Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як ужгородці продають 3D-пазл Бандери на Amazon

Опубліковано

Команда інженерів і дизайнерів з Ужгорода розробила об’ємні пазли, та потроху монетизують історію України.

Нещодавно випустили колекцію пазлів, з відомими українцями. Але всі фігури виконані, як 3D-пазл. Щоб зрозуміти, що воно таке, уявіть поєднання технологій 3D-принтера і улюбленої гри, в яку залипають діти – Minecraft. Принцип той же: з картонних слайсів будуєте об’ємну фігуру.

Новинка розлітається по світу, та славиться не лише тим, що тренує логічне та просторове мислення дітей та дорослих, а й має екологічне підґрунтя.

Михайло Гечко

Михайло Гечко

– за фахом лікар, співзасновник виробництва Daisy Sign.

У 2018 році почали спільно вести бізнес з колегою-інженером Василем Гонаром. У профілі компанії – виробництво різних товарів з дерева для дітей. Виробництво знаходиться в передмісті Ужгорода. У штаті працює 15 людей. Деякі роботи віддають на аутсорс.

“Перші 3D-пазли власного виробництва почали продавати в грудні 2018 року, якраз перед новорічними святами. Бізнес вийшов на чистій імпровізації інженерів. До свят швидко розробили асортимент та запустили сайт”.

Профіль компанії: розвиваючі товари для дітей. У продажу є KIDSPACE(модульна конструкція для творчості і розваг), дерев’яні електро велобіги Teslar, пазли, дерев’яні іграшки, меблі для дітлахів.

Спочатку був картон

Не задумували новий напрямок, як 3D-пазли. Спочатку планували отримати один формат фігур, який теж мав бути із гофрованого картону. Інженери експериментували, побачили, що за схожими принципом, як друкує 3D-принтер, можна зробити об’ємні пазли. 

За допомоги батьків, зібрати іграшку можуть і малюки 4-5 років

Для об’ємного пазлу підходить будь-який матеріал, але обрали гофрований картон. Використовуємо вторинно перероблену сировину, яка не шкідлива для навколишнього середовища. Така іграшка, якщо зіпсується і потрапить на смітник – повністю розкладеться за короткий проміжок часу. 

Іграшки підходять для дітей від 6 років. Пазли мають декілька рівнів складності. Аби справитися із завданням, дитина має знати, як мінімум, цифри.

Як це працює

У коробці є набір картонних пазлів, клей, інструкція та спрямовуючі елементи. Кожен шар має свій порядковий номер. Тому спершу пазли-слайси потрібно посортувати за номерами, а потім склеювати шари між собою, за порядком зростання цифр.

Готовий пазл, за бажанням, можна розмалювати

Щоб фігура не роз’їжджалася в процесі склеювання, можна використовувати спрямовуючі елементи з набору.

Є секретний пазл для дорослих

Звісно, без хорошого почуття гумору команда часто нудьгує. Тому, як побічний продукт, у нас з’явився не зовсім політкоректний пазл, якого в офіційному продажу немає. Це набір для розпалюванню вогню “Диктатор”. Він виготовлений за портретом відомого політичного персонажа з сусідньої держави. Мета – розпалювати ним багаття.

Степана Бандеру робили тиждень

Крок перший – знаходимо якісне фото героя. Замовляємо об’ємну розробку моделі цифрового формату у 3D-дизайнера. Цей процес займає кілька днів. Наприклад, щоб розробити бюст Степана Бандери, витратили цілий тиждень, не могли знайти фото хорошої якості.

Якщо в колекції відомих українців не знайшли свого улюбленого героя – можна замовити індивідуальний пазл

Цифрову 3D-модель ще раз дошліфовують дизайнери, щоб можна було здати готовий макет на виробництво. Потім за роботу береться інженер. Об’ємну фігуру він розбиває на пласкі шари (слайси), кожному з яких присвоює порядковий номер.

Пробних пазлів робимо 4-5 версій, кожного разу підчищаються і шліфуються деталі, щоб не було зайвих елементів. Тоді це вже готовий промисловий зразок, який передаємо у виробничий цех. Там кожен шар фігури вирізається лазером, за ефектом піраміди. 

Повністю вирізати об’ємну модель з картону займає від 10 до 15 хв.

Колекція з портретами відомих українців та кіногероїв

Наш магазин пропонує зібрати фігури відомих українців: Лесі Українки, Тараса Шевченка, Володимира Великого, Григорія Сковороди. Коштують вони від 300 гривень.

Для одного музею робили бюст Нестора Махна і його копію в повний зріст.

Для прикладу, технічні характеристики пазлу “Дарт Вейдер”:

  • складається зі 96 частин (слайсів)
  • висота 17 см
  • ширина 28 см
  • вага 645 гр
  • ціна – 405 грн

Серед інших цікавих персонажів, використовуємо фігури персонажів з мультфільмів: міньйони, динозаври, овечка “Шон”. Герої коміксів: Бетмен, Халк, Айронмен. І просто різні геометричні фігури чи впізнавані символи.

Пазл Grot коштує 299 гривень, Халк – 429

Найдорожчі пазли в колекції коштують 771 грн, це “трофейні” голови ведмедя та лося.

За рік зробили близько шести тисяч пазлів.

Продають в Європу і на Amazon

Маємо партнера у Хорватії, який робить індивідуальні замовлення. Найчастіше просить зробити хорватські архітектурні пам’ятки. Ще один партнер торгує нашими товарами у Польщі.

Нещодавно зареєструвалися на Amazon. Зараз завершуємо процедури щодо сертифікації, щоб можна було офіційно працювати. Від міжнародної хенд-мейд платформи Etsi вирішили відмовитись. Вважаємо, що дитячі іграшки все ж повинні проходити сертифікацію.

Робимо іграшки на замовлення. Звертаються українські компанії, які замовляють фірмові сувеніри з логотипами.

Для старту потрібно $10 тисяч

Щоб почати бізнес на пазлах, може вистачити і $10 тисяч. Але варто врахувати, що найдорожчою вийде розробка макетів. Адже це кропітка робота великої команди дизайнерів. Другий момент – дороге спеціалізоване обладнання.

Пазли Daisy Sign тепер продають і на Amazon

І ще не можна розраховувати, що прибутки будуть швидкими. Це повністю нові товар та ідея. Тому доведеться попрацювати над тим, аби привабити клієнта. Зіштовхуємось з упередженням покупців, що це завелика ціна за набір картону. Але вони зазвичай міняють думку після того, як спробували виріб.

Коментарі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися по допомогу до міської ради. На місце одразу прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і врятувати 44 кажани. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі