

Суспільство
Як відбувається реставрація четвертої вежі Київської фортеці (ФОТО)
Першочергові протиаварійні роботи у Наводницькій башті (1839 р.), яка входить до Національного музею «Київська фортеця», планують завершити у грудні.
Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
За інформацією, нині тривають роботи з будівництва та перекладки верхньої частини зовнішньої стіни, на яку має спиратися конструкція даху.
Читайте також: “Syngenta — це Гарвард серед аграрних компаній”. Як Марина Мироненко без досвіду влаштувалася на роботу мрії

За словами заступника генерального директора музею, робітники перекладають аутентичну цеглу, а там де вона зруйнована – використовують сучасні матеріали.

Відомо, що музейники створили концепцію музеєфікації, яку впровадять після повного завершення реставрації.

«Концепція передбачає створення музейно-мистецького комплексу, головну роль у якому відіграватиме Музей українських повстань та революцій. Також ми плануємо розмістити тут творчі майстерні, акустичний зал у дворі башти – накривши його дахом, створивши всі належні умови. Зараз це виглядає дуже похмуро, але уявіть, коли все буде приведено до ладу, тут звучатиме класична музика», – йдеться у повідомленні.
Довідка
Наводницька башта розташована окремо на краю Печерської височини та призначалася для захисту дороги (вул. Старонаводницька). Побудована у 1833-1839 рр. Споруда була розрахована на оборону, що складалася з 22 гармат, 63 рушниць, 500 осіб гарнізону.
Башта є складовою частиною Київської фортеці – унікальної пам’ятки фортифікаційного мистецтва ХVІІІ-ХІХ ст.
Читайте також: ТОП-12 YouTube-каналів українською з пізнавальними відео для дітей
Нагадаємо, У Маріуполі відреставрували пірс.
Усі фото: kyivcity.gov.ua.

Суспільство

У Києві відкриють Центр гуманного поводження з тваринами, повідомили у пресслужбі столичної держадміністрації.
Таке рішення визріло після зустрічі власників найбільших притулків для тварин у Києві, зоозахисників та волонтерів, а також місцевої влади.
Наголошується, що всі небайдужі до тварин мають об’єднати зусилля для досягнення єдиної мети – створення умов для комфортного життя тварин у столиці.
Мета центру – оперативна реакція на виклики та розв’язання проблем, що виникають через недбале та жорстоке поводження з тваринами.
Планується, що робочі групи запропонують пропозиції для програми з регулювання чисельності безпритульних тварин та контролю за утриманням домашніх тварин на 2020-2022 роки.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Нагадаємо, в Україні діятимуть європейські вимоги до благополуччя тварин.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині встановили двоярусний будиночок для котів.
Головне фото: suprun.doctor.
Суспільство

У квітні в Мукачеві мають намір завершити реконструкцію дитячо-юнацької спортивної школи: стадіону, басейнів та двоповерхової будівлі за 70 млн гривень.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Що зробили?
Проведено капітальний ремонт будівлі спортивної школи, її площа 2,5 тис. м², фасад та усі приміщення всередині закладу повністю оновлено, підведені нові комунікації, для 4 спортивних залів за гроші з міського закупили спеціальне устаткування.

На майже 800 тис. грн. придбано спортивного обладнання для пауерліфтингу. На першому поверсі розміщені: рецепція, душові та роздягальні, окремі приміщення та доступ до басейнів передбачено для людей з інвалідністю. Тут облаштували два басейни: термальний та великий з прісною водою.

Триває реконструкція стадіону, тут облаштовано розминочну бігову доріжку, майданчик для кросфіту, площадку для стрибків у пісок та метання спису, а також два мульти-спортивний майданчик та тенісні корти. Міні-футбольне поле зі штучним покриттям облаштовано для учнів дитячо-юнацької спортивної школи.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Найбільше поле стадіону облагородять та засіють травою. Також проведуть реконструкцію трибун та благоустрій території, облаштують зелені зони для відпочинку й місця для паркування автомобілів.

На базі спорткомплексу зможуть тренуватися спортсмени з усіх куточків України. Облаштовано спортивні зали та спец-майданчики для занять різними видами спорту: легкої атлетики, пауерліфтингу, боксу, тенісу, волейболу та баскетболу. Найголовніше, в нових комфортних займатимуться вихованці дитячо-юнацької спортивної школи, а це 380 учнів, які відвідують різні спортивні секції ДЮСШ.

Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Нагадаємо, стадіон «Динамо» у Києві показали з висоти пташиного лету.
Як ми повідомляли раніше, на Полтавщині активіст створив понад 60 скелелазних маршрутів.
Усі фото: mukachevo-rada.gov.ua.
Суспільство

У Києві рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій спільно з представниками служби льотного складу провели спільні навчання на борту літака АН-225 «Мрія».
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС у фейсбуці.
«Рятувальникам розповіли і показали особливості конструкції літака АН-225 «Мрія», аварійні люки і виходи, місця розташування первинних засобів пожежогасіння», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що рятувальники відпрацювали вправи з екстреної евакуації борт-інженерів за допомогою надувного трапу через аварійні люки літака.
Читайте також: Як у Черкасах котиків рятували (ВІДЕО)
Також потренувалися евакуювати льотний екіпаж через запасні евакуаційні виходи безпосередньо з кабіни літака.

Нагадаємо, рятувальники нагородили 4-річну киянку «За добру справу».
Усі фото: facebook.com/MNS.GOV.UA.