

Суспільство
Як вплине зміна правопису на ЗНО-2020?
Директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк розповіла про зміни, що стосуються зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Це передає пресслужба управління освіти і науки Рівненської ОДА.
“Оскільки зміни до правопису внесені цього року, і на їхню імплементацію дано 5 років, протягом цього часу дитина в тестових завданнях з української мови і літератури може виконувати завдання і за старим, і за новим правописом. Це не буде помилкою ні в творі, який вона буде писати, ні в тестових завданнях”, – розповіла Лариса Середяк.
Коли пройде ЗНО-2020
Як відомо, МОН прийняло всі необхідні документи для проведення ЗНО у 2020 році. Кожен його учасник має змогу скласти тест не більше, ніж з 4 предметів.
Варто також зазначити, що подання документів для участі у ЗНО відбуватиметься із 3 лютого до 17 березня 2020 року. Основна сесія пройде з 21 травня по 16 червня, додаткова – з 25 червня по 17 липня 2020 року.
Читайте також: Володимир В’ятрович тепер викладає історію в YouTube (ВІДЕО)
Сертифікати від яких років розглядатимуть
При вступі на навчання у заклади вищої освіти України абітурієнти зможуть подати Сертифікат ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років. Окрім результатів ЗНО з іноземних мов, які прийматимуть до розгляду лише у Сертифікатах 2018, 2019, 2020 років.
Детальніше про ЗНО-2020 можна прочитати у нашому матеріалі.

Суспільство

У Львові в травні запускають Школу Театру Лесі.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Школу створюють Театр Лесі Українки разом із Освітнім центром з прав людини та арт-центром «Фабрика Повидла».
Театрали хочуть поділитися набутими знаннями і досвідами з іншими, аби знайти власну точку опори і далі вчитися #бутисобіціллю.
Проєкт реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.
Що входить в навчальну програму?
У рамках навчання учасників та учасниць чекає унікальна програма акторських тренінгів та інтерактивних воркшопів про різноманіття та інклюзивність, яку сформувала команда з Театру Лесі та Освітнього центру.
Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності
Доданою вартістю Школи буде супровідна програма The black box від Фабрики Повидла, в рамках якої відбудеться низка публічних лекцій про сучасний театр від провідних практиків та теоретиків з різних країн.
Хто викладатиме?
На учасників та учасниць школи чекають заняття із шістьма тренерами та тренерками:
- Анна Єпатко працюватиме з тілом і пластикою, зонами комфорту та прийняттям;
- Василь Сидорко займатиметься роботою з текстом через розбір ситуації, прокладючи шлях від слова до дії;
- Оксана Цимбаліст розкаже все про відчуття ритму та про те, як звук пов’язаний з рухом;
- Володимир Бєглов відкриє цілий новий світ різноманіття, інклюзивних практик та прав людини;
- Зоряна Дибовська продемонструє, що може твій голос і як звільнитись від страху говорити так, щоб тебе почули;
- Михайло Понзель розвиватиме відчуття “тут і зараз” через тренінги і сценічний рух.
Хто може взяти участь?
Школа Театру Лесі відкрита для усіх – без огляду на стать, вік, орієнтацію чи віросповідання – хто хоче набути “м’яких” навичок для дослідження себе через акторські практики та формувати спільноту на основах поваги, прийняття іншостей та різноманіття.

Як взяти участь у Школі театру Лесі?
Пілотний курс буде безкоштовним, але у вигляді конкурсного відбору: шукають 15 вмотивованих та рішучих людей, які готові стати першими учасниками та учасницями.
Для участі у відборі потрібно заповнити цю форму до 27 квітня 2021 року включно.
Важливі деталі:
- 30 квітня 2021 р. – оголошення відібраних учасників та учасниць
- 4 травня 2021 р. – початок занять у Школі театру Лесі
- з 4 травня до 3 липня 2021 р. – тривалість курсу (2 місяці)
Загалом заплановано 27 занять тривалістю 2,5-3 год кожне, які будуть відбуватися щовівторка і щочетверга (з 18.30 год) та щосуботи (з 11.00 год).
Читайте також: Зручна та стильна: сім українських брендів базової нижньої білизни
Нагадаємо, в Україні запустили проєкт BOOKMINT`s для популяризації читання.
Як ми повідомляли раніше, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.
Головне фото: musicland.com.ua.
Суспільство

