

Суспільство
Як вплине зміна правопису на ЗНО-2020?
Директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк розповіла про зміни, що стосуються зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Це передає пресслужба управління освіти і науки Рівненської ОДА.
“Оскільки зміни до правопису внесені цього року, і на їхню імплементацію дано 5 років, протягом цього часу дитина в тестових завданнях з української мови і літератури може виконувати завдання і за старим, і за новим правописом. Це не буде помилкою ні в творі, який вона буде писати, ні в тестових завданнях”, – розповіла Лариса Середяк.
Коли пройде ЗНО-2020
Як відомо, МОН прийняло всі необхідні документи для проведення ЗНО у 2020 році. Кожен його учасник має змогу скласти тест не більше, ніж з 4 предметів.
Варто також зазначити, що подання документів для участі у ЗНО відбуватиметься із 3 лютого до 17 березня 2020 року. Основна сесія пройде з 21 травня по 16 червня, додаткова – з 25 червня по 17 липня 2020 року.
Читайте також: Володимир В’ятрович тепер викладає історію в YouTube (ВІДЕО)
Сертифікати від яких років розглядатимуть
При вступі на навчання у заклади вищої освіти України абітурієнти зможуть подати Сертифікат ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років. Окрім результатів ЗНО з іноземних мов, які прийматимуть до розгляду лише у Сертифікатах 2018, 2019, 2020 років.
Детальніше про ЗНО-2020 можна прочитати у нашому матеріалі.

Суспільство

У середу, 20 грудня, відбулася прем’єра четвертого епізоду документального проєкту СПАЛАХ: темою серії стала українська ресторанна культура.
Про це пише БЖ.
Зазначається, що фільм досліджує Україну як важливу точку на гастрономічній карті Європи, розповідає про бум нових закладів і пояснює, чому український сервіс є одним з найкращих у світі.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Як експертів виступили українські ресторатори:
- Дмитро Борисов (сім’я ресторанів Борисова),
- Евген Клопотенко (“100 років тому вперед”),
- Міша Кацурін (Китайський і Тайський Привіти),
- Дмитро Заходякін (“Хлібний”, Holy Burger) та інші.
Про проєкт
СПАЛАХ – це документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв. Кожен епізод розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики до стріт-арту і локальних брендів одягу. Проєкт складається з десяти епізодів. Серіал створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Нагадаємо, стрічка «Номери» Сенцова й Сеітаблаєва вийшла в онлайн-прокат.
Головне фото: bzh.life.
Суспільство

На Полтавщині вертолітники літали вдень і вночі у складних метеоумовах, пише АрміяІнформ.
За інформацією, завдання чергової льотної зміни, що відбулася в окремій бригаді армійської авіації імені Ігоря Сікорського, передбачали вильоти екіпажів на маршрут за визначеною системою та тренування передових авіаційних навідників. Окрім цього, пілоти виконували перелік вправ на класну кваліфікацію.

Одними з головних чинників, що визначили особливість польотів, стали складні погодні умови, зумовлені низькими температурними показниками та мінливою хмарністю. Тому командуванням частини та групою керівництва польотами безпекова складова була визначена як пріоритетна. При цьому особливу увагу приділили запобіганню обмороженням і застудам особового складу.

Виліт на розвідку погоди й подальше ухвалення рішення на польоти, врахували і можливі подальші зміни метеорологічної ситуації. Але і льотний, і наземний склад примхам зимової негоди протиставив високу фахову виучку та морально-психологічну налаштованість. При цьому молоді льотчики відпрацювали визначені вправи нарівні з досвідченими товаришами.
Читайте також: Збройні Сили використали технологію «Віраж-планшет» для виявлення авіації (ВІДЕО)
Особливе навантаження лягло на плечі інженерно-технічного складу, який у складних погодних умовах забезпечив безаварійну роботу авіаційної техніки та озброєння.

Усі завдання планової таблиці були виконані в повному обсязі також і завдяки чіткій взаємодії усіх ланок наземного забезпечення льотної зміни, що і було підкреслено упродовж післяпольотного розбору командуванням авіаційної бригади.
Читайте також: Як випробовували гелікоптери з українськими лопатями (ВІДЕО)
Нагадаємо, українські Мі-8 у Конго забезпечили ротацію техніки.
Як ми повідомляли раніше, українські миротворці в Конго провели тренування авіанавідників.
Усі фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Безробітні кияни зможуть безкоштовно здобути IT-освіту у приватних IT-школах столиці.
Про це пише Укрінформ.
Зазначається, що в Україні ухвалили відповідну постанову.
Читайте також: TikTok для бізнесу: як заробити у соціальній мережі
Зазначається, що навчання проводитиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Кошти фонду, передбачені на перепідготовку безробітних, можуть освоювати не тільки акредитовані при Міносвіти навчальні заклади, але й ІТ-академії, ІТ-курси та інші, які готують кваліфікованих ІТ-спеціалістів, проте не мають ліцензій, сертифікатів та акредитації.
Люди, які втратили роботу та зареєстровані як безробітні в Центрі зайнятості Києва, зможуть пройти курси та отримати необхідні навички для працевлаштуваня в українських ІТ-компаніях.
Відбором закладів освіти та учасників з числа зареєстрованих безробітних для участі в експерименті займатимуться спеціально створені комісії.
Читайте також: Велосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною
Нагадаємо, одесит перетворив під’їзд свого будинку в картинну галерею.
Головне фото: ukrinform.ua.