep State та «Культурні Сили» створили мапу звільнення Криму від більшовиків

Опубліковано

Аналітичний проєкт Deep State та платформа «Культурні Сили» презентували інтерактивну мапу визволення Криму у 1918 році. На ній можна слідкувати за перемогами війська УНР під проводом Петра Болбочана.

Про це повідомили в «Культурних Силах».

Ідея проєкту

«На сторінках української історії є багато видатних подій та людей. Про них необхідно пам’ятати та передавати наступним поколінням, щоб вони зростали на усвідомленні того, ким вони є. В усі часи шукали креативний підхід, щоб показати ці всі події з цікавої сторони та привернути як можна більше уваги, тож сподіваємося, цей проєкт внесе різноманіття та інтерес до однієї з найвидатніших операцій української армії — походу на Крим під керівництвом Петра Болбочана, щоб пишатися і насолоджуватися міццю і силою наших військових», — розповів співзасновник Deep State Роман Погорілий.

Мапа дозволяє користувачам щоденно відстежувати хід визвольного походу Запорізького корпусу. Вона містить архівні документи, мапи та посилання на першоджерела.

Завдяки ініціативі кожен може зануритися в хроніку подій квітня 1918 року, коли українські війська спільно з кайзерівською армією та кримськотатарськими повстанцями звільняли півострів.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Історик Сергій Громенко додає:

«У Феодосії та Керчі, очікуючи українські війська, місцеве населення виходило на вулиці з прапорами та портретами Тараса Шевченка. А у Севастополі була сильна українська громада і там теж чекали на українців, і саме тому 29 квітня 1918 року там відбулося підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту».

Про Петра Болбочана

Ключовою постаттю операції став Петро Болбочан — один з найуспішніших командирів армії УНР. Його військовий геній проявився у Кримському поході, коли за лічені дні Запорізький корпус звільнив півострів від більшовицьких військ. Однак політичні рішення тогочасного уряду зупинили подальше приєднання Криму до УНР.

«Ми маємо пам’ятати не тільки подвиг героїв Крут, але й те, що та війна — перша радянсько-українська — закінчилась перемогою України, створенням санітарних зон на Курщині та Вороніжчині, підняттям українських стягів над Білгородом, Таганрогом і Ростовом», — розповів кандидат історичних наук Іван Дерейко.

Довідка

Мапа Deep State — це візуальний інструмент, що фіксує динаміку бойових дій в Україні майже в реальному часі. Її регулярно оновлюють на базі відкритих джерел, OSINT-аналітики та верифікованих даних. Вона вирізняється високою точністю, через що ресурс здобув довіру журналістів, дослідників і фахівців з безпеки.

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що Сили оборони зірвали масований штурм росіян на Запорізькому напрямку (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт DeepState

Читати далі

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям

Опубліковано

Єнс із Данії, якому 11 років, завершив свою благодійну ініціативу й зібрав понад вісім тисяч доларів на підтримку українських дітей, які втратили домівки через війну. Хлопчик виготовляв і продавав великодніх курчат із бісеру.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Ідея допомоги з’явилася не вперше: торік Єнс зібрав 28 тисяч данських крон, а цьогоріч у березні він уже збирав понад 12 тисячі крон. Тоді частину цієї суми подвоїла благодійна організація KOLO Nordic.

Наразі на зібрані вісім тисяч доларів Єнс планує придбати шкільні рюкзаки для українських дітей.

Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото: Юлія Свириденко в Х

Читати далі