Українці продовжують дивувати. Минулий рік запам’ятався фантастичними досягненнями громадян у спорті, акробатиці та мистецтві, розповідає керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. Сальто між рухомими автовозами, біг на руках, знаменитий трюк з яблуком від сестер Росс. Який саме рекордсмен чи рекордсменка здивує вас найбільше — у підбірці досягнень українців за 2020 рік, які дійсно вражають.
Без ніг і руки переплив Дніпро
Шістнадцятирічний Микола Нижниковський із Маріуполя встановив рекорд України, перепливши Дніпро в районі Пішохідного мосту у Києві без жодної сторонньої допомоги. Юний рекордсмен не має обох ніг та однієї руки. Фінішувати хлопцю вдалося за 13 хвилин, подолавши дистанцію у приблизно чотири сотні метрів.

У 2015 році на Донеччині Микола разом із братом знайшли боєприпас. Снаряд здетонував. Брат Миколи загинув, а він сам втратив руку та обидві ноги. Після трагедії хлопець написав листа прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо. Урядовця вразила історія українського підлітка і він запросив Миколу в Канаду. Там хлопчина майже рік відновлювався після травми.
Дасть фору відомому магу Копперфілду
Семирічний Сашко Загарій із Кривого Рогу став рекордсменом у номінації «наймолодший в Україні ілюзіоніст». У своєму арсеналі він має 65 фокусів, на великій сцені успішно виступав вже безліч разів. У його колекції не лише традиційні магічні трюки з хустинками, квітами та парасольками, а й складніші — з вогнем, тваринами, світлом і, навіть, з левітацією. Для порівняння, знаменитий американський маг Девід Копперфілд почав виступи на професійній сцені з 12 років.

У школі Сашко є відмінником. Маленький маг мріє вступити в Міжнародне братство магів (ІВМ) та з часом створити свій театр ілюзій. Хоча це не заважає йому мати багато інших захоплень, серед яких програмування, іноземні мови, джиу-джитсу, акробатика та плавання.
Зіграймо мелодію на сірниках
Жашківський ансамбль музичних інструментів із сірників під керівництвом Івана Сухого — єдиний такий у світі. Торік він потрапив до Книги Рекордів Гіннеса. Майстер Богдан Сенчуков виготовив усі 14 інструментів із сірників. Це гітара, гармоніка, кобза, бандура, гармошка, барабани, баян та шумові інструменти. Щоб їх змайструвати, знадобилися 10 років і 150 тисяч сірників.

Створювати унікальні музичні інструменти Богдана надихнув його вчитель музики Іван Суховий, який тепер є керівником «сірникового» ансамблю. Ідея виникла після того, як він подарував педагогу на день народження макет баяна з сірників. І той сказав: «От якби зробити з них інструмент. Такий, щоб ще й грав». Так у 2011 році з’явився перший музичний інструмент із 18 тисяч сірників — гармонь «Єдність». Другим стала гітара «Душа». Третім — скрипка «Білосніжка», після якої й «народився» «сірниковий» ансамбль.
Бігати можна й на руках
Торік 28-річний Віктор Набок встановив рекорд у номінації «мінімальний час подолання на руках дистанції 60 метрів». Спортсмен пробіг на руках 60 метрів за 41 секунду. Попередній рекорд у цій номінації поставили ще сім років тому: Юрій Гора з Донецької області пройшов на руках 60 метрів за 54,57 секунди. Час швидкісного забігу на руках фіксували відповідно до правил академічної гімнастики — з лінії старту до чіткого перетину лінії фінішу.

Спортсмен вже двічі потрапляв до Національного реєстру рекордів України та один раз до Книги рекордів Гіннеса. Сам він із Дніпра, але мешкає в Києві. Передостанній його рекорд стосувався найбільшої кількості віджимань на двох руках у стійці та на руках без опори. Тобто, з піднятими ногами та тулубом. Це надскладна вправа, адже одночасно треба стежити за координацією тіла та рівновагою, залучати всі групи м’язів.
Читайте також: Хендлерка та скелелаз. Найцікавіші рекорди українських пенсіонерів за 2020 рік
Автомобільний екстрим у парі
Торік у листопаді під Києвом на автодромі «Чайка» вперше встановили унікальний рекорд: «максимальна швидкість автомобілів у парному дрифті». Дрифт — це відносно молодий екстремальний вид автоспорту в нашій країні. Автівки з пілотами рухалися з неймовірною швидкістю: 214 кілометрів на годину.

Свою техніку на автодромі демонстрував професійний пілот Юрій Рак — володар титулу віцечемпіона Drift Games 2020, чемпіон в командному заліку NM Drift Games 2020, бронзовий призер Bitlook Pro-Am 2020. А також його партнер, професійний пілот Артур Підлужний — чемпіон NM Championship 2019, Шосейно-Кільцевих Мотогонок 2016 і володар звання Discovery of the 2019 year in Drift.
Про українського силача почув світ
Станова тяга — одна з найважчих і технічно складних вправ паверліфтингу. Торік у Кривому Розі силач В’ячеслав Павлічук встановив національний рекорд України, виконавши максимальну кількість повторів станової тяги штанги з лямками за 60 секунд. Для розуміння, при вазі штанги 100 кілограмів будь-яка похибка у техніці може призвести до серйозної травми. Тому станова тяга вимагає ідеальної підготовки. В’ячеслав виконав її 63 рази за 60 секунд.

Ба більше, напередодні, 15 квітня 2021 року, майстер спорту України В’ячеслав Павлічук став ще й володарем світового рекорду. Його досягнення зафіксували експерти міжнародного відділу Національного реєстру рекордів та внесли до Книги рекордів Гіннеса в номінації «Найбільша вага, піднята в становій тязі за одну хвилину».
Сальто між рухомими вантажівками
Паркурист Олександр Титаренко з Маріуполя у 2020 році здійснив сальто на відстань між двома рухомими автовозами. Дійство відбувалося на Дарницькому мосту в Києві. Швидкість автівок становила 20-25 кілометрів на годину, відстань від однієї до іншої — 3,5 метри. А ось загальна відстань стрибка (відрив і приземлення) становила 5,2 метри.

Перша спроба паркуриста встановити рекорд відбулася ще у 2019 році, на трасі поблизу Вишгорода, але була невдалою. Серйозна травма коліна під час приземлення на фуру, яка їхала на швидкості, не дозволила йому одразу зробити другу спробу. Після цього Олександру довелося довго відновлюватися.
Замахнулася на трюк від сестер Росс
З 1944 року ніхто у світі не міг повторити знаменитий трюк з яблуком, який виконали сестри Росс у мюзиклі «Бродвейські ритми». Там одна з акробаток дістає зубами яблуко, яке лежить на 80 сантиметрів нижче рівня підлоги. Але торік у Запоріжжі зареєстрували рекорд десятирічної акробатки Богдани Ткаченко, яка таким же чином дістала зубами 13 яблук за 60 секунд.

Юна рекордсменка — вихованка циркової студії «Едельвейс». Її мати Марина привела доньку до студії, коли тій було чотири роки. Відтоді Богдана займається тричі на тиждень по 3-4 години. І це — лише в цирковій студії, а ще вдома відточує трюки до досконалості. Вона вже здобула чимало нагород у різних конкурсах та фестивалях.
Суспільство

У Дніпрі побудують новий скейтпарк в Індустріальному районі міста, пише donttakefake.com.
У мережі також показази візуалізацію нового проєкту.
Роботи планують у 2021 році.

Зазначається, що для скейтбордистів, ролерів та велосипедистів облаштують простір за храмом імені Архістратига Михаїла.
Читайте також: Флейти для медитації: як майстер з України підкорив своїми виробами Європу та Тибет
Також відомо, що чашу раніше розваленого фонтану «обладнають для екстремалів».

Скейт-парк став частиною проекту з облаштування місцевого скверу.
Читайте також: Печиво, яке купують у 30 країнах: як майстриня відроджує традиційну випічку Полтавщини
Відомо, що після завершення будівництва скейтпарку планують облаштувати території до вулиці Осінньої у Дніпрі.

Там хочуть побудувати спортивні майданчики і газони, а також нові лавочки, доріжки і освітлення.
Читайте також: Взуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло
Нагадаємо, у Києві побудують найбільший в Україні скейтпарк.
Як ми повідомляли раніше, у Києві на Оболоні створюють парк вейкбордингу.
Усі фото: donttakefake.com.